BŪTINA: NAUJAS POŽIŪRIS Į GYVENIMĄ PATALPOSE


Mums pavyko izoliuoti save nuo gamtos pasaulio nežinomybės ir diskomforto, bet daugeliu atvejų tai pasirodė kaip tuščia pergalė.


​ Mes 90 % savo laiko praleidžiame būdami patalpose, o mūsų namai yra taip gerai izoliuoti, kad į juos nepatenka pakankamai gryno oro ir dienos šviesos. Šiandien 84 milijonai europiečių gyvena tokiuose drėgnuose ir apipelijusiuose pastatuose, kad jie kelia potencialią grėsmę fizinei ir psichinei gerovei. Dėl to atsirandantis prastas patalpų oras gali sukelti įvairiausias ligas nuo galvos skausmų iki akių peršėjimo, alergijų, astmos ir sunkesnių. Žmonėms, gyvenantiems drėgnuose ir apipelijusiuose namuose, egzistuoja 40 % didesnė rizika susirgti astma. 

Tiesioginės saulės šviesos trūkumas taip pat sukelia sveikatos problemų, pavyzdžiui, vitamino D trūkumą, kuris gali turėti įtakos nuovargiui, išsekimui ir prastai nuotaikai. Ekspertai apskaičiavo, kad iki 30 % žmonijos populiacijos kenčia nuo skirtingų lygių sezoninių sutrikimų, dar vadinamų žiemos depresija. Tiksli sezoninių sutrikimų priežastis iki šiol nėra visiškai aiški, tačiau ji dažnai siejama su sumažėjusiu saulės šviesos kiekiu.
Nesiimant veiksmų šios problemos tik blogės. Todėl mums visiems taip svarbu pergalvoti, kaip gyvename būdami patalpose. Nuo privačių asmenų iki architektų, nuo įmonių iki vyriausybių – mes visi esame įsipareigoję daryti visa, kas įmanoma, kad mūsų pastatai būtų sveika aplinka. Turime pradėti statyti ir gyventi kitaip.

Kai kurie sprendimai yra paprasti, kai kurie reikalauja daugiau pastangų, o kai kurie jų reikalauja esminių pokyčių visuomenėje. Bet tai padaryti įmanoma – turime veikti dabar, kartu.

KELIAS Į SVEIKESNĘ PATALPŲ APLINKĄ

Daugiau nei 75 metus VELUX yra atsidavusi gerinti žmonių gyvenimo kokybę padėdama užtikrinti, kad namuose, darbovietėse ir mokyklose yra pakankamai šviesos ir gryno oro. Mokslas jau patvirtino naudą sveikatai, bet dar reikia nueiti ilgą kelią, kad suvoktume, jog dienos šviesa ir grynas oras nėra vien tai, „ką gera turėti“, bet ir yra „reikalinga“.
Laimei, šiame kelyje esame ne vieni. Dirbame kartu su kitais pasaulinės rinkos lyderiais iš statybų ir konstrukcijų pramonės, kad sukurtume geresnius namus. Mūsų sprendimai negali išspręsti visų patalpų kartos problemų, tačiau galime padėti parodyti geriausią sprendimą.


PATALPŲ ORAS GALI BŪTI UŽTERŠTAS PENKIS KARTUS DAUGIAU NEI LAUKO

Kad ir kur gyvenate, beveik visada yra geriau atidaryti langą ir įleisti gryno oro nei kvėpuoti troškiu patalpų oru.

DĖL DIENOS ŠVIESOS TRŪKUMO 15 % ŽMONIŲ JAUČIASI LIŪDNI

​ Dienos šviesos įtaka negali būti atkurta dirbtinai. Mums reikalinga saulės šviesa, kad jaustumėmės energingi ir sveiki.