TIKROJI PRASTO PATALPŲ ORO KAINA


Šiandien 84 milijonai europiečių gyvena drėgnuose arba apipelijusiuose būstuose, didindami riziką susirgti kvėpavimo ligomis ir visą gyvenimą kankinančiomis alergijomis.


Drėgna ir apipelijusi aplinka gali 40 % padidinti astmos išsivystymo riziką, o Europoje atliktas tyrimas atskleidė, kad 2,2 milijono europiečių serga astma, kurią tiesiogiai nulėmė gyvenimas drėgnuose arba apipelijusiuose pastatuose. Drėgmė gali taip pat išprovokuoti alergines reakcijas. Yra tik vienas ilgalaikis sprendimas susidoroti su prasto patalpų klimato padariniais – pakeisti seną orą šviežiu. Visgi beveik 6 iš dešimties nepakankamai vėdina savo namus.

SIMPTOMAI

Aiškiausi astmos simptomai yra dusulys ir sunkumas kvėpuojant, tačiau yra ir kitų įspėjančių ženklų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Veržimo pojūtis krūtinėje, švokštimas – švilpiantis arba cypiantis garsas jūsų krūtinėje kvėpuojant, ypač iškvepiant – ir chroniškas kosulys, ypač naktį arba mankštinantis, gali reikšti esančią astmą.

SPRENDIMAI

Štai trys paprasti, bet veiksmingi būdai pagerinti patalpų klimatą. Kuo labiau tai taps jūsų kasdieniu įpročiu, tuo geresnius rezultatus gausite.

1.


Vėdinkite atidarydami daugiau nei vieną langą

Patalpų oro turinys – dujos, dalelės, biologinės šiukšlės ir vandens garai yra potencialios grėsmės sveikatai. Rekomenduojama namus vėdinti tris-keturis kartus per dieną bent po 10 minučių kaskart, atidarant daugiau nei vieną langą. Taip pat išvėdinkite savo miegamąjį prieš eidami miegoti ir atsikėlę ryte.

2.


Valykite ir vėdinkite kilimus

... o dar geriau, atsikratykite jų. Stori kilimai ir baldai, pavyzdžiui, senos sofos, yra puiki dulkių erkučių ir bakterijų veisykla.

3.


Venkite drėgmės

65 % visų europiečių džiovina rūbus viduje bent kartą per savaitę – o tai blogas įprotis. Džiūdami skalbiniai atiduoda savo drėgmę, dėl kurios gali atsirasti kenksmingas pelėsis ir drėgmė namuose, todėl, jei įmanoma, džiovinkite skalbinius kitur. Jei neturite galimybės džiovinti lauke, bandykite atidaryti langą greta džiovinamų rūbų – taip pašalinsite dalį perteklinės drėgmės. Dėl tų pačių priežasčių įsitikinkite, kad vonios kambarys ir virtuvė yra tinkamai ventiliuojami.

Norite sužinoti daugiau?

SUSITELKITE Į
BENDRĄ VAIZDĄ

Svarbu išnaudoti visas galimybes ir iš esmės pakeisti vidinį namų klimatą. Mes 90 % savo laiko praleidžiame būdami patalpose, iš kurių 2/3 praleidžiame savo namuose, todėl tai puiki vieta pradėti gerinti savo gyvenimo sąlygas viduje.

 

Patobulinkite savo dabartinę erdvę

Pagalvokite, kaip galėtumėte „įnešti lauką vidun“. Kadangi dauguma gyvename miesto aplinkoje, kažkiek atitolome nuo gamtos. Net toks žingsnelis kaip keletas vazoninių augalų, kurie žinomi kaip valantys orą, gali pagerinti patalpų aplinką. Be to, pagalvokite apie tai, kaip galėtumėte sukurti geresnį vaizdą į lauką sumaniai panaudodami langus ir duris.

Didinkite savo erdvę tinkamai

Keli papildomi kvadratiniai metrai jūsų namuose – puikus būdas pagerinti savo gyvenimą patalpose. Apsvarstykite palėpės renovaciją ar namo priestato statybas ir teikite pirmenybę sprendimams, kurie įneša gryno oro ir dienos šviesos.

Kraustymasis

Kai ieškote naujų namų, nepamirškite, kad senesnis nekilnojamasis turtas gali turėti problemų, kurios paveiks patalpų klimatą. Pavyzdžiui, įsitikinkite, kad visi langai gali būti visiškai atidaromi ir yra veikiantys, ypač virtuvėje ir vonios kambaryje. Be to, perdažydami rinkitės šviesesnę dažų spalvą. Taip sukursite veidrodinius paviršius, kurie geriau atspindės šviesą jūsų namuose.


PATALPŲ ORAS GALI BŪTI UŽTERŠTAS PENKIS KARTUS DAUGIAU NEI LAUKO

Kad ir kur gyvenate, beveik visada yra geriau atidaryti langą ir įleisti gryno oro nei kvėpuoti troškiu patalpų oru.

KĄ GALIU PADARYTI?

Yra daug būdų įleisti į savo namus geresnio oro bei dienos šviesos. Kai kurie jų yra greiti ir lengvi, kiti – atima daugiau laiko, tačiau tokie patobulinimai patikimi ir ilgalaikiai.