{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektūra: „Dietrich | Untertrifaller Architekten“

2001 m. „Dietrich l Untertrifaller Architekten“ laimėjo Klauso savivaldybės mokyklos pastato konkursą Vorarlberge, Austrijoje. Modernus, ekologiškas pastatas su klasėmis per bibliotekos sparną buvo sujungtas su sena sporto sale. Šiaurinėje sparnų pusėje yra saulėtas, šiek tiek nuožulnus žalias mokyklos kiemas, iš kurio atsiveria vaizdas į Alpes. Pėsčiųjų takas po konsoline bibliotekos erdve sujungia mokyklos įėjimą su sporto sale ir leidžia veiklą lauke lietingomis dienomis. Antrajame projekto etape, praėjus dvylikai metų, biurui buvo pavesta atnaujinti sporto įrenginius. Trumpa analizė parodė, kad ne tik senosios sporto salės su baseinu struktūra, bet ir funkcijos buvo pasenusios, ir geriausia bus pakeisti ją nauju pastatu.

Šiuo metu komplekse yra didelė žaidimų aikštelė su tribūnomis, atskira patalpa šokiams ir daugiafunkcė erdvė, kurioje gali būti teikiamos vidurdienio priežiūros paslaugos moksleiviams, rengiami įvairūs susitikimai ir net pamokos.

Architektai nusprendė suplanuoti priestatą pagal projektavimo principus, kurie pasiteisino pirmajame projekto etape. Paprastos erdvės su medinėmis konstrukcijomis ir denginiais atsiveria saulės šviesai per stogus. Matomos visos laikančios betoninės sienos ir laiptai.

Stačiakampę erdvę galima pasiekti iš dviejų lygių, atsižvelgiant į reljefą: įėjimas po bibliotekos sparnu veda į atvirą pirmąjį aukštą, o kitas priešingoje pusėje eina tiesiai į viršutinį aukštą su atvira erdve, kur įvairios lentelės kviečia įvairias naudotojų grupes.

Daugiafunkcė salė Klause su VELUX langaisArchitektūra: „Dietrich | Untertrifaller Architekten“; nuotraukos: Patricia Weisskirchner

Peteris Nussbaumeris

„Dietrich | Untertrifaller Architekten“ architektas

Mano mėgstamiausia vieta pastate yra daugiafunkcė zona prie pat įėjimo. Vidurdienį vaikai žaidžia po dideliu stoglangiu, dešinėje erdvė atsiveria į žaidimų aikštelę, jos grindis puošia daugybė saulėtų vietų.

Architektūra: „Dietrich | Untertrifaller Architekten“; nuotrauka: Adamas Mørkas

Abu pastatai, mokykla ir sporto salė, įrodo, kad aukštos kokybės architektūra gali būti tausojanti išteklius ir ekonomiška. Daugelis elementų galėtų būti surinkti iš anksto, kad būtų sumažinta medžiagų kaina ir sunaudojimas.

Iš pirmo žvilgsnio žaismingos ir netaisyklingos sporto salės lubos susideda iš surinktų iš anksto elementų: „piramidžių“ su VELUX langu plokščiam stogui su kupolo formos gaubtu viršuje. Buvo pagaminti keturi skirtingo pakreipimo tipai: kruopštus elementų išdėstymas ir rotacija sukūrė žaismingai netaisyklingų lubų efektą.

Grafika

Architektūra: „Dietrich | Untertrifaller Architekten“; nuotrauka: Adamas Mørkas

Šviesos šachtų paruošimas buvo esminis elementas užtikrinant tikslias detales tiek viduje, tiek ant stogo paviršiaus. Po to, kai mediniai rėmai buvo atvežti į vietą ir sumontuoti, VELUX plokščio stogo langams įstatyti ir izoliacijos sluoksniams pridėti prireikė vos kelių dienų.

Kiekviena iš 56 šviesos šachtų iš vidaus yra apklijuota apsaugos nuo triukšmo plokštėmis. Tai dar labiau pagerina patalpos akustiką, viršijant teigiamą lubų geometrijos poveikį. Dirbtinės šviesos šaltiniai, sumontuoti tarp elementų, pabrėžia tvirtą konstrukcijos geometriją. Plokščio stogo langai aprūpinti lietaus jutikliais ir apsauga nuo saulės.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX plokščio stogo langas CVP / CSP
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: daugiafunkcė salė
Vieta: Klausas, Austrija 
Architektai: „Dietrich I Untertrifaller Architeckten“  
Metai: 2014 m.
Nuotraukos: Adamas Morkas / Patricia Weisskirchner