Parsisiųsti stogo langų naudojimo ir priežiūros instrukcijas

Stoglangių priežiūros ir naudojimo instrukciją PDF formatu atsisiųskite čia. Norint tai padaryti, jums reikės informacijos, kurią rasite VELUX stoglangio duomenų plokštelėje
Stogo langai - mediniai (GGL/GPL/GZL/GXL)
Stogo langai - poliuretano (GGU/GPU/GLU/GXU)

Kaip nustatyti VELUX stogo lango modelį:

Ant visų po 1968 m. pagamintų VELUX stogo langų yra duomenų plokštelė, nurodanti tikslią lango informaciją. Ji pritvirtinta ant varčios viršutiniame dešiniajame kampe, už ventiliacijos sklendės.

1. Modelis
2. Dydis
3. Variantas
4. Gamybos kodas

Medienos priežiūra

Medinių stogo lango mediena apdorojama dar gamykloje - impregnuojama ir nudažoma ar nulakuojama. Lango paviršių galima valyti įprastomis priemonėmis.
Kas ketverius metus ar, esant reikalui, ir dažniau, perlakuokite/perdažykite langą ir atlikite kitus būtinus priežiūros darbus. Langus, kurie nuolat veikiami didelio karščio, intensyvios saulės spindulių ar drėgmės (pvz. virtuvėje, vonioje), apžiūrėkite ir atlikite reikiamus darbus kas dvejus metus. 

Lango paviršiaus priežiūra: pašalinkite lako arba dažų sluoksnį, įsitikinkite, kad paviršius sausas ir švarus, padenkite jį gruntu; gruntui 
išdžiūvus, padenkite langą vandens pagrindo akrilo dažais arba laku (vadovaukitės gamintojo instrukcijomis); jeigu norite perdažyti ar perlakuoti mažą 
plotelį, laikykitės aukščiau išvardintų patarimų arba įsigykite originalų VELUX komplektą, skirtą nedidelio lopinėlio perdažymui ar perlakavimui.
 

Atnaujinant medieną, labai svarbu uždengti guminius lango tarpiklius, kad būtų išvengta lako arba dažų nutekėjimo ant jų. Jeigu ant tarpiklių pateks dažų ar lako, jie taps kieti ir neatliks savo funkcijos.

Stiklo paketo valymas

Norėdami nuvalyti išorinį stogo lango stiklą, apverskite varčią 180 laipsnių kampu. Užfiksuokite ją valymo pozicijoje - įstumkite stūmoklį į įvorę rėmo apačioje. Tokiu būdu abi rankos lieka laisvos - galite patogiai valyti. Valykite stiklo paketą minkštu audiniu be pūkelių, odine šluoste, švelnia kempine arba langų stiklui valyti skirtu valytuvu. Paprastai nuvalyti stiklo paketą pakanka švaraus vandens. Taip pat galima naudoti įprastą, švelnią valymo priemonę. Labiausiai stiklo paketams valyti tinka minkštas vanduo. Todėl, jei jūsų regione vanduo kietas, kad suminkštintumėte vandenį, įdėkite nedidelį kiekį skalbiklio arba po valymo nubraukite visus vandens likučius.


  • Venkite silikono sąlyčio su stiklo paketu. 
  • Nenaudokite valymo priemonių su šveičiančiomis dalelėmis. 
  • Valydami stiklo paketą nenaudokite cheminių valiklių. 
  • Venkite aštrių ar šiurkščių objektų, įskaitant juvelyrinius dirbinius, sąlyčio su stiklo paketu. 
  • Nebandykite nuo stiklo paketo nuvalyti purvo, nenaudodami vandens. 
  • Jei patalpoje su stogo langais vykdomi darbai, apsaugokite stiklo paketą apdengdami jį švariu plastiku, kad išvengtumėte stiklo aptaškymo ir dėmių ant jo susidarymo. 

Oro filtro valymas

Tarpinės valymas

Nuo tarpinės aplink langą kartą per metus nuvalykite lapus ir kitas apnašas, kad lietaus vanduo galėtų laisvai nutekėti.

Sniegas ir ledas

Vietovėse, kuriose žiemos sezonas trunka ilgai ir dažnai sninga, ant stogo gali susikaupti didelis sniego ir ledo kiekis, kuris gali ilgam laikui padengti VELUX stogo langą. 


Pakilus temperatūrai sniegas ir ledas greičiausiai nutirps nuo lango.

Todėl labai svarbu užtikrinti, kad vanduo nutekėtų nuo stogo ir aplink esančių latakų.

Stogo langų rasojimas

Jei ant jūsų langų stiklo paketo susidaro rasos lašeliai, tai įspėjamasis ženklas, kad turėtumėte dažniau vėdinti patalpas. Reguliarus vėdinimas – veiksmingiausias būdas išvengti rasos susidarymo ant lango stiklo paketo.


Ribokite drėgmės kiekį:
  • Jei įmanoma, namuose nedžiovinkite skalbinių. 
  • Laikykite uždarytas virtuvės ir vonios duris. 
  • Reguliariai, bent tris ar keturis kartus per dieną, bent penkias minutes vėdinkite namus.
  • Jei įmanoma, palaikykite nuolatinę 20 °C kambario temperatūrą.