{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektas: Ketillas Skogholtas; nuotraukos: Anniken Zahl Furunes

Pastatyti Stjørdal aktyvių namų gyvenamajame komplekse už Norvegijos miesto Trondheimo, šeši miesto namai sudaro dvi eiles namų su terasomis, apsuptų gamtos. Mediena – viena iš pagrindinių tuose namuose naudojamų medžiagų, šimtmečius Norvegijoje naudojama kaip statybinė medžiaga – buvo gaunama vietoje.

Kiekvieno miesto namo plotas yra 138 m2 kuris paskirstytas tarp dviejų aukštų siaurame, giliame sklype. Nors gylis leidžia taupiai išdėstyti ir sutaupyti energijos, stogo langai yra labai svarbūs, norint užtikrinti pakankamai šviesos ir sveiką patalpų klimatą.

Kiekvienas namas su trimis miegamaisiais, patogia skalbimo patalpa ir erdvia terasa turi įvairių patogumų įvairaus dydžio šeimoms, kurių gyvenimo stilius skirtingas. Pagrindinė namo vieta yra didelė virtuvė-valgomasis viršutiniame aukšte. Čia stogo langai suteikia dienos šviesą iš viršaus, o fasado langai – puikų vaizdą į Trondheimo fiordą. Taip pat pirmojo aukšto svetainėje gyventojai gali mėgautis saulės spinduliais iš viršaus. Dėl šviesos tunelio lubose į kambarį patenka natūrali dienos šviesa, todėl sumažėja elektros apšvietimo poreikis.

„Healthy Home“ miesto namai Stjørdal su VELUX stogo langaisArchitektas: Ketillas Skogholtas; nuotraukos: Anniken Zahl Furunes

Torstein Nordby

Stjørdale

Gyvenimas energiją taupančiame pastate neturi būti sudėtingas ar brangus iššūkis. Taip pat nereikia aukoti patrauklios architektūros ar gryno oro kokybės patalpose.

Architektas: Ketillas Skogholtas; nuotraukos: Anniken Zahl Furunes

Matuojant ir užtikrinant optimalias dienos šviesos sąlygas, projektavimo procese buvo naudojamas VELUX „Daylight Visualizer 2“ projektavimo įrankis. Buvo paruoštas apšvietimo atvaizdavimas dienos šviesos koeficientui išmatuoti – pripažintam našumo rodikliui dienos šviesos kiekiui įvertinti.

Bendradarbiaujant su VELUX, nuo koncepcijos projektavimo etapo buvo naudojamas šviesos dizaino įrankis, kuris leido koreguoti aukštų planus, kad dalis šviesos iš aukštai esančių stogo langų pro atvirą laiptinę pasiektų pirmąjį aukštą.

Grafika

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX nuotolinio valdymo stogo langas GGU
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: „Healthy Home“ miesto namai 
Vieta: Stjørdal, Norvegija
Architektas: Ketilas Skogholtas
Vystytojas: „Tore Lingaard A/S“
Inžinierius: Grontmij
Metai: 2014 m.
Nuotraukos: Anniken Z. Furunes