{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. in., tech. dr.

Neulengbachas, už valandos kelio nuo Vienos, yra nedidelis miestelis, apsuptas taikių kalvų ir laukų. Didžiulė jų apžvalga buvo pagrindinis elementas projektuojant paties architekto Franzo Karnerio namą. Paprastas namas buvo pastatytas išilgai nuožulnios vietos ribos, pro jo terasos langus galima pamatyti netoliese stovinčius senus rūmus, esančius vakaruose prie horizonto už 13 kilometrų.

Nedidelis butas-dėžutė, kuriame yra erdvi svetainė, miegamasis ir vonios kambarys, pasiekiamas per atskirą įėjimo kubą, sujungiantį jį su ilgu dirbtuvių ir sandėliavimo pastatu. Visi trys tūriai stovi ant medinės platformos virš pievos.

Fasado langai yra tik ten, kur atsiveria įspūdingi vaizdai, o kelios sienos kairėje reikalingos sandėliavimui. Stogo langų pridėjimas buvo puikus sprendimas aprūpinant namą dienos šviesa ten, kur to labiausiai reikėjo.

Vidus sklandžiai susilieja su terasa, todėl gyvenamasis plotas vasaros mėnesiais išplečiamas. Kita vertus, namai be barjerų yra, kaip sako dizaineris, „kuo mažesni ir tokie dideli, kiek reikia“. Franzas Karneris namą apibūdina kaip vienos patalpos vietą, susidedančią iš skirtingų zonų su įmontuotais baldais. Iš pradžių mokęsis dailidės amato, jis nupiešė kiekvieną namo kampą.

Namas Neulengbache su VELUX stogo langaisArchitektas: Franzas Karneris, arch., dipl. in., tech. dr.; nuotraukos: Patricia Weisskirchner

Franzas Karneris

Architektas

Mes skatiname savo studentus nuo pat pradžių mąstyti apie tvarumą. Kurso metu jie atranda dienos šviesos svarbą tvariam dizainui ir sužino, kaip ją įvertinti savo projektuose naudojant „Daylight Visualizer“.

Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. in., tech. dr.; nuotraukos: Patricia Weisskirchner

„Velux“ stogo langai vaidina lemiamą vaidmenį tokiam gyvenimo būdui: jie ne tik įleidžia šviesą, bet ir leidžia greitai pakeisti orą viduje. Dėl didelės stogo angos virš viryklės virtuvė tampa vieta lauke, į dangų kyla karštas oras ir maisto gaminimo kvapai. Ši didžiausia anga taip pat leidžia efektyviai atvėsinti namą po ilgos, karštos vasaros dienos.

Grafika

Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. in., tech. dr.; nuotraukos: Patricia Weisskirchner

Kai reikėjo projektuoti savo namą, architektas atliko dienos šviesos modeliavimą, kaip tai daro jo studentai. Dėl sukauptos patirties – jis jau septynerius metus bendradarbiauja su VELUX – dienos šviesa pastate pasirodė tokia, kokią jis įsivaizdavo. Be to, pastato interjeras atrodo tiksliai taip, kaip „Daylight Visualizer“ vaizduose. Pusantrų metų kruopštaus planavimo ir medienos konstrukcijos pasirinkimas leido užbaigti statybą tik per penkis mėnesius. Tiesą sakant, išorinėms pastato sienoms pastatyti prireikė vos kelių dienų. Šiame projekte Franzo Karnerio darbotvarkė labai skiriasi nuo daugelio architektų: jis nenorėjo palikti pėdsakų amžiams. Jis sukūrė šviesos užtvindytą ir jaukią gyvenamąją vietą, kurios užteks, sunaudojant minimalų energijos kiekį, tiek, kiek prireiks dviem gyventojams.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX plokščio stogo langas CVP
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: vienos šeimos namas
Vieta: Neulengbachas, Austrija 
Architektas: Franzas Karneris
Metai: 2015 m.
Nuotraukos: Patrizia Weisskircher / Franzas Karneris