{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektai: „Charlie Luxton Design“; nuotraukos: Edas RS Avesas

Daugelio Didžiosios Britanijos kaimų pakraščiai 1960-aisiais sparčiai augo dėl pasikeitusių miesto projektavimo taisyklių, todėl per pastaruosius kelerius metus į rinką pateko daugybė gerų sklypų su pasenusiais, daugiausia vieno aukšto pastatais. Nors dauguma naujųjų savininkų nugriauna namus ir pradeda nuo nulio, kai kurie proceso metu taiko ekologiškesnį požiūrį.

Taip buvo su „Charlie Luxton Design“ klientais, kurie kreipėsi į biurą, nusipirkę žemės sklypą Cotswolds'e, ir įsivaizdavo, kad pastatys visiškai naują namą. Tačiau Charlie Luxtonas, atsižvelgdamas į savo įsitikinimą, kad architektūrą reikia atlikti sąmoningai atsižvelgiant į aplinką, įtikino juos panaudoti bent jau esamus pamatus.

Nors pastatas vilioja tiesioginiu grožiu, Charlie Luxtonas paklaustas apie projektą, kalba apie išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimą ir natūralų vėdinimą.

Vienas iš esminių punktų siekiant išvengti perkaitimo yra gera stogo izoliacija; gerai izoliuotas skardinis „Lamorna“ stogas nepraleidžia šilumos į namo konstrukciją.

Įdomią „Charlie Luxton Design“ strategijų įžvalgą, kaip sukurti ekologišką sąmoningumą, rasite biuro svetainėje. Nors tekstas yra lengvai parašytas, jame gausu tikslios informacijos, pateikiančios įžvalgų tiek architektams, tiek būsimiems klientams.

Naujos statybos projektas, kuriame pristatomi VELUX stogo langai – užmiesčio namai Oksfordšyre
Architektai: „Charlie Luxton Design“; nuotraukos: Edas RS Avesas

Charlie Luxtonas

„Charlie Luxton Design“ architektas

Šviesa į namus patenka iš visų pusių. Šviesa yra pagrindas, nesvarbu, ar projektuojate nuo nulio, ar pertvarkote pastatą. Gera, natūrali šviesa patalpose gali ir pagerinti, ir sugadinti patalpą. Architektūrą suprantu kaip tapybą naudojant šviesą, kontrastų kūrimą.

Architektai: „Charlie Luxton Design“; nuotraukos: Edas RS Avesas

„Čia mes naudojome automatizuotą „Integra“ lango versiją: jie veikia gerai ir yra patikimi, dažnai yra mūsų projektų dalis. Aš nesu už tai, kad gyvenimas būtų lengvesnis tik tam, kad žmogus jaustųsi patogiai, bet kadangi kai kurie žmonės gali nepakankamai žinoti, kaip patiems reguliuoti vidaus klimatą, pagalbos ranką teikia technologijos automatiškai valdomo stogo lango pavidalu. Puiku, kai galime tuo pačiu sumažinti energijos sąnaudas ir pagerinti gyvenimo sąlygas. Aš tik už protingą palaikymą, kuris nereiškia nei atsijungimo nuo gamtos, nei valdymo atsisakymo. Svarbu ryte galėti patiems atidaryti langą ir klausytis paukščių čiulbėjimo“, – paaiškina Charlie Luxtonas.

Grafika

Architektai: „Charlie Luxton Design“; nuotraukos: Edas RS Avesas

Pridėtame rytiniame namo sparne yra du dideli miegamieji, drabužinė ir du vonios kambariai.

Keli VELUX langai apšviečia erdves; mažesnes erdves apšviečia tik jie.

Virš laiptinės esanti anga suteikia zenitinį apšvietimą pirmame aukšte.

Šviesa patenka į erdvią, jaukią virtuvę iš visų pusių dėl specialios stogo formos.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai

VELUX stogo langai (GGU)
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas:  vienos šeimos namas
Vieta: Oksfordšyras, Didžioji Britanija
Architektai:  „Charlie Luxton Design“
Metai: 2017–2018
Nuotraukos: Edas RS Avesas