{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietos planas
Architektai: „Stifter + Bachmann“

Atsižvelgdama į augančio turizmo sektoriaus poreikius, Bozeno provincijos vyriausybė skyrė 10 milijonų eurų trijų naujų kalnų trobelių statybai ir kitų 22 atnaujinimui.

2013 m. konkursą tarp aštuonių pakviestų architektūros įmonių iš regiono laimėjo „Stifter+Bachmann“. Projektas suskaldė visuomenės nuomonę, tačiau po metų architektai galėjo pradėti kurti vykdymo projektą. Statybos prasidėjo 2016 m. birželio mėn. ir labai efektyviai tęsėsi trumpomis Alpių vasaromis iki 2017 m. spalio mėn.

2018 m. birželį duris atvėrė naujoji „Sasso Nero“ kalnų trobelė, sukėlusi ažiotažą tiek architektūros ir statybų sluoksniuose, tiek tarp apstulbusių žygeivių.

Pirmame aukšte yra virtuvė ir didelė valgomojo erdvė su trimis dideliais langais, kuriuos stalius įstatė taip, kad atitiktų šalia jų sumontuotus VELUX gaminius. Jie atrodo kaip trys skirtingi paveikslai – akmens sienos, plynaukštė šiaurėje ir kaimyninės viršūnės.

Langų kaip paveikslų supratimas lėmė labai sąmoningą angų išdėstymą.

Antrame ir trečiame aukšte įrengtuose miegamuosiuose yra vienas langas, panašus į paveikslą, efektyviai įrengtos dviaukštės lovos. Palėpėje yra vienas didelis kambarys su viso ilgio čiužinių eile ant grindų.

Alpių prieglobstis, Bozenas, su VELUX stogo langaisArchitektai: „Stifter + Bachmann“

Helmutas Stifteris

architektai, „Stifter+Bachmann“

Šiame pastate fasadas ir stogas nėra atskirti. Tai vienas didelis stogas, todėl VELUX stogo langai buvo pirmasis mūsų pasirinkimas. Mes naudojome tokius pat stogo langus, kaip ir vienos šeimos namuose kaime. Visi mūsų darbuotojai buvo susipažinę su detalėmis ir montavimu vario plokščių paviršiuje – dauguma stogų čia daromi taip.

Architektai: „Stifter + Bachmann“; nuotraukos: Oliveris Jaistas

Konstrukcija, tiek grindys, tiek lubos, yra iš skersai laminuotos medienos plokščių. Visas interjeras, įskaitant baldus, yra pagamintas iš neapdorotos eglės medienos.
Architektai sujungė savo praktinę patirtį su senosios trobos valdytojo patirtimi. Jo pastabos lėmė erdvų įėjimą su drabužių spinta, todėl alpinistai gali išnarplioti savo įrangą viduje.

Pirmame aukšte yra virtuvė ir didelė svetainės bei valgomojo zona. 2 metrų aukščio langai įleidžia saulės šviesą į patalpos gilumą.

Vonios kambariai, džiovyklos ir pagalbinės patalpos yra dviem lygiais žemiau įėjimo, o miegamieji kambariai atsiveria per du aukštus link aplinkinių viršūnių. Juostos pavidalu išdėstyti langai suteikia kiekvienai miegamajai vietai, kiekvienoje nuo dviejų iki penkių lovų, dienos šviesą ir vėdinimą.

Grafika

Architektai: „Stifter + Bachmann“; nuotraukos: Oliveris Jaistas

Kai projektas buvo paskelbtas, dalis visuomenės buvo sukrėsta formos ir apkaltino architektus, kad jie nesilaiko tradicijų. Tačiau Pietų Tirolyje faktiškai nėra Alpių pastatų tradicijos. Pirmuosius kalnų namelius XIX a. pabaigoje pastatė vokiečių Alpių klubai kaip miesto buržuazijos namų kopijas – tik jie pastatyti iš vietinės kilmės akmens. „Stifter + Bachmann“ nesistengė nei išrasti naujos tipologijos, nei sugalvoti ypatingos estetikos. Daugybė įspūdingų erdvių namo bruožų, tarp jų 180 laipsnių kampo panorama ir langų išdėstymas, buvo tikslaus įterpimo į kraštovaizdį rezultatas.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX stogo langas (GGL)
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: kalnų trobelės
Vieta: Bozeno provincija, Italija 
Architektai: „Stifter+Bachmann“
Metai: 2015 m. 
Nuotraukos: Oliveris Jaistas