{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektai: Josefine Wikholm ir Andreas Lyckeforsas; nuotraukos: Carlas Axelis Bejre

„Lyckefors Arkitekter“ yra Pero Bornsteino ir Andreaso Lyckeforso 2011 m. įkurta architektūros įmonė. Ji greitai išaugo, su trečiuoju partneriu Johanu Olssonu ir 24 darbuotojais Geteborge ir Stokholme tapo viena novatoriškiausių įmonių Švedijoje.

Nors daugybėje biuro sudarytų sutarčių dirbama su įvairiausio dydžio ir temų projektais, daugumoje projektų yra bendra tema: žemiškas, draugiškas požiūris į namo medžiagą ir santykis tarp namo ir aplinkinio kraštovaizdžio.

Mažas „Granholmen“ namelis, kurį Andreasas Lyckeforsas pastatė kartu su Josefine Wikholm savo šeimai, yra puikus šio požiūrio pavyzdys.

Racionalūs dizaino sprendimai įkvėpė mažą medinės poezijos dalį, stovinčią pasakiško peizažo viduryje.

Nuošalų namelį mažoje saloje galima pasiekti tik laivu, tačiau dėl daugybės straipsnių jis tapo plačiai žinomas įvairiose architektūros platformose ir žurnaluose.

Naujos statybos projektas, kuriame pristatomi VELUX stogo langai – savaitgalio namelis Luleå
Architektai: Josefine Wikholm ir Andreas Lyckeforsas; nuotraukos: Carlas Axelis Bejre

Andreasas Lyckeforsas

„Bornstein Lyckefors Arkitekter“ architektas

Mano mėgstamiausia namelio savybė yra lauko pojūtis. Būnant namuose vis tiek susidaro įspūdis, kad esi gamtoje. Vaizdai atsiveria visomis kryptimis, ne tik horizontaliai, bet ir aukštyn: dėl to iš svetainės vienu metu galite matyti vandenyną ir dangų.

Architektai: Josefine Wikholm ir Andreas Lyckeforsas; nuotraukos: Carlas Axelis Bejre

Mažas pėdsakas suteikia vietos vos keliems daiktams, reikalingiems savaitgalio iškyloms. Didelis stalas, virtuvė, jauki poilsio zona ir pakankamai lovų didelei, laimingai kompanijai ir svečių lova pirmame aukšte. Atvira erdvė su dviaukštėmis lovomis ir nišomis palėpėje, simetriškai paslėpta po stogu, veda į didelį pagrindinį miegamąjį.

Kadangi namelis naudojamas tik šiltuoju metų laiku, sanitarinė įranga tradiciškai prieinama iš išorės.

Grafika

Architektai: Josefine Wikholm ir Andreas Lyckeforsas; nuotraukos: Carlas Axelis Bejre

Ypač maža erdvė praturtinama šviesa iš daugelio krypčių. Švedijoje perėjimas iš dienos į naktį trunka kelias valandas. Šviesa dienos metu dažo kambarį įvairiai: šešėliai juda per sienas, vystosi spalvos – tiek daug visko vyksta šiame mažyčiame namelyje. Architektūrą galima palyginti su fotografija: abi yra tapybos naudojant šviesą veiksmas, vaizdas atsiranda įvedant angas.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai

VELUX stogo langai (GGU)
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas:  vasarnamis
Vieta: Kallaxön, Luleå, Švedija
Architektai:  Josefine Wikholm ir Andreasas Lyckeforsas
Plotas:  40 kv. m
Metai: 2017 m.
Nuotraukos: Carlas Axelis Bejre'as