{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektūra: „Element Design gmbh“; nuotraukos: Kasia Jackowska

Koncepciją praleisti dieną pasinėrus į kraštovaizdį, tačiau patogiame bivake, sugalvojo Maria Wilhelm, „Millstätter See Tourismus GmbH“ generalinė direktorė, kartu su dizaineriu Rogeriu Aeschbachu iš „element design gmbh“ iš Bazelio ir jų komandomis kasmetiniam turizmo naujovių konkursui, kurį organizavo Austrijos vyriausybė. Projektas kartu su penkiais kitais iš aštuoniasdešimties pateiktų buvo apdovanotas ir dosniai finansuotas.

Millstätter See regionas, kartu su kitomis Austrijos Kärnten regiono atostogų vietomis yra žinomas dėl puikių vaizdų: giliai mėlyni vandenys, apsupti miškų ir kalnų.

Septynios mažos dvivietės trobelės yra puikiausiose vietose aplink ežerą: kai kurios prie pat kranto, kitos kalno viršūnėje, iš visų atsiveria puikus vaizdas. Regionų konkurencija yra didelė, todėl reikia aiškių, pažangių turizmo koncepcijų. Dėmesys sąmoningai gamtos patirčiai su mylimais žmonėmis yra Millstätter See regiono prekių ženklas, įtrauktas į įvairius „Millstätter See Tourismus“ sukurtus projektus kartu su „Element“ dizainu. Bivakų projektas yra didesnės koncepcijos dalis, susiejanti įvairius turizmo sektoriaus dalyvius.

 Atostogų nameliai Milstättersee su VELUX stogo langaisArchitektūra: „Element Design gmbh“; nuotraukos: Kasia Jackowska

Maria Wilhelm

„Millstätter See Tourismus GmbH“ generalinė direktorė

Vertingiausias dalykas, kurį galite kam nors suteikti, yra laikas ir dėmesys, o romantiškiausia yra žvelgti kartu į žvaigždes, leisti laiką lauke ir grįžti nakčiai į minimalistinę, gerai suprojektuotą erdvę be dekoracijų, išskyrus vaizdus į gamtą ir dangų, ir visiškai be jokios technologijos.

Architektūra: „Element Design gmbh“; nuotraukos: Kasia Jackowska

Kuklų dizainą su nuožulniu stogu, vienu visiškai įstiklintu fasadu ir į dangų atsiveriančiais stogo langais atliko „Elementdesign“ biuras iš Bazelio, dirbantis su erdvinėmis koncepcijomis turizmui ir muziejams. Forma kilusi iš „primityvaus namelio“, įsivaizduojamos, romantiškos pirmo būsto koncepcijos – minimalios pastogės žmonėms gamtoje.

Kabinose yra tik pagrindiniai baldai. Iš tikrųjų viena dalis perima daugumą funkcijų: lova, stalčiai, vieta lagaminams susidėti ir lentyna akiniams, šviestuvui ar knygoms.

Interjeras iškaltas nuostabiai kvepiančiomis maumedžio lentomis.

Grafika

Architektūra: „Element Design gmbh“; nuotraukos: Kasia Jackowska

Sienos ir stogas yra paprastos medinės konstrukcijos ir su pušies apkalu. Jie yra gerai izoliuoti ir vėdinami iš galo, todėl vasarą klimatas yra geras, o žiemą, su elektriniais šildytuvais, palaikoma gera temperatūra patalpose.

Kadangi pušies apkalas apgaubia visą pastatą, o visa konstrukcija plonesnė nei standartinių būstų, tipiškų sprendimų nebuvo galima naudoti.

Vieno namelio konstrukcijai naudojant iš anksto pagamintus medinius elementus, įskaitant įmontuotus baldus, statyba užtruko tik dvi savaites. Pirmoji trobelė buvo atidaryta visuomenei 2017 m. gegužės mėn., o likusios per vasarą.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX stogo langas (GGL)
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: mobilios atostogų trobelės
Vieta: Kärnten, Austrija 
Architektai: „Element Design GmbH“
Metai: 2017 m.
Nuotraukos: Kasia Jackowska