{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietos planas
Architektai: „Benetti Grigolo Architetti“

Domenico Benetti ir Massimo Grigolo projektų spektras apima plačią sritį: nuo gyvenamųjų pastatų iki prabangių komercinių projektų, viešųjų objektų, įskaitant turizmo infrastruktūrą.

Vykdydami „Asiago“ golfo klubo projektą jie susitiko su savo būsimais klientais, kuriems 2015 m. suprojektavo savaitgalio namą. Klientas norėjo vietos, kurioje visa jo šeima galėtų praleisti laiką kartu. Jis įsimylėjo šią vietą supančią gamtą bei didžiulius vaizdus į Val d'Assa ir nusprendė ten pastatyti savo atostogų lizdą. 

Architektai įveikė iššūkį ir sukūrė pastatą, kuris, nepaisant didelių matmenų, sklandžiai įsiliejo į gamtą. Aplinkinė infrastruktūra, pavyzdžiui, garažas, yra integruota į šlaitą ir todėl nėra suvokiama kaip atskiras tūris. Sklype taip pat yra kuo mažiausiai asfaltuotų paviršių.

Architektų išsamių tradicinės architektūros interpretavimo tyrimų rezultatas buvo stačiakampis tūris su nuožulniu stogu, apkaltas neapdorotomis maumedžio lentomis ir be nereikalingų senovinių dekoracijų. Interjere nesilaikoma tradicinės tipologijos, nes norimi patalpų dydžiai ir santykis su išore šiuolaikiniuose atostogų namuose nuo senų laikų pasikeitė. Apsaugos nuo oro sąlygų poreikis yra tik praeitis. Klientų noras gyventi kraštovaizdyje ir saulėje atspindi šiuolaikinį požiūrį į gamtą.

Savaitgalio namas Roanoje su VELUX stogo langaisArchitektai: „Benetti Grigolo Architetti“; nuotraukos: Andrea Segliani

Domenico Benetti

„Benetti Grigolo Architetti“ architektas

Mūsų klientas suprato ryškios zenitinės šviesos, apšviečiančios patalpą nuo aukščiausio taško ir pašviesinančios lubų paviršių, grožį. Jis netgi pasiūlė daugiau stogo langų, tačiau paprasčiausiai neužteko vietos.

Architektai: „Benetti Grigolo Architetti“; nuotraukos: Andrea Segliani

Mediena yra visur, visų formų: lauke neapdorota ir išbalinta saulės, viduje natūralios medaus spalvos, tai kontrastas betoninėms pilkoms vonios kambario sienoms ir dideliems stiklams, taip pat yra spalvingi, modernūs baldai.

Namas suprojektuotas aplink didelę svetainės zoną su vaizdu į nepaliestą panoramą. Didelė patalpa su įstiklinta siena yra apsaugota nuo perkaitimo įduba. Lodžija tęsiasi į iš tūrio išsikišusią terasą. Visiškai įstiklintas fasadas yra apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių ir kraštovaizdį įrėmina kaip paveikslą, o VELUX stogo langai virš dvigubo aukščio srities kompensuoja šviesos nuostolius, kuriuos lemia įvedama gili lodžija.

Dvigubo aukščio erdvė suteikia vaizdą į miegamąją sritį ir iš jos. Panoraminė laiptinė ir mažesnių angų eilė palei šiaurinį fasadą jungia visus tris lygius ir leidžia suvokti erdvę kaip vientisą.

Grafika

Architektai: „Benetti Grigolo Architetti“; nuotraukos: Andrea Segliani

Kontrastas atviroms dienos zonos erdvėms, šeši miegamieji – visi su vonios kambariais ir spintomis – yra funkcionalūs ir jaukūs. Viršutiniame aukšte, po šlaitiniu stogu, jie apšviesti iš viršaus. Miegamųjų stogo langai yra dideli ir išdėstyti lygyje, iš kurio atsiveria vaizdas į slėnį, o mažesnės vonios kambario angos yra aukščiau, kad būtų užtikrintas privatumas.

Vaizdas lauke yra nukreiptas į vieną pusę – panoraminį vaizdą, o visi kiti fasadai yra uždari, kad būtų išvengta vizualinių ryšių su kaimynais.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX nuotolinio valdymo stogo langas (GGL)
Išsami informacija apie gaminį
VELUX stogo langas (GGL)
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: savaitgalio namas
Vieta: Roana, Italija 
Dizainas: „Benetti Grigolo Architetti“
Metai: 2019 m.
Nuotraukos: Andrea Seglani