{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietos planas
Architektai: „Juri Troy architects“

Šio projekto iššūkiai buvo rasti sprendimus sklypui stačiame šlaite, kad nereikėtų keisti reljefo, turėjo būti užtikrinta prieiga iš gatvės ir atitiktis griežtoms būsimo namo tūrio ir formos taisyklėms.

Atsakymas į šiuos sudėtingus reikalavimus pasirodė esąs paprastas erdvė su simetrišku stogu, atverianti kraštovaizdį kiekviename lygyje, gaudanti dienos šviesą iš visų įmanomų pusių – įskaitant stogą.

Į namą iš gatvės galima patekti per ilgus laiptus, prasidedančius garaže. Vaikų kambariai yra antrame aukšte, trečiame – didelė svetainė, iš kurios atsiveria vaizdas į visas puses. Tai atvira erdvė, tačiau joje yra įvairių jaukių kampelių.

Nors ir kuklus ir paprastas, šis namas pasižymi nedidele kasdienio gyvenimo prabanga, kaip lauko virtuvė arba pirmoji pasaulyje picos orkaitė su pasyvaus namo sertifikatu.

Vienos šeimos namas Bottenwile su VELUX langaisArchitektai: „Juri Troy architects“; nuotraukos: Jürgas Zimmermannas

Juri Troy

Architektas

Stogo langai yra labai svarbūs natūraliai ventiliacijai. Kad šiltas, troškus oras eitų aukštyn, pakanka jas atidaryti kartu su apatinio aukšto terasos durimis. Tai tik senas geras kamino efektas.

Architektai: „Juri Troy architects“; nuotraukos: Jürgas Zimmermannas

Pagrindinis įėjimas veda iš gatvės lygio per garažo grindis ir ilgais laiptais į gyvenamąją erdvę. Viršutiniame aukšte, skirtame tik suaugusiems, yra didelis miegamasis, vonios kambarys su sauna, svečių ir darbo kambarys. Visi stogo langai, nukreipti į šiaurę, suteikia sklandžią dienos šviesą ir gaivų orą žemiau esančioms patalpoms.

Grafika

techniniai brėžiniai
Architektai: „Juri Troy architects“

Tai buvo įmanoma išmanaus architekto triuko dėka: jis išrado gilias šachtas, jungiančias svečių kambarį su priešingo stogo šlaito angomis. Išsklaidyta šiaurinė šviesa sukuria gražų kontrastą su darbo zona, maudoma vidurdienio saulės spinduliuose.

Šiame projekte naudoti VELUX gaminiai
VELUX nuotolinio valdymo stogo langas (GGL)
Išsami informacija apie gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: vienos šeimos namas 
Vieta: Bottenwilas, Šveicarija 
Architektai: „Juri Troy architects“ 
Metai: 2017 m.
Nuotraukos: Jürgas Zimmermannas