VELUX stogo langai – naudojimo instrukcijos

Kaip nustatyti VELUX stogo lango modelį

Ant visų po 1968 m. pagamintų VELUX stogo langų yra duomenų plokštelė, nurodanti tikslią lango informaciją. Ji yra viršutinės varčios viršutiniame dešiniajame kampe, už ventiliacijos sklendės.

1. Modelis
2. Dydis
3. Variantas
4. Gamybos kodas

Kur rasti lango duomenų plokštelę?

Medienos priežiūra

Mediena gamykloje buvo apdorota ir jai pritaikyta reikiama apdaila, todėl ją galima valyti su įprastomis valymo priemonėmis. Kas ketverius metus ar prireikus, būtina atlikti ir išsamesnę priežiūrą. Langų, nuolat veikiamų didelio karščio, intensyvios saulės šviesos ir (arba) drėgmės (pvz., virtuvėje arba vonios kambaryje), visapusišką priežiūrą reikėtų atlikti bent kas dvejus metus.

Paviršiaus priežiūra: Pašalinkite paviršiaus dangą (laką arba dažus). Įsitikinkite, kad paviršius yra švarus bei sausas, ir padenkite medieną gruntu. Jam išdžiūvus, nulakuokite akriliniu vandens pagrindo laku arba dažais (visada vadovaukitės gamintojo pateiktomis instrukcijomis). Jei lakas arba dažai yra pažeisti, taikykite tokį patį metodą pažeistoms vietoms. VELUX siūlo taisymo rinkinį su originaliu laku arba dažais.

Atnaujinant medieną, labai svarbu uždengti tarpines, kad būtų išvengta lako arba dažų nutekėjimo ant tarpinių. Priešingu atveju tarpinės taps kietos ir nebeveiks tinkamai.

Stiklo paketo valymas

Norėdami nuvalyti išorinį paketą, apverskite varčią 180 laipsnių. Nustatykite varčią į reikalingą padėtį įkiškite varžtą į įvorę šoninio rėmo apačioje. Tokiu būdu abi rankos lieka laisvos, todėl galite patogiai valyti. Valykite stiklo paketą minkštu audiniu be pūkelių / odine šluoste / švelnia kempine arba švariu, nemetaliniu langų valytuvu. Paprastai nuvalyti stiklo paketą pakanka švaraus vandens. Taip pat galima naudoti įprastą, švelnią valymo priemonę. Labiausiai stiklo paketams valyti tinka minkštas vanduo. Todėl, jei jūsų regione vanduo kietas, kad suminkštintumėte vandenį, įdėkite nedidelį kiekį skalbiklio, arba po valymo nubraukite visus vandens likučius.

  • Venkite silikono sąlyčio su stiklo paketu. 
  • Nenaudokite valymo priemonių su šveičiančiomis dalelėmis. 
  • Valydami stiklo paketą nenaudokite cheminių valiklių. 
  • Venkite aštrių ar abrazyvinių objektų, įskaitant juvelyrinių dirbinių, sąlyčio su stiklo paketu. 
  • Nebandykite nuo stiklo paketo nuvalyti purvo be vandens. 
  • Jei netoliese stiklo paketo vykdomi darbai, apsaugokite stiklo paketą apdengdami jį švariu plastiku, kad išvengtumėte abrazyvinių medžiagų aptaškymo ar dėmių susidarymo. 

Oro filtro valymas

Tarpinės valymas

Nuo tarpinės aplink langą kartą per metus nuvalykite lapus ir kitas apnašas, kad lietaus vanduo galėtų laisvai nutekėti.

Sniegas ir ledas

Vietose, kuriose žiemos sezonas trunka ilgai ir dažnai sninga, ant stogo gali susikaupti didelis sniego ir ledo kiekis, kuris gali ilgą laiką padengti VELUX stogo langą. 

Pakilus temperatūrai, sniegas ir ledas greičiausiai nutirps nuo lango.

Todėl labai svarbu užtikrinti, kad vanduo nutekėtų nuo stogo ir aplink esančių latakų.

Kondensacija

Jei ant jūsų langų stiklo paketo susiformavimo kondensacija, tai įspėjamasis ženklas, kad turėtumėte dažniau vėdinti. Reguliari ventiliacija – veiksmingiausias būdas išvengti kondensacijos vandens susidarymo ant jūsų lango stiklo paketo.

Ribokite drėgmės kiekį:
  • Jei įmanoma, namuose nedžiovinkite skalbinių. 
  • Uždarykite virtuvės ir vonios kambario duris. 
  • Reguliariai bent tris ar keturis kartus per dieną penkias minutes vėdinkite namus.
  • Jei įmanoma, palaikykite nuolatinę 20 °C kambario temperatūrą.