Energiją taupantys namai - lengviau, nei manote! parodysime kaip!

Tema: patarimai

Kadangi pastatai Europos Sąjungoje išmeta 35 % anglies dvideginio, mums labai svarbu atkreipti dėmesį į savo namus. Jei pagerinsite savo namų energinį efektyvumą, galėsite pasiekti tą patį komforto lygį, sunaudodami mažiau elektros energijos, taip mažiau pasikliaudami daug anglies dvideginio išmetančiomis elektrinėmis. Tai gali lemti mažesnes sąskaitas už komunalines paslaugas, didesnį komfortą, geresnę oro kokybę ir mažiau žalos aplinkai. Tai yra ateitis! Ar neatsiliksite? Norėtume pasidalinti keliais patarimais kaip galite prisidėti.

Tebūnie šviesa! Bet kokia šviesa? Neabejotinai, atsakymas yra LED lempos, kadangi jos sunaudoja maždaug 70-80% mažiau elektros energijos nei lygiavertės standartinės lemputės. Jei turite kondicionierių, reikėtų dažnai valyti ir keisti filtru, kadangi įrenginiai su švariais filtrais sunaudoja gerokai mažiau energijos negu įrenginiai su nešvariais filtrais. Namų sandarinimas taip pat labai svarbus ir gali sutaupyti iki 10% namų šildymo ir vėsinimo išlaidų. Be sandariklio iššvaistote nemažai energijos. Geras būdas patikrinti, ar nėra skersvėjų - laikyti uždegtą smilkalą ar žvakę aplink langų rėmus ir duris.

Jei jau prakalbome apie langus, nenuklyskime toli ir patikrinkime namo viršų – palėpę! Dažniausiai tai yra paskutinis kambarys, kurį dauguma svarstytų renovuoti, kalbant iš energinio naudingumo perspektyvos, tačiau ši patalpa turi didžiulę svarbą.

 

Kai kuriuose namuose stoglangiai vis dar reiškia per didelį karštį vasarą ir šaltą skersvėjį žiemą. Tiems, kas susiduria su šia problema, yra išeitis; šiuolaikiniai stogo langai su išskirtinai žemomis U-vertėmis (šilumos laidumo per konstrukciją greitis) sujungia puikią izoliaciją su žymiai pagerintais pasyvių saulės spindulių pro langus pranašumais. Artėjant karštiems orams, pakeisti senus langus naujais, moderniais gaminiais – puiki mintis, kadangi tai reiškia ne tik didesnę apsaugą nuo karščio ir geresnį vėdinimą, bet taip pat Jūs galite nemažai sutaupyti, dėl sumažėjusių kondicionavimo išlaidų.

Ar žinojote, kad, pavyzdžiui, pasirinkus VELUX Standard Plus langą, šilumos nuostoliai ir įeinantis karštis gali sumažėti daugiau nei 60 %, lyginant su senu VELUX stogo langu. Energijos efektyvumo didinimas visai kitu lygmeniu!

 

Ar kada nors susimąstėte, kaip tuo pačiu metu sumažinti šilumos nuostolius, anglies pėdsaką ir sąskaitas už komunalines paslaugas? Energiškai efektyvus stoglangio stiklo paketas gali būti atsakymas. Vienos arba dviejų kamerų stiklo paketas gali suteikti gerą energinį efektyvumą ir sumažinti anglies dvideginio pėdsaką.

 

Ir mums dar netrūksta idėjų! Stoglangių aksesuarai, kaip užuolaidėlės, žaliuzės ir markizės gali dar labiau pagerinti energinį efektyvumą tiek vasarą, tiek žiemą. Pavyzdžiui, išorinės žaliuzės gali pagerinti izoliaciją taip sumažindamos energijos suvartojimą šildymui ir vėsinimui.

Sumažinkite sąskaitas ir padėkite planetai, padarydami savo namus energiškai efektyvesnius.

 

Jei jus domina, kaip ir jūs galite turėti sveikus namus, peržiūrėkite VELUX sveikų namų barometrą!