Interjero dizaino tendencijos, kurios nulems kaip dekoruosime savo namus 2022 metais

Tema: patarimai

Data: 2022 01 28

Nauji metai, nauji ir Jūs – o gal naujas interjeras Jūsų namams? 2022-iesiems prasidėjus, apžvelgiame, kokios bus interjero dizaino tendencijos, dominuosiančios šiais metais. Šiemet daugiau ar mažiau pripratome prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių dėl pandemijos, bet vis tiek naujausių dizaino tendencijų tikslas – jaustis jaukiai ir saugiai savo namuose.

Akivaizdu, kad šiais metais dar daug laiko praleisime savo namuose. Tad šių metų tendencijų tikslas bus sukurti ramų interjerą, kuriame galėtume dirbti, mokytis, gyventi, žaisti su vaikais ir patogiai ilsėtis.

Pažiūrėkime, ką mums atneš 2022-ieji!

1.      1Biofilinis dizainas – priartėkite prie gamtos!

Biofilija yra įgimtas žmogaus instinktas susilieti su gamta, ir tikimasi, kad 2022 m. tai bus viena iš ryškiausių interjero dizaino tendencijų. Žinoma, tai nenuostabu; pastaraisiais metais, praleidome daugiau laiko patalpose, nei bet kada anksčiau, ir visi siekiame stiprinti ryšį su gamta. Dėl biofilinio dizaino galime tikėtis natūralių paviršių atgimimo – terakota, akmens masės dirbiniai, travertinas, nendrės, mediena ir kamštinis audinys bus naudojami nuo galinių sienelių iki vonių, baldų ir dekoratyvinių objektų. Neapdirbtos, porėtos, organinės medžiagos ir netobuli, gamtos sukurti objektai, kuriuos galime susieti su „Magiškaisiais Žemės stebuklais“, apibrėš mūsų namų dekorą. Žinoma, paprasčiausias būdas įnešti gamtos į vidų yra papildyti savo namus augalais – miesto džiunglės vis dar madingos! Nepamirškime, kad dienos šviesa ir grynas oras pro stogo langus taip pat padeda mums susilieti su gamta.

2. Daugiafunkcinės erdvės – būkite pasiruošę mankštintis savo namų biure!

Pastaruosius kelerius metus pagrindiniu mūsų interjero dizaineriu buvo pandemija: turėjome rasti erdves, kur mūsų vaikai galėtų mokytis, dirbti, miegoti, atsipalaiduoti, sportuoti ir bendrauti. Kiekvienas kampelis, kiekvienas mus supantis objektas privalėjo tarnauti kokiam nors tikslui. Todėl 2022-aisiais turime būti kūrybingi, kad mūsų erdvės taptų daugiafunkcinės. Praėjusiais metais patalpų pritaikomumas buvo vienas pagrindinių faktorių, lemiančių mūsų sprendimus, o šiemet ieškosime patalpų ir baldų, kurie atlieka dvigubą funkciją ir gali prisitaikyti prie dienos pokyčių. Galime turėti namų biuro ir sporto salės kombinaciją, o mūsų vaikų kambaryje viename iš jų kampelių gali būti „klasė“ – galimybės yra beribės. Kadangi darbas iš namų išliks mūsų gyvenime, savo namuose turime rasti erdvę, kurioje galėtume ramiai dirbti, be trikdančio triukšmo ir ši situacija neabejotinai nulems 2022 metų interjero dizaino tendencijas. Ar žinojote, kad palėpę galima paversti puikiu namų biuru?

 3. Vintažas – 1970-ieji grįžta!

Pasiruoškite mūsų tėvų laikų interjero dizaino tendencijoms! Septintojo dešimtmečio dekoras ir spalvos sugrįžo, ir nesijaudinkite, mes kalbame ne apie oranžinį jūsų močiutės kilimą ir užuolaidas, o apie šiltus, žemiško atspalvio baldus ir šiuolaikiškus dekoro elementus. Kalbant apie baldus, šiais metais matysime daugiau vintažinių detalių, tokių kaip spintelių ir stalų kojelės, garstyčių atspalviai ir itin tekstūruoti audiniai. Vintažiniai ir antikvariniai baldai turi sielą ir istoriją, žmonės pradeda suprasti, kiek charakterio jie gali suteikti namams. Svarbu ir tai, kad pirkti vintažinius gaminius yra puikus būdas sukurti tvaresnius namus.

 4. Tvarumas – karščiausia naujiena!

Tvirtai su biofiliniu dizainu susijęs aplinkosauginis sąmoningumas ir tvarumas yra viena iš pagrindinių šių dienų tendencijų krypčių, kuri tęsis ir 2022 m. Kiekvienoje gyvenimo srityje – įskaitant ir interjero dizainą – žmonės turi siekti, kad gamtos ištekliai būtų išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Kaip tai atsiskleidžia interjero dizaine? Žmonės naudos natūralias žaliavas, atkreips dėmesį, iš kur jos atkeliauja, pirmenybę teiks vietinių gamintojų darbui ir ne kaups, o sieks kokybės! Perdirbimas – nereikalingų dalių ir atliekų pavertimas nauju gaminiu – taip pat atliks svarbų vaidmenį dekoruojant namus.

 5. Penkiasdešimt rudų atspalvių – šiltos, atpalaiduojančios, žemiškos spalvos

Patogaus ir saugaus interjero kūrimas prasideda nuo mūsų naudojamų spalvų – rudos ir terakotos atspalviai kambarius sušildo, asocijuojasi su „Motina Žeme“ ir taip labiau susieja mus su gamta. Šiais metais sodri šokoladinė ruda ir šviesesnė kupranugarių kailio spalva bus ypatingai populiarios, kadangi šie atspalviai itin svetingi, tačiau smėlio ir šviesiai rudos spalvos yra kaip mažos juodos suknelės – jos niekada neišeina iš mados.