Įsileiskite gamtą į savo namus!

Tema: patarimai

2022 02 28

Vienas didžiausių gyvenimo mieste minusų yra lauko erdvės trūkumas - ypatingai šaltos žiemos metu, kai žmonės daug mažiau linkę eiti į gamtą. Ar žinojote, kad 90% savo gyvenimo mes praleidžiame tarp keturių sienų ir mūsų namai yra taip gerai izoliuoti, kad mums neužtenka saulės šviesos ir gryno oro? Nors buvimas gamtos apsuptyje turi savų privalumų – nuo streso lygio mažinimo iki produktyvumo ir kūrybiškumo didinimo. Taigi, geriausia, ką galite padaryti, tai praleisti kuo daugiau laiko lauke! Tačiau jūs taip pat galite daug ką nuveikti ir dėl savo fizinės bei emocinės gerovės, grįždami prie savo šaknų ir apsupdami save gamta namuose, nes gamtos elementai turi tendenciją sukurti ramią atmosferą, leidžiančią jums jaustis atsipalaidavusiems ir laimingesniems.

Štai keletas patarimų, kaip į namus įsileisti daugiau gamtos!

 

Rinkitės natūralius elementus

Ar tai būtų akmuo, medis, medvilnė, vilna ar šilkas, šios medžiagos kalba apie gamtą! Rinkitės amatininkų sukurtus medinius baldus, langus su natūralia pušies apdaila, šilko ar vilnos namų dekoro aksesuarus! Verta paminėti ir tai, kad, pavyzdžiui, akmeninė siena jūsų svetainėje tikrai priartins jus ir jusu namus prie motinos Žemės. Kai ieškote baldų ar dekoro element, ieškokite senovinių gaminių su kaimiško stiliaus žavesiu, kad suteiktumėte savo namams organiškumo.


Įsileiskite šviesą

Vienas geriausių būdų įsileisti gamtą į savo namus – kuo geriau išnaudoti natūralią šviesą. Lengva gudrybė, kad bet kuris kambarys atrodytų gyvas ir gaivus – leisti saulės šviesai į jį patekt. Dienos šviesa gali padidinti mūsų produktyvumą, turi didelį poveikį mūsų nuotaikai ir stiprina mūsų kūrybiškumą. Jei norite turėti daugiau dienos šviesos šaltinių, galite įsirengti stogo langus – tokiu būdu netgi galėsite virš savęs matyti dangų visa dieną. Kitas papildomas saulės šviesos privalumas yra tai, kad ji padeda palaikyti sveiką bioritmą ir reguliuoti miego hormonus.

Augalais sukurkite oazę

Turėti daug augalų yra pats geriausias būdas, norint į savo namus įsileisti gamtos. Tie, kurie nėra puikūs sodininkai, gali turėti tik kelis lengvai prižiūrimus augalus, tokius kaip kaktusai, sansevierijos ar jukos palmės, o tie, kurie itin myli augalus, gali žaisti su įvairių tipų ir dydžių augalais, kad sukurtų tobulas namines džiungles. Apsvarstykite kur statysite savo augalus ir kiek saulės šviesos ir drėgmės jie gaus.

Be to, jei norite, žaliąją zoną ir šviežių prieskoninių žolelių turėti ištisus metus, taip pat savo namuose galite susikurti nedidelį žolelių sodą! Prieskoninės žolelės ne tik gražiai atrodo, bet ir puikiai kvepia, be to, jas galima sudėti į nedidelius vazonėlius ir išdėlioti po visą virtuvę.

Naudokite natūralias spalvas

Jei jums labiau patinka natūralumas, logiška savo namuose naudoti žemės atspalvių paletę, pavyzdžiui, įvairius žalios, mėlynos ir rudos atspalvius. Juoda, balta ir pilka taip pat puikūs pasirinkimai, tačiau labai svarbu tiksliai suplanuoti spalvų paletę, kad galutinis rezultatas nebūtų perspaustas. Taip namai gali atrodyti perkrauti ir neharmoningi, taigi pasieksite priešingo efekto, negu buvote suplanavę. Tapetai su gėlių ar palmių motyvais taip pat gali būti puiki idėja!

Dekoruokite namus nuotraukomis ar paveikslais, įkvėptais gamtos

Kas yra lengviau nei pakabinti gražią kraštovaizdžio nuotrauką ant sienos? Žiūrėjimas į gamtos kraštovaizdžius gali sumažinti pyktį, baimę ir stresą bei suteikia malonių jausmų. Geriausia, jei pakabinsite keletą savo paties nuotraukų, kuriose gražus miškas, ežeras ar kalnai, kuriuos lankėte. Tokiu būdu šalia malonių jausmų, nuotrauka primins ir gerus atsiminimus, taip padidindama ir endorfinų kiekį.