Nugalėkite karštį! - Kaip šią vasarą vėsinti butą sunaudojant kuo mažiau energijos?

Tema: patarimai

Ar jūsų mylimi namai greitai įšyla vasaros metu? Nesijaudinkite, ne jūsų vienų! Be daugelio ilgai lauktų vasaros privalumų, mažiau pasiilgtas faktorius – tai, kad šio sezono metu mūsų namų temperatūra pradeda kilti, paveikdama mūsų sveikatą bei protines funkcijas. Kad galėtumėte susikaupti ir išlaikyti įprastą fizinę bei protinę veiklą, parodome visas namų priemones ir gudrybes, kurios gali sukurti gerą patalpų klimatą bute, tačiau neapkrauna piniginės!

Kai lauke kelias dienas svilina karštis, dažnai beviltiškai ieškome patarimų, kaip galėtume atsivėsinti patys ir atvėsinti savo butą. Tikrai verta išbandyti kai kurias praktikas, pateiktas internete, pvz., iš karto ruošti maistą kelioms dienoms, kad kasdien nereikėtų naudotis orkaite ir virykle arba priešais langą pakabinti drėgną paklodę ir sėdėti šalia, taip mėgaujantis vėsa nuo garuojančio vandens… tačiau kai įšyla buto sienos, vienas geriausių vėsinimo būdų, išgelbėsiančių dieną (ir naktį) yra….[būgnai]….

Natūralus vėdinimas.

Visi žinome, kad miegojimas šiltoje patalpoje gali lemti prastą miego kokybę ir aukštesnį streso lygį, tačiau vėdinimas gali tai lengvai išspręsti. Naktį vėdinimo pagalba galite atvėsinti kambarį iki idealios temperatūros ir ramiai miegodami nuolat gauti gryno oro. Jei norite dar didesnio efektyvumo, sudarykite skersvėjį atidarydami du langus, esančius priešingose pusėse! Naktinis vėdinimas taip pat turi gerą poveikį temperatūrai dienos metu, nes ryte mūsų diena prasideda gana vėsiame bute, kuris sunkiau įkais.

Tinkama patalpų temperatūra jums yra dar svarbesnė, jei, kaip šiais laikais tai daro daugelis mūsų, dirbate namuose. Tyrimai jau rodo, kad dirbant iš namų produktyvumo lygis mažėja, o karštis gali jį tik pabloginti, neleisdamas normaliai mąstyti ir reaguoti dėl fizinio diskomforto. Esame tikri, jog jūs to nenorite!

 

Jei dieną ilgiau laiko praleidžiate namuose, gali būti naudinga apsvarstyti galimybę įsigyti energiją taupančią modernią oro kondicionavimo sistemą. Šie nauji modeliai gali tikrinti skirtumą tarp esamos ir nustatytos temperatūros ir kiekvieną kartą parinkti atitinkamą režimą – siekdami sunaudoti kuo mažiau energijos. Tačiau geros ir modernios oro kondicionavimo sistemos turėjimas nereiškia, kad ji visada turi būti įjungta – naudojant vėsų nakties orą, galima sumažinti aušinimo sistemos energijos sąnaudas. Tačiau sveikiausias sprendimas yra, jei vėdinant ir naudojant kokybiškas statybines medžiagas stengiatės pasiekti komfortišką patalpų temperatūrą.

Jei jūsų butas palėpės tipo ar bute turite palėpę, siekiant kuo efektyvesnės apsaugos nuo karščio, rekomenduojame atidžiai rinktis palėpės langus. Viena geriausių kombinacijų yra VELUX stogo langas ir markizė, puikiai apsauganti nuo išorinio karščio. Šių gaminių derinys yra ypatingai efektyvus, kadangi langas turi stiklo paketą su žema U verte, kuris neleidžia karščiui įeiti į patalpą – tai reiškia, kad net spiginant saulei, vidaus temperatūra nebus tokia aukšta.

Lygiai taip pat verta pagalvoti apie išorines žaliuzes ar bet kokius kitus šešėlį sudarančius gaminius, nes jie žymiai sumažina šilumos antplūdį. Mes siūlome nuo karščio saugančias išorines žaliuzes, kurios apsaugo nuo kaitros ir taip pat visiškai užtemdo patalpą bet kuriuo dienos metu.

Kitas geras patarimas – šilčiausiu paros metu uždarykite visus langus. Be to, nuo karščio saugančios užuolaidėlės taip pat gali sumažinti temperatūrą viduje, kadangi jos neleidžia namams įkaisti – taip pat jos gali būti naudojamos kaip dekoro elementas, padedantis sukurti spalvingus namus.

Paskutinis triukas, kuris šiais laikais išties aktualus socialiniuose tinkluose, yra patalynės užvalkalus palaikyti šaldiklyje – plastikiniame šaldiklio maišelyje, kad mėgautumėtės šiek tiek vėsesniu miegu. Tai – mitas ar išsigelbėjimas? Nepabandę niekada nesužinosite!