10 būdų susikurti namuose Hygge laimę

Tema: įkvepiančios idėjos

Katie Cirovic, 2018 m. lapkričio 14 d.

Orai atvėso, dienos vis trumpėja, o mūsų gyvenimo tempas smarkiai lėtėja, nes imame praktikuoti Hygge, pastebima neseniai atliktame tyrime.

Didžiojoje Britanijoje VELUX atliko tyrimą, kuris parodė, jog daugiau nei pusė (54 procentai) būstų savininkų sotesniu naminiu maistu mėgaujasi žiemą, o šiek tiek mažiau nei trečdalis apklaustųjų (30 procentų)  linkę anksčiau gultis miegoti.

Minimi ir kiti įpročiai: namuose naudojama daugiau kilimėlių ir pledų (32 procentai), dažniau uždegamos žvakės (25 procentai).

Maždaug 65 procentai būstų savininkų prisipažino, kad jų gyvenimo tempas žiemą lėtesnis nei vasarą, o 8 iš 10 (84 procentai) šaltaisiais mėnesiais daugiau laiko praleidžia namuose. Dažniau būname namuose, tad kaip gi susikurti juose kuo malonesnę aplinką?

Pasitelkus danų Hygge koncepciją (danų terminas, naudojamas apibūdinti jaukumą), pataria interjero dizaino blogerė ir stilistė Hege Morris ir akcentuoja keletą būdų, kaip susikurti Hygge laimę savo namuose.

„Apšvietimas nuotaikai susikurti yra be galo svarbus Hygge filosofijoje.  Žvakės ir jaukūs pledai būtini, norint susikurti šiltą atmosferą namuose“,- sako Hege. „Nors Hygge yra daug daugiau. Tai ir buvimas drauge, galbūt, pyrago kepimas ar stalo žaidimai. Visi maži malonumai ir mėgavimasis vienas kito draugija, draugais ar šeima. Padėkite į šalį telefonus, planšetes ir smagiai praleiskite laiką kartu.“

10 puikių būdų, kaip susikurti namuose Hygge laimę:

1) Sušildykite aplinką

Spragsinti židinio liepsna suteikia erdvei intymumo, jaukumo ir šilumos. Jei židinio neturite, panašų jausmą gali suteikti įvairių dydžių žvakės. Pigesnes bekvapes žvakes derinkite su prabangesnėmis aromatinėmis žvakėmis - su cinamono ar vanilės kvapu.

2) Jei įmanoma, įsileiskite vidun išorinę aplinką

Natūrali saulės šviesa sustiprina pojūčius, sujunkite namus su sodu ar kiemu. Gamta iš prigimties yra atpalaiduojanti ir slopinanti stresą, pasodinkite keletą augalų šalia lango ir mėgaukitės rudens spalvomis.

3) Išnaudokite visas kerteles

Po laiptais yra vietos? Paverskite ją biblioteka. Yra nenaudojama palėpė?  Paverskite ją ramiu poilsio kambariu. Maksimaliai išnaudokite turimas erdves.

4) Būkite išmanūs

Padėkite telefonus ir planšetes į šalį, bet technologijos vis gi yra slaptasis mūsų ginklas, kuriant jaukią aplinką. Muzika puikiai tiks kurti tinkamai nuotaikai namuose... ir ji turi būti atpalaiduojanti.

5) Užsiimkite hobiu

Mezgimas - lėtas, ritmiškas darbas, padedantis nusiraminti. Arba galite išbandyti pyragų kepimą, tapymą ar kokius nors rankdarbius.

6) Apsimuturiuokite

Nesikuklinkite - traukite iš spintos šiltas kojines, megztinius ir šalikus. Stori, vilnoniai drabužiai yra labai Hygge ir be jų rudeni ar žiemą neišsiversite.


7) Pramogaukite

Kurkite naujas tradicijas su draugais ir šeima, mėgaukitės buvimu drauge. Reguliariai susitikite ir kokybiškai praleiskite laiką.

8) Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Tinkamai išnaudokite lempas, apšvietimo reguliatorius ir žvakes, kai sutemsta. Šviesa sušildys, taps jaukiau ir ramiau.

9) Pasilepinkite

Ilgėjant vakarams ir šaltėjant orui visai normalu trokšti sotaus naminio maisto. Mėgaukitės paprastais gardaus maisto teikiamais malonumais ir palepinkite save gabalėliu pyrago ar taure raudono vyno.

10) Mažiau yra daugiau

Jaukiausios būna nedidelės erdvės, todėl sutvarkykite jas, išneškite nereikalingus daiktus, padarykite vietos žvakei, pledui ir gerai knygai.