6 išradingi būdai panaudoti atliekamą kambarį

Tema: įkvepiančios idėjos
Autorė : Katie Cirovic, 2018 m. lapkričio 14 

Turite nenaudojamą kambarį? Kartais gali būti nelengva nuspręsti, kaip panaudoti nenaudojamas erdves. Dažnokai tušti kambariai paverčiami skalbinių džiovinimo vieta ar užgriozdinami įvairiu šlamštu. Norint maksimaliai išnaudoti atliekamą kambarį, svarbu sugalvoti jam paskirtį.  Jeigu jums patiktų atskira vieta poilsiui ar žaidimams, o gal kampelis užsiimti savo hobiais, nenaudojamo kambario potencialas neišsemiamas. Štai 6 idėjos pradžiai.

Svečių kambarys

Pirmiausiai į galvą ateina akivaizdžiausias sprendimas - paversti atliekamą kambarį svečių kambariu, tačiau, turint namuose svečiams skirtą erdvę, nereikia sukti galvos, kur paguldyti viešinčius draugus ar giminaičius.  Kad kambaryje vyrautų atpalaiduojanti atmosfera, įtiksianti visiems skoniams, rinkitės minkštus baldus, o sienas dažykite neutraliomis spalvomis. Tegul jūsų svečiai pasijunta lyg gaudami B&B (ang. Bead and breakfast, nakvynė ir pusryčiai) paslaugą - paruoškite šiugždančią patalynę, pūpsančias pagalves, jaukius užtiesalus ir švarius minkštutėlius rankšluosčius. Išreikškite rūpestį sudėdami krepšelį gėrybių: kelioninio dydžio tualetinių reikmenų, vandens buteliukuose, užkandžių. Pridėkite ir pasveikinimo raštelį su „Wi-Fi“ slaptažodžiu. Jei yra vietos, pastatykite stalą ir kėdę, tuomet šį kambarį prireikus galėsite naudoti ir darbui.

Namų sporto salė

Trūksta laiko nueiti į sporto klubą? Įsirenkite nenaudojamame kambaryje namų sporto salę, kurioje būtų patogu mankštintis. Patinka kardiotreniruotės? Paprakaituoti privers bėgtakis ar elipsinis treniruoklis. Labiau patinka auginti raumenis? Nusipirkite svarmenų rinkinį bei lentyną tvarkingai jiems susidėti. Nebūtina išleisti krūvos pinigų - dažnai namams tinkanti kokybiška sporto įranga parduodama internete. Įsirenkite „Wi-Fi“ kolonėles, kad galėtumėte klausytis energijos suteikiančių melodijų arba ant sienos sumontuokite išmanųjį televizorių, tuomet galėsite pasileisti pratimų vaizdo įrašus. Galiausiai, nepamirškite didelio veidrodžio ar poros - bus smagu sekti, kaip dailėje jūsų kūno formos!

Relaksacijos kambarys

Jeigu jūsų požiūris į mankštinimąsi labiau remiasi zen principais, paverskite atliekamą kambarį jogos ir meditacijos erdve.  Dekoruokite sienas švelniomis, raminančiomis spalvomis. Pagrindinę vietą paskirkite jogos kilimėliui, šalia pastatykite krepšį jogos reikmenims ir pledui laikyti. Patogi kėdė ar sėdmaišis taip pat pravers tobulam meditacijos kampeliui. Kad maksimaliai atsipalaiduotumėte, nelaikykite kambaryje triukšmo šaltinių ir elektronikos prietaisų. Švelnus apšvietimas ir eterinių aliejų garintuvas taip pat padėtų sukurti ramiai nuteikiančią aplinką.

Žaidimų kambarys

Suteikite šeimai džiaugsmo laisvą kambarį pavertę žaidimų kambariu. Vaikams tikrai patiktų atskira žaidimų erdvė, toliau nuo suaugusiųjų, o jūs tuo tarpu galėtumėte džiūgauti, kad visi vaikų žaislai vienoje vietoje (aišku, nebūtinai taip ir nutiks!). Vaikų ūgiui pritaikytos lentynos bei patogios dėžės žaislams susidėti paskatins vaikus susitvarkyti. Stalelis su kėdėmis puikiai tiks žaidimams, darbeliams ir užkandžiavimui. Nudažykite vieną sieną specialiais dažais, ant kurių galima piešti kreida, ir leiskite atsiskleisti vidiniam vaiko menininkui.

Drabužinė

Jeigu jūsų aistra - mados, kodėl gi atliekamo kambario nepavertus iš koto verčiančia drabužine? Pradėkite nuo ryškaus apšvietimo ir švarių baltų sienų, kad šviesa užpildytų visą kambarį. Išsirinkite didelį veidrodį, kuriame matytumėte save visu ūgiu, taip galėsite įvertinti visą drabužių komplektą. Paklokite pliušo tekstūros kilimėlį ir suteikite kambariui žavesio. Tinkamoje vietoje įrengtas langas taps puikia vieta tualetiniam staleliui, kur galėsite darytis makiažą natūralioje šviesoje. Priklausomai nuo turimo biudžeto drabužių laikymui be sieninės spintos galite rinktis ir įprastą spintą arba lentynas.

Erdvė namų amatams
Ar esate pradedantysis menininkas, mezgėjas ar įgudęs siuvėjas, turėdami specialią veiklai skirtą vietą, daug lengviau surasite jai laiko. Pradėkite nuo tinkamo dydžio stalo ir patogios kėdės, kad darbui turėtumėte pakankamai vietos. Įsirenkite daug lentynėlių ir spintelių, kad tvarkingai susidėtumėte daiktus. Jei yra vietos, pastatykite sofutę, kad turėtumėte kur patogiai įsitaisyti, kol mąstysite apie savo projektą, be to, ji pravers ir atvykus svečiui. Medinės ar laminuotos grindys idealiai tiks, nes lengvai jas išvalysite, tuo atveju, jei dirbdami jas ištepsite. Patieskite ryškų kilimėlį, kad suteiktumėte patalpai jaukumo.