Šiuolaikiniai žmonės be galo daug laiko praleidžia patalpose. Juk daugelis lauke būname tik tiek, kiek užtrunka nubėgti nuo namų ar darbovietės iki automobilio ir atgal. Taip, pripažinkime, esame patalpų karta. Tampa gyvybiškai svarbu, kai tik yra galimybė, pasimėgauti grynu oru lauke, o patalpose, kuriose gyvename ir dirbame, sudaryti sveikatai palankias sąlygas.
Nors pati sąvoka „patalpų mikroklimatas“ skamba gana moksliškai, iš tiesų tai žemiški dalykai: oro kokybė, temperatūra, drėgnis, apšviestumas, kurie reguliuojami paprastomis priemonėmis, pvz. vėdinant, kontroliuojant šildymą, užtikrinant pakankamą natūralios šviesos kiekį bei jo reguliavimą užuolaidomis bei žaliuzėmis. Jeigu patalpų mikroklimatas prastas, gali blogėti sveikata ir darbingumas.
Štai 10 netikėtų faktų apie patalpų mikroklimatą:
1. Iki 90% savo laiko praleidžiame uždarose patalpose – gyvendami, dirbdami, mokydamiesi ir žaisdami.
2. 80 milijonų europiečių gyvena drėgnuose ir sveikatai nepalankiuose pastatuose.
3. Kasdien žmogus išskiria apie 10 litrų drėgmės, todėl, nepakankamai vėdinant kambarius, net iki 50 % padidėja rizika susirgti kvėpavimo ligomis.
4. Žmonės įkvepia ir iškvepia 22 000 kartų per dieną. Šviežio oro trūkumas blogina darbingumą ir gebėjimą mokytis bei sukelia alergijas.
5. Pakanka išvėdinti namus 2-4 kartus, kad patalpų mikroklimatas būtų optimalus.