Idėjos nušvinta dienos šviesoje
Pabrėždamas tinkamo namų klimato svarbą darbui, D. Astašonoks siūlo remtis skaičiais, kuriuos atskleidė „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Anot jo, daugiau nei 60 proc. gyventojų pastebi, kad dienos šviesa turi teigiamos įtakos jų produktyvumui. Skaičiai atskleidžia, jog pastatų inovacijos lemia išaugusį darbingumą biuruose, padidėjusią vidinę motyvaciją, mažiau nedarbingumo dienų.
„Dėl tinkamo patalpų klimato ir temperatūros, geros vidinio oro kokybės bei dienos šviesos darbingumas kyla 15 proc. Septyniems iš dešimties iš lauko sklindanti šviesa pagerina nuotaiką, o dėl jos stygiaus 15 proc. žmonių jaučiasi liūdni. Saulė mums būtina – ji yra energijos, laimės ir sveikatos šaltinis, o visų šių veiksnių visuma neabejotinai užtikrina kokybišką gyvenimą kiekvienam, didžiąją laiko dalį praleidžiančiam viduje“, – įsitikinęs bendrovės atstovas.
Vidaus patalpose itin svarbu užtikrinti reikiamą dienos šviesos patekimą, temperatūrą ir drėgmės lygį. D. Astašonoks taip pat rekomenduoja tinkamai pasirūpinti dirbtiniu apšvietimu bei vėdinimu.
Įsileiskite permainų vėjus
Yra daugybė būdų, kaip namus pripildyti geresniu oru bei dienos šviesa. Pirmiausia, pašnekovas pataria patalpas vėdinti atidarius daugiau nei vieną langą, 3-4 kartus kasdien po 10 minučių. Tai daryti geriausia ryte ir prieš einant miegoti, o toks šviežio oro gūsis pašalina namuose besikaupiančias sveikatai kenksmingas dujas, įvairias daleles, biologines šiukšles bei vandens garus.
„Per stoglangius į namus patenka daug daugiau dienos šviesos ir erdvės apšviečiamos efektyviau nei su fasadiniais langais. Todėl stogo langus žmonės įsirengia ir vieno aukšto namuose, siekiant užtikrinti papildomą lauko apšvietimo ir gryno oro šaltinį. Kuo namai daugiau įstiklinti, tuo juose didesnis erdvės pojūtis, o stoglangiai gali teikti ramybę bei poilsį akims, atsiverdami į miesto ar gamtos peizažus“, – sako D. Astašonoks.
„VELUX“ generalinis direktorius Baltijos šalims taip pat pataria valgomąjį ar darbo stalą pastatyti kuo arčiau lango, valyti bei vėdinti kilimus, o senos sofos – atsikratyti, nes joje kaupiasi dulkių erkutės ir bakterijos. D. Astašonoks tikina – reiktų vengti rūbus džiovinti viduje, nes taip namuose kaupiasi drėgmė bei pelėsis, o nenaudojami neišjungti elektros prietaisai skleidžia chemikalus, bloginančius vidinį klimatą.