Kokybiškas miegas palėpėje

Tema: patarimai

Po šlaitiniais stogais esantys kambariai pasižymi jaukumu ir malonia atmosfera, todėl jie ypač tinka miegamiesiems įrengti. Tačiau norint užtikrinti tikrai gerą miegą, reikėtų atsižvelgti į kelis aspektus - gryną orą, vidaus temperatūrą, šviesą bei triukšmą, nes tai yra pagrindiniai faktoriai, lemiantys miego kokybę. Architektas ir dienos šviesos ekspertas VELUX stogo langų gamyboje Peras Arnoldas Andersenas pataria, į ką turėtų atsižvelgti miegamųjų palėpėse turėtojai.

Optimali temperatūra

Ekspertai rekomenduoja miegamuosiuose palaikyti maždaug 16-18° Celsijaus temperatūrą. Stogas ir langai su gera šilumos izoliacija yra pagrindinė sąlyga norint užtikrinti, kad vasarą kambariai neperkaistų, o žiemą nebūtų per šalta. Tačiau netgi taip ne visada pavyksta palaikyti optimalią temperatūrą vasaros metu. Tokiu atveju stogo langams pravers užuolaidėlės ir išorinės markizės. Šiuos langų priedus per dieną palikus užvertus, prikaitinimas žymiai sumažėja. VELUX tamsinančios išorinės markizės užtikrina malonią vidaus temparatūrą ir optimaliai blokuoja šviesos patekimą į kabarį. “Išorinės žaliuzės turi savų privalumų: jos suteikia izoliaciją žiemos metu bei sumažina eismo, lietaus ar krušos keliamą triukšmą”, - teigia Peras Arnoldas Andersenas. Tiems, kurie nori įsileisti dienos šviesos į miegamąjį, geriausias sprendimas yra markizė, kuri sumažina kaitinimą, bet praleidžia dienos šviesą.

Tinkamas šviesos kiekis

Tamsa yra būtina netrukdomo miego sąlyga. Į kambarį besiskverbianti dienos šviesa atrodo gražiai, tačiau retas nori būti pažadintas saulės spindulių - juk kokybiškas miegas užtikrinamas visiškoje tamsoje. Išorinės žaliuzės yra puikus pasirinkimas. Jos visiškai blokuoja šviesą ir taip garantuoja ramų pogulį net šviesiu paros metu.

Vėdinimo svarba

Grynas oras daro labai daug įtakos sveikam miegui, todėl langus derėtų plačiai atverti prieš einant miegoti. Išmaniųjų namų sistema suteikia galimybę automatiškai kontroliuoti elektrinius stogo langus ir jų priedus. Pavyzdžiui, pagal jūsų norimus nustatymus langai ir jų priedai atsidarys ar užsidarys pageidaujamu metu. Tokiu būdu paprasta užtikrinti optimalią oro kokybę net naktį.

Tinkama namų apsauga

Dar vienas veiksnys, galintis trukdyti nakties metu, yra nekviesti svečiai, tokie kaip uodai ir kiti vabzdžiai. “Jeigu naktį nesinori užsiimti vabzdžių vaikymu, būtina pasirūpinti tinkama apsauga nuo vabzdžių”, teigia VELUX architektas ir dienos šviesos ekspertas bei rekomenduoja beprasidedant šiltajam sezonui langus patobulinti tinkleliu nuo vabzdžių.