Ar norėtumėte vasaros metu palėpę išlaikyti vėsią ir patogią? Tai lengviau nei įsivaizduojate!

Tema: patarimai

Daugelis teigia, kad vasarą jų palėpėje gali būti itin karšta. Kai karštas oras patenka į jūsų namus, jis iškart pradeda kilti aukštyn į viršų – ir palėpę gali paversti orkaite. Tačiau nešvaistykite šio brangaus savo namų ploto! Vadovaukitės mūsų patarimais, kaip lengvai atvėsinti palėpę ir sukurti komfortišką patalpų klimatą savo namuose!

Kai per savo gyvenimą praleidžiame daug laiko patalpose, kokybė yra lemiamas aspektas. Palėpės turi kvėpuoti tiek pat, kiek ir mes, todėl vėdinimas yra svarbiausias dalykas, kurį specialistai siūlo patikrinti, kad palėpės neperkaistų. Sukūrus oro judėjimą ir cirkuliaciją, oro temperatūra viduje gali būti artimesnė lauko temperatūrai, be to, galima išvengti kondensacijos. Svarbus dalykas yra geras vėdinimas naktimis – jos dėka vėsesnis oras gali šokti į palėpę, išstumdamas šiltą orą, užtikrindamas ramų miegą ir gražius, vėsius rytus.

Jei statote namą, ant stogo reikia uždėti pakankamo storio izoliaciją. Tai gali ne tik užkirsti kelią kondensacijai, bet ir padėti sutaupyti pinigų, nes jis išstumia karštus saulės spindulius taip pat, kaip išlaiko šilumą žiemą. Putų izoliacija rekomenduojama, nes ji sukuria oro sandarumą, sumažina energijos nutekėjimą ir leidžia natūraliam oro srautui iš palėpės išstumti perkaitintą orą.

 

Kitas būdas išlaikyti jūsų namus vėsius: modernūs VELUX stogo langai su žemomis U vertėmis (šilumos perdavimo greičiu per konstrukciją) ir puikia izoliacija – jie gali labai padėti išlaikyti patogią temperatūrą patalpoje net vasarą. Pro langus pajusite tik oro gaivumą! Ypač naudojant stogo balkonus, kurie sukuria erdvesnį pojūtį ir gražesnę išvaizdą.

Daugelis žmonių nežino langų priedų (tokių kaip užuolaidėlės ir žaliuzės) vaidmens, palaikant patalpą šiltą ar šaltą. Plačiai paplitęs įsitikinimas, kad vidinės užuolaidėlės apsaugos jus nuo saulės, bet leiskite pasakyti tiesą. Jos daugiausia padeda daryti įtaką patenkančiai šviesai, o išoriniai priedai padeda sustabdyti šilumos patekimą į patalpą. Pavyzdžiui, išorinės žaliuzės užtikrina apsaugą nuo karščio, izoliaciją ir triukšmo mažinimą bei visišką užtemdymą, kad miegas būtų gilesnis. Ant lango esantis išorinis sluoksnis karštį vasarą, o šaltį – žiemą, išlaiko lauke, todėl klimatas viduje yra tobulas ištisus metus.

 

Jei galvojate apie mažesnus pokyčius, nuo karščio apsaugančios markizės sumažina saulės spindulių skleidžiamą šilumą ir palaiko vėsią ir patogią patalpų temperatūrą. Be to, permatomas audinys išsaugo vaizdą ir į palėpę patenka šviesos. Tai tikrai pakeis jūsų erdvę, nes minėtas gaminys gali sumažinti į patalpą patenkančios šviesos kiekį iki 76%, todėl galite turėti 5 laipsniais žemesnę temperatūrą!

Kitas stoglangių priedų variantas yra tamsinančios išorinės markizės, kurios užtikrina geresnę apsaugą nuo karščio, efektyvų užtemimą ir belaidį montavimą.

Apskritai, visų VELUX gaminių funkcija yra filtruoti saulės spindulius, sklindančius per stiklo paviršių, taip užkertant kelią šilumos energijos patekimui per stiklą ir šilumos patekimui į patalpą. Palėpės langų atveju šešėlio sudarymas viduje nelabai veikia kaip apsauga nuo karščio, nes šviesa į stiklą patenka staigesniu kampu, sušildo stiklo paviršių ir tokiu būdu didelė šiluminės energijos dalis patenka į vidų.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad yra daug variantų, kaip išlaikyti palėpę vėsią, pavyzdžiui: sukurti vėdinimą, tinkamai sandarinti orą, turėti modernius langus, naudoti išorines žaliuzes ir tinkamai apšiltinti palėpę. Turite visas galimybes, apsvarstykite jas ir pagalvokite, kokių rezultatų norėtumėte pasiekti.

Tikimės, kad šis tinklaraščio įrašas įkvėpė jus rūpintis savo palėpe! Gražios vasaros ir pripildykite savo palėpę meile ir džiaugsmu – tai taip pat šilta, bet kur kas sveikiau jums ir jūsų namams!