Ar tavo name yra nenaudojama mansarda? Jei atsakei teigiamai, galbūt norėtum apsvarstyti galimybę paversti ją funkcionalia gyvenamąja erdve savo šeimai? Tai puikus būdas suteikti namams papildomos erdvės, jis yra nebrangus ir ateityje padės sutaupyti. Kaip? Atnaujindamas (-a) mansardą, kuri buvo naudojama tik sandėliavimui, turi patikrinti stogo būklę, gerai jį apšiltinti, pagalvoti apie šildymą ir naujas grindis; juk įrengi savo namuose dar vieną aukštą, kuris atgys ir pradės gyventi savo gyvenimą.

Tinkamai izoliuotas stogas padės sutaupyti daug energijos, o tai tampa vis aktualiau. Namo renovacija taip pat yra žingsnis link sveikų namų. Tyrimai rodo, kad apie 80 mln. europiečių gyvena nesveikuose pastatuose, kurie daro žalą jų psichinei ir fizinei sveikatai. Jie nepatenkinti savo gyvenimo sąlygomis ir nežino, kaip tai galima pakeisti.

Beveik 60 procentų respondentų svarstytų galimybę renovuoti namą, kad sutaupytų energijos. Jei nori imtis renovacijos ir nežinai, nuo ko pradėti, kreipkis į profesionalus, kurie padės rasti puikų sprendimą. Įkvėpimo gali pasisemti ir šioje svetainėje.

Septyni palėpės pertvarkymo principai

1. Mansardos pertvarkymas

Po stogu esantis nenaudojamas aukštas turi didelį potencialą. Pavertus mansardą gyvenamąja erdve, naudingąjį namo plotą galima padidinti iki 35 %. Mansardos pertvarkymas yra ekonomiškesnis būdas padidinti gyvenamąjį plotą nei priestato statyba, nes nereikia dėti pamato bei grindų ir dengti stogo

2. Daugiau įstiklinto ploto

Tinkamai suprojektavus namo apšvietimą, kiekviename kambaryje ir kiekviename aukšte bus maloni, natūralios šviesos ir gaivaus oro kupina aplinka. Tuo pasirūpins fasadinių ir stogo langų derinimas. Prie tobulo apšvietimo prisideda ir langų išsidėstymas pirmame ir antrame aukštuose, todėl dienos šviesos kiekis namuose gali padidėti iki 40 %.

3. Laiptai

Atviro vėdinimo koncepcija užtikrina geresnį dienos šviesos pasiskirstymą ir efektyvesnį vėdinimą dėl „kamino” efekto. Dienos šviesa per atvirą laiptinę patenka į visus aukštus; „kamino” efektas padeda ištraukti drėgną orą per laiptinės viršuje esančius stogo langus, o šviežias oras į namus patenka per atvirus langus ir duris.

4. Dinamiška apsauga nuo saulės

Išoriniai gaminiai nuo saulės suteikia šiluminę apsaugą. Jie sumažina patalpų perkaitimo riziką vasarą bei užtikrina komfortą kambariuose visą dieną ir visais metų laikais. Šviesos reguliavimui naudok vidines užuolaidėles.

5. Hibridinis vėdinimas

Vasarą langai ir laiptinė naudojami pastatui vėsinti natūraliai, pavyzdžiui, sukuriant „kamino” efektą veiksmingai oro apykaitai. Žiemą mechaninis vėdinimas padeda palaikyti gerą patalpų oro kokybę ir sumažinti drėgmės lygį. Veiksminga vėdinimo sistema yra vadinamoji hibridinė ventiliacijos sistema, kuri sujungia mechaninį ir natūralų vėdinimą automatizuojant langus ir šildymą.

6. Geresnė išorinių pastato atitvarų izoliacija

Kokybiškus išorinius namo atitvarus sudaro apšiltintas fasadas ir stogas. Šie elementai kartu su modernia šildymo sistema padeda optimizuoti energinius parametrus ir šiluminį komfortą namuose. Šildymo sistemą galima patobulinti įrengiant grindinį šildymą ar modernius radiatorius. Tokiu būdu namas sunaudos 80 % mažiau energijos, lyginant su pradinėmis sąnaudomis.

7. Išmanieji namai

Automatizavimas aktualus ne tik pramonėje, bet ir moderniuose namų ūkiuose. Pažangios sistemos šiek tiek palengvina užduotį kuriant sveiką namų aplinką. Temperatūrą, drėgmę ir CO2 kiekį matuojantys jutikliai matuoja patalpų aplinkos kokybę. Taip langai gali vėdinti, užtamsinti arba užsidaryti, jei lyja. Naudojant programėlę, sistemą galima valdyti praktiškai iš bet kurios vietos.

"Po pertvarkymo palėpėje atsivėrė tiek erdvės, kurios net nežinojome turį.

Patrickas, būsto savininkas

Montuotojas montuoja naują VELUX stogo langą ant stogo su juodomis čerpėmis.

Domina skirtingi kambariai jūsų projektui?