Pokyčiai yra puiku. Tai priemonė, padedanti senus dalykus išvysti naujoje šviesoje. Kartais pagalvojame apie nedidelius pakeitimus savo namuose. Jie ne tik praktiški, bet ir padeda namuose jaustis komfortiškiau. Dabar pažvelkime į tavo mansardą kitu kampu. Ar žinojai, kad galima pagerinti jos aplinką?

Ar joje pakanka dienos šviesos? Jei nesi tikras (-a), kreipkis į architektą arba apsilankyk mūsų svetainėse. Dienos šviesos trūkumo problemą galima lengvai išspręsti įrengiant naujus stogo langus arba juos derinant su vertikaliaisiais langais. Ar sienos dėmėtos? Perdažyk jas. Nesijauti jaukiai? Atsinešk keletą kambarinių augalų ir puošmenų – arba pakeisk seną sofą.

Tai daug paprasčiau, nei manai. Įsivaizduok, kad mansardos rekonstrukcija yra tavo naujas „pasidaryk pats” projektas. Ir jei svarstai, kada pradėti jo įgyvendinimą, turėtum žinoti, kad geriausias laikas yra dabar.

Keturi mažų pokyčių privalumai

1. Daugiau įstiklinto ploto

Jei jauti, kad mansardoje trūksta dienos šviesos, šią problemą galima lengvai išspręsti. O jeigu pridėtum dienos šviesos šaltinį? Galbūt norėsi apsvarstyti galimybę įrengti stogo langus. Ar žinojai, kad stogo lango montavimas trunka tik dvi valandas? Prie tobulo apšvietimo prisideda ir langų išsidėstymas pirmame ir antrame aukštuose, todėl dienos šviesos kiekis namuose gali padidėti iki 40 Î. Puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis pasižyminčių langų montavimas taip pat gali padėti sutaupyti pinigų energijai.

2. Hibridinė ventiliacijos sistema

Hibridinė ventiliacijos sistema yra veiksmingas vėdinimo sprendimas. Jis suderina mechaninį ir natūralų vėdinimą panaudojant automatinius langus bei šildymą. Vasarą langai ir laiptinė naudojami pastatui vėsinti natūraliai, pavyzdžiui, sukuriant „kamino” efektą veiksmingesnei oro apykaitai. Žiemą mechaninis vėdinimas padeda palaikyti gerą patalpų oro kokybę ir sumažinti drėgmės lygį.

3. Dinamiška apsauga nuo saulės

Išorinė apsauga nuo saulės padeda išvengti perkaitimo. Ji sumažina patalpų perkaitimą vasarą ir užtikrina jų komfortiškumą visą dieną ir visais metų laikais. Ar žinojai, kad naudojant išorinę apsaugą nuo saulės vasarą gali sumažėti temperatūra patalpose? Nuo šilumos apsaugančių tamsinančių užuolaidėlių įrengimas padeda slopinti triukšmą lietingomis naktimis. Be to, tamsinančios užuolaidėlės gali visiškai užtamsinti patalpą, kas padeda geriau išsimiegoti.

4. Išmanieji namai

Išmanieji namai labai populiarūs ir tinka ne tik užimtoms šeimoms. Dėl išmaniųjų sistemų šiek tiek lengviau sukurti sveiką namų aplinką. Labai paprasta įrengti temperatūrą, drėgmę ir CO2 kiekį matuojančius jutiklius, kurie padeda stebėti patalpų aplinkos kokybę. Naudodamasis (-asi) programėle gali valdyti stogo langus, nurodyti jiems vėdinti, užtamsinti arba užsidaryti lyjant lietui

"Žinojome, kad norime VELUX stogo langų, nes šis prekių ženklas garsėja kokybe ir dideliu gaminių asortimentu.

Patrickas, būsto savininkas

Montuotojas montuoja naują VELUX stogo langą ant stogo su juodomis čerpėmis.

Domina skirtingi kambariai jūsų projektui?