Matydami, kaip stoglangiai keičia kambarį ir jūsų savijautą, ar apsigyventumėte namuose be jų?

Planuojant namo statybą sunku įsivaizduoti, kaip jis atrodys iš vidaus. Ar užteks šviesos, ar jausitės gerai. VELUX stoglangiai yra puikus sprendimas, kuris suteiks jūsų namams pakankamai dienos šviesos ir natūralios ventiliacijos, kad jaustumėtės gerai ir galėtumėte mėgautis visais stoglangių, jų užuolaidėlių, žaliuzių bei priedų privalumais.

Tik tada, kai pamatysite stoglangių poveikį realiame gyvenime, galėsite iš tikrųjų įvertinti jų sukuriamą „oho“ efektą. Stoglangiai optiškai išplečia erdvę ir pagyvina interjerą. Stoglangiai pagerins jūsų sveikatą, nes kasdien vėdinsite namus, o pro langus sklindanti šviesa tinkamai sureguliuos jūsų organizmo vidinį cirkadinį ritmą bei sumažins energijos sąskaitas.

 

 

KARTĄ PAMATĘ, NEBENORĖSITE NIEKO KITO

Saulės Kolektorių ir Stogo Langų Q&A

Koks atstumas turi būti tarp stogo langų ir saulės kolektorių?

Virš stogo lango(-ų) turėtų būti palikta mažiausiai viena čerpių eilė, arba, jei tai eilė nupjautų čerpių, reikia išlaikyti bent dvi eiles. Kiekvienoje lango ar langų grupės pusėje turi būti išlaikomas 1 čerpių eilės atstumas (30-50 cm). 

Kodėl tarp langų ir saulės baterijų svarbu išlaikyti 30-50 cm ar net 70 cm atstumą?

Labai svarbu užtikrinti tinkamą vandens nutekėjimą, kad lietaus vanduo galėtų laisvai nutekėti nuo kolektoriaus neapliedamas lango. Tinkamo atstumo laikymasis taip pat yra labai svarbus atliekant techninę priežiūrą, remontą ir montavimą arba, jei reikia, keičiant stogo langą (-us), neišimant saulės kolektorių, kadangi turi būti pašalintos šalia lango esančios stogo dangos medžiagos. Be to, yra papildomų gaminių, besitęsiančių per stogo langų matmenis, pavyzdžiui išorinės žaliuzės, kurios išsikiša 15 cm lango viršuje ir 5-5 cm iš abiejų pusių.

Ar nuo saulės kolektorių nuslydęs sniegas gali pažeisti stogo langus ar išorines žaliuzes?

Veikdami saulės kolektoriai išskiria nedidelį kiekį šilumos. Ant plokščių krintantis sniegas tirpsta ir labai greitai nuslysta. Jei po plokštėmis yra stogo langai ir stogo langai su išorinėmis žaliuzėmis, susidarę ledo pleištai gali juos lengvai sugadinti. Dėl šios priežasties tarp stogo langų ir saulės kolektorių rekomenduojama įrengti sniego apsaugą.