Gyveni mansardoje, į kurią atsikraustei prieš dešimt ar dvidešimt metų? O gal ką tik į ją atsikėlei, bet ji atrodo šiek tiek... pasenusi? Taip gali nutikti. Todėl norime tave paskatinti keisti gyvenimą. Pažvelk į savo mansardą kitu kampu! 

Dabar metas patikrinti stogo izoliacijos, šildymo sistemos, langų ir grindų kokybę. Be to, pravartu iš naujo apsvarstyti patalpų po stogu panaudojimą ir kuo geriau išnaudoti mansardą. Pasikonsultuok su architektu dėl esamo dienos šviesos kiekio ir apsvarstyk, kokią naudą duotų papildomas dienos šviesos šaltinis. 

Ar žinai, koks stogo langų vaidmuo? VELUX atliktame tyrime stogo langų poreikis apibrėžiamas racionaliai. 70 procentų respondentų tikisi, kad stogo langai suteiks daugiau gyvenamojo ploto, o 51 procentas apklaustųjų mano, kad jie padarys gyvenimą komfortiškesnį.

5 mansardos renovacijos principai

1. Daugiau įstiklinto ploto

Jei mansardoje gyveni ne vienerius metus, turbūt jau pastebėjai visus jos trūkumus ir dalykus, kuriuos reikia keisti. Vienas iš jų gali būti dienos šviesos trūkumas. Dienos šviesos pilni namai užtikrina malonią aplinką. Jei ją derinsi su gaiviu oru kiekviename kambaryje, padėsi pamatus sveikiems ir laimingiems namams. 

Jei namuose trūksta dienos šviesos, galbūt norėsi apsvarstyti galimybę įrengti daugiau langų. Mansardoje šią problemą išspręs stogo langai. Tačiau būk atsargus (-i) ir kreipkis pagalbos į profesionalą (pavyzdžiui, architektą, montuotoją ar statybos įmonę), kad tinkamai juos sumontuotum.  Prie tobulo apšvietimo prisideda ir langų išdėstymas pirmame ir antrame aukštuose, todėl dienos šviesos kiekis namuose gali padidėti iki 40 %.

2. Dinamiška apsauga nuo saulės

Naudojant išorinę apsaugą nuo saulės, vasarą galima išvengti patalpų perkaitimo. Ji yra tarsi dar vienas izoliacijos sluoksnis, padedantis palaikyti tobulą temperatūrą namuose ne tik vasarą, bet ir žiemą. Ji padeda taupyti šildymui sunaudojamą energiją.

3. Hibridinė ventiliacijos sistema

Veiksminga vėdinimo sistema yra vadinamoji hibridinė ventiliacijos sistema, kuri sujungia mechaninį bei natūralų vėdinimą automatizuojant langus ir šildymą. Iš esmės langai ir laiptinė vasarą padeda natūraliai vėsinti pastatą dėl „kamino” efekto, kuris pagerina oro apykaitą. Žiemą mechaninis vėdinimas padeda palaikyti gerą patalpų oro kokybę ir sumažinti drėgmės lygį. Veiksminga vėdinimo sistema daro namą sveikesnį. Ji neleidžia susidaryti pelėsiui ar drėgmės pertekliui, kurie dažnai sukelia kvėpavimo takų ligas ir alergiją.

4. Geresnė išorinių pastato atitvarų izoliacija

Jei mąstai apie mansardos transformavimo projektą, pats metas įvertinti namo išorinių atitvarų kokybę. Jas sudaro apšiltintas fasadas ir stogas. Tinkamai apšiltintas fasadas ir stogas kartu su modernia šildymo sistema padeda optimizuoti energinius parametrus ir šiluminį komfortą Tokiu būdu namas sunaudos 80 % mažiau energijos, lyginant su pradinėmis sąnaudomis.

Renovavus mansardą, ilgainiui galima sutaupyti nemažai energijos. Vienkartinė didesnė investicija atsipirks per kelerius metus.

5. Išmanieji namai

Jei yra galimybė palengvinti savo gyvenimą, turėtum ja pasinaudoti. Gyventi išmaniuosiuose namuose ne tik lengviau, bet ir sveikiau. Svarstydamas (-a) mansardos renovacijos projektą, pagalvok apie tai, kaip padaryti namus išmanesnius Pirmasis žingsnis – įrengti jutiklius, kurie matuoja temperatūrą, drėgmę ir CO2 kiekį. Jei keiti senus stogo langus, gali sumontuoti elektra arba saulės energija valdomus langus. Taip langai galės vėdinti, užtamsinti arba užsidaryti, jei lyja. Naudojant programėlę, sistemą galima valdyti praktiškai iš bet kurios vietos.

"Buvo verta ištverti šešis mėnesius trukusią statybą. Tiksliai žinojome, ko norime, ir pamažu tai įgyvendinome.

Viviana ir Matthiasas, būsto savininkai

Montuotojas montuoja naują VELUX stogo langą ant stogo su juodomis čerpėmis.

Domina skirtingi kambariai jūsų projektui?