{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Nuotraukos: Dano Veselský
Skandinaviškas namas Slovakijoje

Paprastas, modernus aiškių linijų namas gamtos apsuptyje: štai iš ko kuriamos skandinaviško dizaino svajonės. Bet kaip tai veikia Javorníky kalnuose? Olandijoje gyvenanti slovakų pora nusprendė sukurti svajonių atostogų namus savo gausiai šeimai ir draugams, siekdama erdvaus ir elegantiško skandinaviško stiliaus, tačiau gerbdama vietines tradicijas ir prisimindama savo šaknis. Rezultatas: vaizdinga tuščia aikštelė, atrodanti, lyg šis šiaurės gabalėlis visada priklausė slėniui, ir viliojanti vieta šeimos artimiesiems susiburti ir pailsėti, jaučiant, kad ši šiuolaikiška ir atgaivinanti vieta tarnautų ištisoms šeimos kartoms.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

Poros tikslas buvo turėti skandinaviško stiliaus namą su slovakų techniniais standartais ir palaikyti gerus santykius su kaimynais statybų metu ir po jos. Tai ir aikštelė su stačiu, daugiau nei 3 metrų aukščio šlaitu, reiškė, kad projektas tikrai buvo iššūkis, tačiau pora įsimylėjo pastatą ir nusprendė pirkti žemę iškart pamačiusi pirmąjį namo eskizą. „Iš pirmo žvilgsnio įsimylėjome vietą, tik nebuvome įsitikinę, ar ji tinkama statybai“, – sako savininkai. „Tačiau tuo metu, kai pažvelgėme į planus, žinojome, kad viskas, ką manėme esant iššūkiu, gali būti paversta galimybe sukurti unikalų ir įdomų pastatą ir vis tiek išlaikyti viską, ką privalome turėti.“

Nuotraukos: Dano Veselský

Puikiai sukurtos detalės, natūralios medžiagos ir aiškio linijos užtikrino, kad namas įsilies į slėnį ir išliks išskirtinis.

Nuotraukos: Dano Veselský
Idealių fokuso taškų paieška

Dideli langai yra ne tik pagrindiniai skandinaviškos architektūros elementai, bet ir užtikrina, kad namas būtų pripildytas šviesos, sukuria erdvią ir raminančią atmosferą, kartu sujungiant vidų ir išorę. Pastatas buvo suprojektuotas atsižvelgiant į tai, užtikrinant, kad langai būtų nukreipti į įspūdingiausias vietas, iš kiekvienos namo dalies atsivertų vaizdas kaip paveiksle. Tai taip pat suteikė galimybę papildyti kambarį gražiomis, įžūliomis detalėmis: vienas iš trijų VELUX stogo langų tėvų miegamajame nukreiptas į slidinėjimo trasą, suteikia romantiškumo ir unikalumo, o čiuožiančių žmonių vaizdas kelia šypseną net ir šioje aukšto prestižo namų dalyje.

Nuotraukos: Dano Veselský
Ramus ryšys su gamta

Namo išorė dera su gamta, nes plytų sienos buvo dengtos neapdorota mediena. Projektavimo idėja buvo leisti medienai senti laikui bėgant, todėl pastatas nuolat keisis, sens ir tobulės, kaip ir pati gamta. Tai padeda šiuolaikiniam pastatui atrodyti jai priklausančiu ir aplinkos dalimi. Viduje dizainas dera su išore, nes baltos spalvos, natūralios medžiagos ir ąžuolo grindys buvo įrengtos siekiant neatitrūkti nuo gamtos. Paprando namai dabar yra slėnio brangakmenis, ir nėra jokių abejonių, kad jie jam priklauso.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX vertikalus lango elementas (VFE)
Žr. gaminį
VELUX Tamsinančios ritininės užuolaidėlės (DKL)
Žr. gaminį

Tamsinančios markizės (SSS)
Žr. gaminį