{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Ryšys su gamta kiekvieną dieną

Sukurti gražią, atvirą ir šviesią erdvę yra kiekvieno svajonė, o su tinkamu dizainu tai gali būti įmanoma bet kurioje erdvėje. Visiškai funkcionuojantis namas nedidelėje erdvėje, modernaus išplanavimo tradicinėje vietovėje? Jokiu problemų! Slovakijoje, netoli Bratislavos, tarp tradicinės išvaizdos namų atsiranda naujas, įdomios modernios formos būstas. Vieno aukšto vasarnamių pranašumas yra tas, kad visos patalpos yra vienoje plokštumoje, todėl namo kontaktas su aplinka ypač intensyvus, ir būsto savininkai jaučiasi arčiau gamtos, net ir esant ribotai erdvei, su kuria galima dirbti.

Protingos idėjos be kompromisų

Architektai ir interjero dizaineriai susidūrė su keliais iššūkiais dėl šios šeimos namų, daugiausia dėl veiksnių, su kuriais susiduria daugelis tokio naujo tipo pastatų savininkų: sklypo dydis, pastato vieta ir menkos natūralios šviesos galimybės lemia tai, kad sunku sukurti namus, atitinkančius visus šeimos poreikius. Architektams čia teko apgalvoti ir ne tokias įprastas idėjas, kad nebūtų daromi kompromisai, dėl kurių pastatas būtų šeimai netinkamas. Užuot ką nors aukoję, ieškojo unikalių sprendimų, kaip sukurti jaukią, dienos šviesa pripildytą išskirtinę namų atmosferą, kur saulės spindulių jausmas pro langus suteikia energijos visomis dienomis. Tinkamai suderinus langus arti vienas kito, dienos šviesa ir vaizdas maksimizuojami kiekvienoje namų vietoje, todėl šeima gali mėgautis natūralia šviesa ruošdama maistą ar sėdėdama ant sofos, tačiau naudojant užuolaidėles ir apsaugos nuo karščio sprendimus taip pat gali ją kontroliuoti.

Mums prireikė kelių paruoštų idėjų, kad galutinis pastatas taptų šviesiu ir erdviu šeimos namu, kuriame yra modernių elementų ir kuris derėtų su vietove.

Gerai apšviestos gyvenamosios erdvės

Kadangi vasarnamis stovi nedideliame sklype, kontaktas su kraštovaizdžiu yra ribotas, o šviesos patekimas taip pat yra ribotas. Tačiau pasitelkę šiek tiek kūrybiškumo ir protingai planuodami jie tą pastato trūkumą pavertė pranašumu. Name esantis koridorius dalija namą į dvi dalis, dieninę ir naktinę. Dominuojančioje namo dalyje, kurioje yra svetainė, virtuvė ir valgomasis, dienos šviesa sklinda pro tris VELUX stoglangius.

Įleiskime dienos šviesos į paslėptas erdves

Žinoma, šviesos negali trūkti ir kitose namų dalyse. Koridoriuje ir prie įėjimo į namą įrengti elegantiški šviesos kanalai, įleidžiantys dienos šviesą į vidų nuo stogo plokštumos. VELUX šviesos tuneliai netgi perduoda natūralią šviesą į labiausiai paslėptas namų erdves, tokias kaip drabužių spinta. Savininkai labai norėjo artumo su gamta ir aplinkiniais elementais, todėl randa būdą tai padaryti net šioje namo dalyje. Iš vidaus primenantys lubinį šviestuvą ir iš išorės į stogo konstrukciją integruotus nedidelius stoglangius, šviesos tuneliai taip pat turi tokį pranašumą, kad leidžia vėdinti, todėl namas tampa ir gyvesnis, ir mielesnis, sukuriama sveikesnė ir patrauklesnė aplinka. Tokiose vietose stogo langai turi papildomą pranašumą: pro vertikalius langus atsiveria vaizdas tik į tvorą ar gretimą pastatą, o stogo langai rodo gyventojams pro šalį plaukiančius debesis, jungia juos su gamta net miesto viduryje ar tankiai užstatytoje teritorijoje.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX nuotolinio valdymo stogo langas (GGL)
Žr. gaminį

Tamsinančios markizės (SSS)
Žr. gaminį
VELUX standūs tuneliai (TWR)
Žr. gaminį