{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Optimalus vaizdas ir ryškumas

Jei gyventumėte prie jūros, greičiausiai negalėtumėte atsižiūrėti į nesibaigiančias ir raminančias mėlyno vandens bangas. Toks buvo Maretto planas, kuris norėjo išnaudoti viską, ką teikia gyvenimas Palerme. Kad gamta būtų galima mėgautis būnant šios palėpės su plokščiu stogu gyvenamojoje erdvėje, vertikaliose sienose buvo iškirsti dideli langai, pro kuriuos atsiveria platūs jūros ir aplinkos vaizdai.
Plokščio stogo langai leidžia šviesai prasiskverbti skirtingomis kryptimis ir subalansuoja regėjimo lauką. Gražaus dizaino VELUX langai plokščiam stogui namuose sukuria dienos šviesos magiją. Dėl unikalios konstrukcijos, siaurų rėmų ir nematomos varčios į vidų patenka maksimalus dienos šviesos kiekis, net ir sumontavus užuolaidėles. Langas su lygaus stiklo paviršiumi turi 1 arba 2 kamerų stiklo paketą, todėl pasižymi puikiu energiniu naudingumu ir sumažina lietaus, krušos ar transporto eismo keliamą triukšmą, o elektriniai valdikliai leidžia lengvai atidaryti ir uždaryti langus nepasiekiamose vietose.

Pagrindiniai VELUX stogo langų pranašumai

Įrengus stogo langus šviesa patenka net ir į pačius atokiausius ir siauriausius kampelius: iš viršaus sklindančiai šviesai įtakos neturi namo padėtis, todėl patalpose visą dieną pakanka šviesos.

Šviesa tokioje erdvėje nuolat kinta, todėl atrodo, tarsi stovintis pastatas keistųsi ir judėtų, o tai erdvei suteikia neramaus dinamiškumo, kuris atkartoja nuolat besikeičiančią ir judančią jūrą bei visą gamtą.

Langai taip pat yra pagrindinis nuotaiką šiuose namuose kuriantis elementas: jie patalpą sujungia su išoriniu pasauliu. Gyvenant tokioje vietoje nepasinaudoti šia proga būtų nedovanotina. Panoraminis vaizdas ir ryškūs šviesos pokyčiai skirtingu paros metu, skirtingais metų laikais ir esant besikeičiančioms oro sąlygomis sukuria harmonijos su supančiu pasauliu pojūtį.

Viršutinių ir vertikalių langų derinys vienoje patalpoje leidžia geriau paskirstyti šviesą

Šviesa buvo pagrindinis elementas projektuojant Maretta šeimos namus. Dėl langų derinio atsiveria puikus vaizdas į jūrą ir gali justi jūros dvelksmą, tarsi saulėtą dieną leistum paplūdimyje. Toje pačioje patalpoje įrengti viršutiniai ir vertikalieji langai, todėl būdamas viduje gali stebėti, kaip šviesa keičiasi įvairiu paros metu. Langai plokščiam stogui buvo įrengti šiek tiek toliau nuo vertikaliųjų langų, kad šviesa kristų skirtingomis kryptimis ir būtų subalansuotas regėjimo laukas, o siena taptų šviesesnė ir paryškintų šviesos judėjimą.

Maria Eliana Madonia,

architektas

Gali atrodyti, kad ten, kur ir taip itin šviesu, papildomų šviesos šaltinių nebereikia. Tačiau leidžiant šviesai skverbtis tiek pro vertikaliuosius, tiek pro stogo langus, šviesos pokyčius galima stebėti 360 laipsnių kampu. Rezultatas yra namai, kurie tarsi juda stovėdami vietoje ir nuolat kinta.

Pro stogo langus patenka kitokios šviesos

„Svarbiausias dalykas, kurio ieškojau, buvo skaistumas ir vaizdai į jūrą, kalnus ir Palermo miestą. Vos įžengę mudu su žmona pasakėme, kad šis namas kaip tik mums. Norėdami kuo daugiau šviesos, stoge įrengėme papildomų langų, kurie įleidžia kitokios šviesos. Per dieną besikeisdama šviesa apglėbia ramybe ir sodrumu“, – sako namo savininkas Gabriele Marretta.
VELUX markizes galima valdyti iš bet kurios kambario vietos naudojant paruoštą naudoti sieninį jungiklį. Elektrinės užuolaidėlės juda šoniniais aliuminio profiliais, kad būtų galima užtikrinti sklandų veikimą ir stabilumą.

"Stogo langų šviesos žaismas yra ypatingas"
- Gabriele, namo savininkas
Vertikaliųjų ir stogo langų derinys sukuria įvairiakryptį šviesos srautą

Naudojant stoglangius šviesa į vidų patenka iš viršaus. Dėl skirtingomis kryptimis sklindančio šviesos srauto atrodo, tarsi kambariai nuolat kistų kartu su paros ritmu. Namas juda su jame esančia šviesa. Užuolaidėlės suteikia galimybę dienos šviesą užblokuoti, todėl paplūdimiu dvelkiantys namai yra puiki vieta atsipalaiduoti ar dirbti. VELUX markizė nuo karščio su juodu permatomu tinkliniu audiniu sulaiko saulės spindulius neužstodama vaizdo. Puikiai tinka, kai reikia apsaugos nuo akinimo dirbant arba po pietų ilsintis vėsioje svetainėje. Tinklinis audinys buvo išbandytas siekiant užtikrinti jo atsparumą vėjui, UV spinduliams bei karščiui ir ilgą eksploatavimo laiką.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
Plokščio stogo langai lygiu stiklu
Žr. gaminį
Markizė naujos kartos plokščio stogo langams (MSU)
Žr. gaminį
Įstiklinti kupolai
Žr. gaminį