Kokio tipo namą planuoji?

Planuodamas (-a) naują namą, privalai pradėti nuo… stogo! Stogo tipas lemia vidaus erdvių formą, o naudodamas (-a) įvairius stogo langų sprendimus gali pritaikyti patalpas pagal savo norus ir poreikius. Štai trys dažniausiai pasitaikantys stogų tipai ir jų teikiamos galimybės.

Šlaitinis stogas

Šlaitinis stogas suteikia daugybę galimybių sukurti gražią ir praktišką erdvę! Mansardą galima paversti puikiu butu po šlaitiniu stogu arba vieną ar du kambarius turinčią išskirtinę erdvę!

Naudojant naujus stoglangių sprendimus, atsiranda begalė galimybių projektuoti gyvenamąsias erdves mansardoje po šlaitiniu stogu ir dar geriau išnaudoti šias seniai pamirštas erdves. Supažindinsime tave su keliomis idėjomis.

  • Magiškas ir romantiškas miegamasis – įsivaizduok tūkstančius žvaigždžių, po kuriomis kas vakarą užmiegi.
  • »Šauniausias « kambarys tavo vaikams – nuo smagaus vaikų žaidimų kambario iki privatumo oazės paaugliams. Mansarda yra fantastiška!
  • Butas virš miesto – į miestą žvelgiantis butas, kurio nepasiekia gatvės triukšmas ir kuriame galite mėgautis terasa arba balkonu.
  • Puikūs kambariai mansardoje – geriau išnaudok erdvę tankiai apgyvendintose vietovėse ir mėgaukis viskuo: sodu, automobilio stovėjimo vieta ir daugybe vietos visai šeimai

Plokščias stogas

Plokščias stogas yra madingas šiuolaikinės architektūros sprendimas, nes jis turi keletą privalumų, kurie daro įspūdį gyventojams. Jo atpažįstama forma yra esminis šiuolaikinio dizaino elementas. Jis suteikia papildomos erdvės lauke, o įrengus jame plokščio stogo langų, žemiau esančias patalpas užpildo dienos šviesa ir gaivus oras. Apžvelk keletą pagrindinių plokščių stogų privalumų:

Erdvūs ir stilingi viršutiniai kambariai, pilni natūralios šviesos – su plokščio stogo langais ir šviesos tuneliais galima apšviesti visus po plokščiu stogu esančių patalpų kampelius, net ir labiausiai nutolusius nuo išorinių sienų

  • Atsparumas oro sąlygoms – plokšti stogai yra ne tokie jautrūs vėjui, o tinkamai įrengti, nenukenčia dėl kritulių ar susikaupusio vandens.
  • Mažesni šilumos nuostoliai – modernūs namai plokščiu stogu yra energiškai efektyvesni
  • Įvairios stogo paviršiaus panaudojimo galimybės – ant stogo galima įrengti fotovoltinius elementus, paversti jį terasa arba pagalvoti apie tikrą sodą ar žaliąją erdvę

Vienaukštis namas

Vienaukščiai individualūs namai turi savų privalumų, tačiau jie reikalauja ir tam tikrų kompromisų. Tokiuose namuose nėra laiptų, iš daugumos kambarių galima išeiti tiesiai į sodą, kita vertus, jų grindų plotas paprastai būna didesnis. Dėl to toliau nuo langų esančiose vietose būna prastesnis apšvietimas, o kai kuriose erdvėse namo centre jo gali visai nebūti. Kompromisas? Su stogo langais ir šviesos tuneliais gali tai pakeisti.

Pasirinkus tinkamus sprendimus, net ir nedidelį vienaukštį namuką galima paversti erdviais, jaukiais ir sveikais namais, kur visuose kambariuose gausu dienos šviesos ir gaivaus oro!

  • Vienaukščiai namai yra įspūdingi dėl aukštų lubų ir nepaprasto erdvumo pojūčio.
  • Langus įstačius aukščiau ir arčiau stogo kraigo, dienos šviesa pasiekia kiekvieną namo kampą.
  • Saulės energija maitinamus VELUX stogo langus galima atidaryti ir uždaryti nuotoliniu būdu. Juose įrengta saulės pavara, todėl automatinius langus galima turėti ir tose vietose, kur nėra elektros tiekimo.

Kaip dar labiau pagerinti naujus namus?

Šviesesnės ir erdvesnės patalpos

Didelis kiekis visą namą užpildančios dienos šviesos užtikrina stipresnį komforto jausmą. Dėl stogo langų kambariai atrodo daug didesni, nei yra iš tikrųjų, todėl sukuriamas erdvumo pojūtis. Pro juos plūstanti šviesa visus kampelius paverčia gražiomis erdvėmis, kurios dažnai tampa svarbiausiomis ir populiariausiomis patalpomis namuose.

Dėl šviesių ir erdvių patalpų namai atrodo gražesni, tačiau natūrali šviesa taip pat yra siejama su didele nauda sveikatai ir savijautai. Interjero dizaineriai kuria kambarius taip, kad juose būtų natūralios šviesos, ir, kai tik įmanoma, stengiasi maksimaliai ją išnaudoti.

Energinis efektyvumas ir izoliacija

Namų energiniam efektyvumui įtakos turi daug įvairių veiksnių. Pastato vieta bei padėtis pasaulio šalių atžvilgiu, fasado tipas, stogo tipas bei nuolydis, izoliacija, įprastų ir stogo langų išsidėstymas bei skaičius.

Pasitelkiant įvairių tipų stogo langus, jų išdėstymą ir priedus, pavyzdžiui, išorines žaliuzes, užuolaidėles, energinį efektyvumą galima gerokai padidinti ir pritaikyti pagal oro sąlygas bei metų laikus. Šiuo atveju stiklo paketo tipas, sluoksnių skaičius, dañgos ir rėmo izoliacija yra labai svarbūs, nes jie filtruoja saulės spindulius, lemia stiklo ir lango šilumos praleidimo faktorių ir padidina garso izoliaciją.

Oro kokybė

Patalpų oro kokybė turi didelės įtakos sveikatai ir komfortui. Trys svarbiausi oro kokybės rodikliai yra CO2, lakiųjų organinių junginių ir drėgmės kiekiai. Palaikant juos tinkamame lygyje, gyvenimas patalpose tampa malonus ir sveikas, be to, pagerėja protinė veikla, pavyzdžiui, gebėjimas susikaupti ir išlaikyti dėmesį.

Norint išlaikyti aukštą oro kokybę, labai svarbu į patalpas įleisti gaivaus oro. Vėdinti galima rankiniu būdu arba automatiškai, naudojant nuotolinio valdymo jungiklį ar programėlę. Taip galima užprogramuoti kiekvieno lango atidarymą skirtingu dienos ar nakties metu. O dėl lietaus jutiklio langai automatiškai užsidaro, jei vėdinant pradeda lyti. Taip pat galima pasikliauti sistema su integruotais patalpų mikroklimato jutikliais ir tikralaike orų prognoze.

Montuotojas montuoja naują VELUX stogo langą ant stogo su juodomis čerpėmis.