Kaip pagerinti patalpų oro kokybę 

Iki 90 % laiko praleidžiame patalpose. Nors dažnai girdime apie lauko oro taršą ir didėjantį CO2 kiekį, ar kada nors susimąstei apie oro kokybę savo namuose? Patalpų oro kokybė labai veikia mūsų sveikatą. Eilinis žmogus per dieną įkvepia apie 10 000 litrų oro, kurio didžiąją dalį sudaro namų oras. Tai labai daug oro! Manome, kad stogo langai kiekvieniems namams gali suteikti estetikos ir daug natūralios šviesos. Be to, jie prisideda prie geresnio patalpų mikroklimato, kuris bus naudingas sveikatai. 

3 dalykai apie patalpų mikroklimatą, kuriuos pravartu žinoti

Kamino efektas

„Kamino” efektas – tai šilto patalpų oro judėjimas iš apatinio aukšto į viršutinį. Žiemą šaltas oras patenka į apatinį aukštą, didėjant temperatūrai kyla ir išeina per mansardą arba viršutinį aukštą. Oras išeina pro nedidelius pastato įtrūkimus ir plyšius. Dėl šio oro nuotėkio namuose traukia skersvėjai ir didėja sąskaitos už komunalines paslaugas. Įprastuose namuose prarandama iki 40 procentų sunaudojamos energijos. Ir tai dar ne viskas; į namus prasiskverbę oro teršalai pablogina oro kokybę. 

Drėgmė

Svarbu, kad namuose būtų tinkamas drėgmės lygis. Žiemą ideali drėgmė yra 30–40 procentų, o vasarą – 50–60 procentų. Dėl sauso oro lūpos… džiūsta! Dėl jo plaukuose ir drabužiuose gali susidaryti statinis elektros krūvis. Vasarą drėgnas oras gali sukelti problemų sergantiems astma ir alergiškiems žmonėms daugiausia dėl padidėjusio dulkių erkučių kiekio. Žinodamas (-a) savo namų drėgmės lygį, gali imtis patalpų mikroklimato gerinimo. Jei vengsi didelės drėgmės, užtikrinsi geresnę patalpų aplinką. 

Patalpų oro kokybė 

Geros kokybės patalpų orą galima apibūdinti kaip neturintį teršalų, sukeliančių gyventojams dirginimą, diskomfortą ar sveikatos sutrikimus. Geros kokybės patalpų oras daro mums didelę įtaką. Aukštos kokybės patalpų oras gali pagerinti mūsų psichologinę savijautą.  

Sužinok daugiau apie oro kokybę iš mūsų mokslinio tyrimo. 

Stogo langai pagerins tavo patalpų mikroklimatą

Geresnė oro kokybė 

Norint kuo geriau išnaudoti su patalpų mikroklimatu susijusius stogo langų privalumus, galima pasitelkti sistemą „VELUX ACTIVE with NETATMO”, susiejamą su VELUX elektriniais arba saulės energija maitinamais stogo langais. Ji automatiškai tikrina oro kokybę ir temperatūrą, kad patalpų mikroklimatas būtų geras. Tai jutikliais pagrįsta vėdinimo sistema, kuri stebi CO2 lygį. VELUX elektriniai ir saulės energija maitinami stogo langai taip pat turi įmontuotą lietaus jutiklį, kuris automatiškai uždaro stogo langus, jei pradeda lyti. 

Vėdinimas

Paprasčiausias būdas atsikratyti kenksmingų medžiagų patalpų ore yra vėdinimas: atidarius langus galima greitai atsikratyti daugybe nepatogumų. Vėdinimas leidžia pasišalinti drėgmės pertekliui. Tai užkirs kelią bet kokiam konstrukcijos pakenkimui, atsirandančiam dėl kondensato, pelėsio bei statybos klaidų, ir padės išvengti dėl šių problemų kylančių kvėpavimo takų ligų. Dažnas vėdinimas yra gyvybiškai svarbus norint užtikrinti sveiką patalpų aplinką. Įrengus automatiškai atsidarantį ir užsidarantį stogo langą, galima lengvai užtikrinti tinkamą vėdinimą, kad mikroklimatas patalpose būtų sveikas.  

Gryno oro tavo namuose nauda sveikatai

Komfortas:Gaivus oras toks malonus! Gali akimirksniu jį pajausti, kai įžengi į kambarį. 

Sveikata: Kvėpavimas prastos kokybės patalpų oru gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Namų dulkių erkutės klesti drėgnoje aplinkoje. Gera patalpų oro kokybė sumažina alergijos ir astmos riziką. 

Darbingumas: Aukštos kokybės patalpų oras pagerina bendrą savijautą. Jis taip pat padeda susikaupti. Jei dirbi namuose, nepamiršk dažnai vėdinti patalpas. 

Eilinis žmogus per dieną įkvepia apie 10 000 litrų oro, kurio didžiąją dalį sudaro namų oras. Tai labai daug oro!

Susiję straipsniai

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.