Kaip sukurti tobulą svetainę  

Įkvėpk namams gyvybės atnaujindamas (-a) svetainę. Svetainė labai dažnai yra namų širdis, vieta, kur atsipalaiduojame po ilgos dienos arba užimame svečius. Vienas iš būdų, kaip gali transformuoti savo svetainę, yra stogo lango įrengimas.

Pasitelk natūralią šviesą ir neatpažįstamai pakeisk savo svetainę

Stogo langas gali visiškai pakeisti svetainės išvaizdą ir atmosferą. Įrengus stogo langą, kambarį užlies natūrali dienos šviesa ir atsiras puikios vėdinimo galimybės. Niekam nesinori pernelyg ilgai būti tamsioje erdvėje, todėl labai svarbu geras apšvietimas. 

Išnaudok dienos šviesą produktyviai

Dienos šviesa yra nemokamas gamtos išteklius! Jei nori kiek įmanoma geriau pasinaudoti dienos šviesa, turi žinoti savo namo padėtį pasaulio šalių atžvilgiu, kad galėtum „pagauti” kuo daugiau šviesos saulei judant dangumi. Natūrali dienos šviesa svetainėje turi keletą privalumų, įskaitant mažesnį sunaudojamų lempučių kiekį ir geresnį patalpų mikroklimatą. 

Susiek svetainę su išoriniu pasauliu

Šiuolaikinis gyvenimas apima namų integravimą į natūralią aplinką. Pastebima bendra tendencija namuose auginti daugiau augalų, tačiau norint į savo kambarį įnešti dalelę gamtos, nebūtina užveisti kambarinių džiunglių. Stogo langai gali susieti išorinį pasaulį su patalpomis, įleisdami daugiau gryno oro ir dienos šviesos. 

Sukurk sveiką aplinką

Nepaprastai svarbu, kad namuose būtų sveikas patalpų mikroklimatas. Tai ypač pasakytina apie svetainę, kur praleidžiame labai daug laiko su šeima ir draugais. 

Kokybiškesnis oras ir vėdinimas

Vienas iš pagrindinių svetainėje įrengto stogo lango privalumų yra vėdinimo galimybės. Svetainė yra vieta, kur žmonės rengia vakarėlius ir atsipalaiduoja. Naudodamas (-a) stogo langą gali užtikrinti geresnę oro cirkuliaciją svetainėje; jeigu stogo langą įstatysi aukštai, galėsi išvengti ir šalto skersvėjo.   

Padidink natūralios šviesos kiekį

Su stogo langu įsileisi į namus daugiau natūralios dienos šviesos nei su vertikaliais langais. Tyrimai rodo, kad panašiomis sąlygomis stogo langai praleidžia bent du kartus daugiau dienos šviesos nei vertikalūs. Stogo langai ne tik suteikia daugiau dienos šviesos, bet ir sumažina akinančio spindėjimo riziką.  

Sukurk svetainėje erdvumo pojūtį

Gali būti neįmanoma padidinti svetainės, t. y. pridėti daugiau grindų ploto, štai tada praverčia stogo langai! Jie suteikia galimybę įsileisti į kambarį daugiau šviesos ir suteikti jam gylio, todėl sukuriamas didesnės erdvės įspūdis.  

Stogo langas priartina prie gamtos

Stogo langai aprūpins tavo svetainę natūralia dienos šviesa. Aukščiau įrengdamas (-a) stogo langus ne tik pripildysi savo namus dienos šviesos, bet ir užtikrinsi geresnę oro cirkuliaciją bei saugumą.  

Pasitelk stogo langus ir suteik erdvei natūralumo

Naudodamas (-a) stogo langus gali natūraliai susieti namus su išorine aplinka. Dideli langai bus tarsi drobė gamtovaizdžiui, o tu galėsi stebėti, kaip keičiasi dienos šviesa bei metų laikai. 

Pasinaudok kompasu

Jei jau suplanavai svetainės atnaujinimą ir dabar galvoji, kur įrengti stogo langus, atsižvelk į kambario padėtį pasaulio šalių atžvilgiu. Tai padės įleisti į kambarį kuo daugiau dienos šviesos. 

  1. Šiaurė: į šiaurę atgręžtoje svetainėje pasirink šiltesnius atspalvius ir stogo langą, kad į ją patektų daugiau dienos šviesos. 

  2. Rytai: į rytus išeinantis stogo langas leidžia „pagauti” ryto saulės spindulius. Čia sienas gali nudažyti žalios atspalviu, kad kambarys taptų jaukesnis.  

  3. Vakarai: į vakarus išeinantis stogo langas įleis mažiau šviesos nei langai, atgręžti į kitas pasaulio šalis. Kad jaustumeisi jaukiai, nudažyk sienas žemės atspalviais.  

  4. Pietūs: jei kambarys atsuktas į pietus, greičiausiai tai bus saulėčiausia vieta namuose! Šią patalpą sušvelnink ramesnėmis spalvomis, pavyzdžiui, žalia, pilka ar šviesiai mėlyna. 

Natūrali šviesa padeda atkurti cirkadinio ritmo (miego ciklo) pusiausvyrą, kad geriau pailsėtum naktį ir produktyviau dirbtum dieną. Saulė skatina melatonino gamybą organizme ir subalansuoja dienos ir nakties ritmą.

Kaip suplanuoti svetainės atnaujinimą

Jei svajoji atnaujinti savo svetainę, tau prireiks detalaus plano. Svetainėje turėtų būti jauku. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renovuojant:  

  • Kokiems poreikiams patenkinti skirta svetainė?

  • Kur yra pagrindinė kambario vieta? 

  • Kokia yra likusios namo dalies spalvų paletė? 

  • Koks tavo biudžetas? 

Sujunk virtuvės ir svetainės erdves

Jei nori, kad svetainė atrodytų didesnė ir apjungtų keletą patalpų, puikus sprendimas – atviro išplanavimo bendra virtuvės ir svetainės erdvė. Ji suteikia galimybę ruošti valgį mėgaujantis šeimos ir (arba) svečių draugija. Nusprendus apjungti du kambarius, svarbu užtikrinti tinkamą vėdinimą ir apšvietimą. Prieš pradėdamas (-a) renovaciją, atlik kruopštų tyrimą.   

Stogo langas gali neatpažįstamai pakeisti svetainės išvaizdą ir atmosferą. 

Susiję straipsniai

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.