{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. inž., techn. dr.
Namas su vaizdu

Už vienos valandos kelio automobiliu nuo Vienos esantis Neulengbachas yra nedidelis miestelis, apsuptas ramių kalvų ir laukų. Platūs vaizdai į juos buvo pagrindinis elementas kuriant paties architekto Franzo Karnerio namą. Išilgai nuožulnios aikštelės ribos buvo pastatytas paprastas tūris, pro kurio terasos langus matosi nuo senųjų rūmų, esančių šalia, vakaruose, iki pat horizonto už 13 kilometrų.

Nedidelis butas-dėžutė, kuriame yra erdvi svetainė, miegamasis ir vonios kambarys, pasiekiamas per atskirą įėjimo kubą, sujungiantį jį su ilgu dirbtuvių ir sandėliavimo pastatu. Visi trys tūriai stovi ant medinės platformos, sklandančios virš pievos.

Fasado langai yra tik ten, kur atsiveria įspūdingi vaizdai, o kelios sienos kairėje reikalingos sandėliavimui. Pridėti stogo langus buvo puikus sprendimas aprūpinti namus dienos šviesa ten, kur jos labiausiai reikia.

Kiek įmanoma mažesni, bet tiek dideli, kiek reikia

Vidus sklandžiai susilieja su terasa, todėl vasaros mėnesiais svetainė išsiplečia. Kitu atveju namai be kliūčių, kaip sako dizaineris, yra „kuo mažesni ir tiek dideli, kiek reikia“. Franzas Karneris namą apibūdina kaip vienos patalpos gyvenamąją vietą, susidedančią iš skirtingų zonų su įmontuotais baldais. Iš pradžių mokęsis dailidės amato, jis nupiešė kiekvieną namo kampą.

VELUX stogo langai vaidina lemiamą vaidmenį esant šiam gyvenimo būdui: jie ne tik įleidžia šviesą, bet ir leidžia greitai pakeisti orą viduje. Dėl virš viryklės esančios didelės stogo angos virtuvė tampa lauko virtuve, kurioje į dangų kyla karštas oras ir maisto gaminimo kvapai. Ši didžiausia anga taip pat leidžia efektyviai vėsinti namą po ilgos karštos vasaros dienos.

Namas Neulengbache su VELUX stogo langais

Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. inž., techn. dr.; nuotraukos: Patricia Weisskirchner

Franzas Karneris

Architektas

Skatiname savo studentus nuo pat pradžių galvoti apie tvarumą. Kursų metu jie atranda dienos šviesos svarbą tvariam dizainui ir išmoksta ją išmatuoti savo projektuose su „Daylight Visualizer“.

Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. inž., techn. dr.; nuotraukos: Patricia Weisskirchner
Kruopštus planavimas, siekiant maksimaliai padidinti dienos šviesos kiekį

Kai reikėjo projektuoti savo namą, architektas atliko dienos šviesos modeliavimą, kaip tai daro jo studentai. Dėl sukauptos patirties – jis jau septynerius metus bendradarbiauja su VELUX – dienos šviesa pastate pasirodė tokia, kokią jis įsivaizdavo. Ir interjeras atrodo tiksliai taip, kai matėsi „Daylight Visualizer“ vaizduose.

Architektas: Franzas Karneris, arch., dipl. inž., techn. dr.; nuotraukos: Patricia Weisskirchner
Projektavimas pagal savo poreikius

Pusantrų metų kruopštaus planavimo ir medinės konstrukcijos pasirinkimas užtikrino tik penkių mėnesių statybos laiką. Tiesą sakant, išorinėms pastato sienoms pastatyti prireikė vos poros dienų. Franzo Karnerio darbotvarkė šiame projekte labai skiriasi nuo daugelio architektų: jis nenorėjo palikti pėdsakų amžinai. Jis sukūrė šviesų ir jaukų būstą, kuris, sunaudodamas minimalų energijos kiekį, išliks tol, kol jo reikės dviem gyventojams.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
Išgaubto stiklo stoglangiai
Žr. gaminį
Markizė naujos kartos plokščio stogo langams (MSU)
Žr. gaminį
Įstiklinti kupolai
Žr. gaminį

Išsami informacija apie projektą

Projektas: vienos šeimos namas
Vieta: Neulengbachas, Austrija 
Architektas: Franzas Karneris
Metai: 2015 m.
Nuotraukos: Patrizia Weisskircher / Franzas Karneris