{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Nuotraukos: Matejus Lozaras
Natūralu visose smulkmenose

Kaip arti galite priartėti prie savo šaknų, kai statote visiškai naujus, šiuolaikiškus namus savo šeimai? Jei paklaustumėte šios vietos dizainerio, atsakymas būtų toks: gana arti! Kadangi šeima norėjo namo, pastatyto tik iš natūralių medžiagų, o architektas Robertas Veselko jau turėjo patirties su tokio tipo pastatais ir medžiagomis, jų bendradarbiavimo rezultatas buvo modernus, patogus, tačiau natūralus ir žemiškas namas ant kalvos, supančios Dobrnos miestelį, iš molio, šiaudų ir medžio.

Pasaka, tinkanti interjero dizaino žurnalui

Įdomios linijos, apšviestas interjeras ir kai kurie drąsūs šviestuvai suteikia šiems nekasdieniams namams papildomo charakterio, nors natūralios statybinės medžiagos sukuria namuose unikalią, žemišką atmosferą. Tačiau namas yra tik jau ne senamadiškas. Jei ką, tai atrodo šiuolaikiškai ir patogiai, nešalta ir nesukelia dirbtinių virpesių. Įsivaizduoji, kad miško fėja taip gyventų, jei miško fėjos vartytų modernaus dizaino žurnalus!

Nuotraukos: Matejus Lozaras

Gyvenimo kokybę sukuria erdvės atvirumas kalnagūbriui, suteikiantis lengvumo jausmą, ir dideli stikliniai paviršiai pietinėje pusėje, užtikrinantys gerą natūralų apšvietimą ir iš kurių atsiveria vaizdai į sodą ir kalvotą kraštovaizdį.

Nuotraukos: Matejus Lozaras
Namas, pastatytas gyventi

Centrinė namo dalis yra svetainės zona, kurioje svetainė, valgomasis ir virtuvė sujungta į vieną didelę, atvirą vietą, sukuriančią namų širdį. Tai vieta, kur susirenka šeima, todėl buvo svarbu, kad būtų jaučiama kaip erdvi, atvira ir kviečianti, kad visi galėtų leisti laiką kartu nesijausdami minioje. Dėl atviro kraigo dar erdvesnės ir atviresnės vietos pojūtis su VELUX stogo langais, todėl jaučiama laisvė. Ši tema, beje, apčiuopiama visame pastate, dėl natūralių medžiagų ir ryšio su gamta pro langus galima pajusti laisvę net ir mažiausiame namų kampelyje. Namas buvo suprojektuotas ir pastatytas gyventi, o ne tik katalogo paveikslėliui, todėl buvo svarbu išlaikyti šį beribį jausmą, kad nebūtų pernelyg „hipiška“ ir nebūtų aukojami šiuolaikinio gyvenimo patogumai. Architektas pasirūpino, kad net šioje atviroje, žemiškoje vietoje būtų moderni, puikiai įrengta virtuvė ir kiekvienas turėtų mažą kampelį pabūti atskirai ir pailsėti. Miegamosios erdvės nuo gyvenamosios zonos atskirtos pusinių grindų lygiu, kuris yra pastato pritaikymo prie reljefo pasekmė. Dėl to miegamuosiuose gali būti tylu, paliekant erdvę atvirą.

Nuotraukos: Matejus Lozaras
Pakvieskime į namus šviesos

Žinoma, dienos šviesa taip pat vaidina svarbų vaidmenį kuriant natūralius namus: šiaurinį šaltą fasadą perveria retos langų angos, o pietinis fasadas atsiveria dideliais stiklo paviršiais, užtikrinančiais pakankamą natūralų apšvietimą visose namo patalpose ir suteikia saulės šilumos panaudojimo pranašumą vėsesniu metų laiku. Dėl naujoviškos viršutinės rankenos langą galima įdėti žemiau, todėl vaizdas puikus tiek stovint, tiek sėdint.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX nuotolinio valdymo stogo langas (GGL)
Žr. gaminį
Permatoma ritininė užuolaidėlė (RFL)
Žr. gaminį

Tamsinančios markizės (SSS)
Žr. gaminį