{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Apstatytų miesto zonų plėtra

Berlyne beveik neįmanoma rasti daugiabučio ar naujos statybos namo, kurio suplanavimą būtų galima pritaikyti savo poreikiams. „Gal tiesiog įsigyti nenaudojamą mansardą ir ją praplėsti?“ – pagalvojo Schneiderių šeima. Būtent taip jie ir padarė! Vos per aštuonis mėnesius jie susiprojektavo butą ir įgyvendino savo svajonę. Tam šeima pasirinko būdą, kuris tampa vis populiaresnis – apstatytų miesto zonų plėtrą. Tai plėtros forma, naudojama laisvose arba nepakankamai išplėtotose esamų bendruomenių zonose. Tokiu būdu esamame pastate galima įrengti naują, šiuolaikinius poreikius tenkinančią gyvenamąją erdvę išlaikant pirminę pastato išvaizdą. Schneideriai turėjo visišką veikimo laisvę, kaip ir pirmieji Berlyno, kokį mes dabar matome, statytojai! Jie galėjo nusibraižyti idealių namų, apie kokius iki šiol svajojo, planą: tereikėjo mansardą pripildyti gryno oro ir šviesos, kad ten, kur iki tol nieko nebuvo, atsirastų gyvenamoji erdvė.

Pagrindiniai VELUX stogo langų pranašumai

Dėl didelių langų namuose užtenka šilumos vėsesnėmis dienomis. „Rudenį šildymo sistemą dažniausiai paliekame išjungtą, kai pažįstami ją jau būna įsijungę prieš kelias savaites“, – pasakoja Marko Schneideris apie efektyvų saulės energijos panaudojimą.

Be to, VELUX languose įrengtas subalansuoto vėdinimo langų ventiliatorius užtikrina pakankamą, standarto DIN 1946-6 reikalavimus atitinkančią oro apykaitą, o tai reiškia, kad nereikia papildomo valdomojo vėdinimo. „Tai taip pat leidžia sutaupyti daug energijos, kurios kitu atveju prireiktų“, – sako namo savininkas.

Be dienos šviesos teikiamų akivaizdžių techninių pranašumų, Sherinos ir Marko vaikai taip pat džiaugiasi dideliais langais savo kambariuose. „Mažoji dažnai gulėdama ant kilimėlio po langu žaidžia arba žiūri į dangų ir norėdama plaukiančiuose debesyse surasti savo naujausius mėgstamus gyvūnus“, – sako mama.

Stilingas pertvarkymas

Didelių gatvės pusėje esančio stogo paviršiaus pakeitimų daryti nebuvo galima, todėl dviejų butų terasas ir mansardos langus teko įrengti šiaurinėje pastato pusėje, nukreiptoje į kiemą. Tačiau Schneideriai rado puikią išeitį ir vietoj to nusprendė sujungti kelis VELUX stogo langus pietinėje pusėje esančiuose kambariuose. Šitaip jie ne tik nepažeidė jokių taisyklių, bet langai taip pat tapo pagrindu energijos koncepcijai, kurią Schneideriai patys sukūrė savo patraukliam butui.

Pro elegantiška apatine rankena valdomus VELUX stogo langus su vyriais viršutinėje dalyje atsiveria platus vaizdas ir jie maksimaliai padidina natūralios dienos šviesos kiekį. Saulės energija maitinami ir elektra valdomi VELUX stogo langai yra tobulas sprendimas nepasiekiamoms vietoms, kaip antai skliautinėms luboms. Šiuos naujoviškos sistemos nuotoliniu būdu valdomus langus, užuolaidėles ir išorines žaliuzes atidaryti ir uždaryti galima vos vienu mygtuko palietimu. Naudodamiesi sieniniu jungikliu lengviau ir greičiau valdysite kiekvieną langą. Puikus pasirinkimas nepasiekiamoms vietoms, nes suteikia galimybę įleisti gaivaus oro ir užtikrinti geresnį patalpų mikroklimatą.

"Rudenį šildymo sistemą dažniausiai paliekame išjungtą, kai pažįstami ją jau būna įsijungę prieš kelias savaites."
- Marko Schneideris, buto savininkas
Šeimos gyvenimas po stogu

„Čia, tiek bute, tiek namo aplinkoje, jaučiamės kaip namie“, – sako Sherina Schneider. Šviesos pilna svetainė tapo mėgstamiausia šeimos susibūrimo vieta. „Vasarą galime nejungti apšvietimo iki vėlyvo vakaro, nes kambarį užlieja pro stogo langus patenkanti šviesa.“
Iškart, kai įsikėlė, šeima čia ėmė kurti savo namus: jie atitinka jų poreikius, tačiau dera su aplinka ir išlaiko pastato, kurį jie pasirinko, dvasią. Mansardos pavertimas namais jiems suteikė galimybę likti gyventi mieste ir tuo pačiu viską pradėti iš naujo bei sukurti aplinką, kuri puikiai atitinka jų stilių ir poreikius.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX stogo langas (GPU)
Žr. gaminį
VELUX Tamsinančios ritininės užuolaidėlės (DKL)
Žr. gaminį

VELUX Išorinės žaliuzės (SSL)
Žr. gaminį