{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Planas: „Baukooperative GmbH“ / nuotraukos: Patricia Weisskirchner
Tiesiog per mažai vietos

Kartais gyvenime pasitaiko staigmenų, kurios iš pradžių gali šiek tiek išmušti iš vėžių, tačiau galiausiai padeda rasti tai, ko ieškojai. Kramų šeima buvo ką tik baigusi nedidelį namo remontą ir tikėjosi šiek tiek atsipūsti, tačiau netrukus turėjo imtis visiškai naujo, žymiai didesnio rekonstrukcijos projekto. Visa tai dėl ypatingos priežasties.
„Mūsų namas buvo pastatytas septintajame XX a. dešimtmetyje kelių kartų šeimoms. 2008 m. pakeitėme šildymo sistemą, o tada gavome džiugią žinią, kad mūsų šeima pagausės. Greitai tapo aišku, kad vietos visiems bus per mažai“, – sako namo savininkas Bernhardas Kramas. Tada būsimasis tėvas pats ėmėsi planuoti priestatą. Po beveik dviejų mėnesių planavimo per dar tris mėnesius buvo pastatytas 60 m2 ploto priestatas, kuriame dabar vyksta pagrindinis šeimos gyvenimas.

Optimalus langų plokščiam stogui išdėstymas

Nuo pat pradžių šviesos valdymas buvo viena iš „Baukooperative“ architektams tekusių projektavimo užduočių. Buvo siekiama natūralia šviesa paryškinti šiltą ir jaukią medinių svetainės detalių tekstūrą. Nors natūrali šviesa reikalinga kiekvienam, tačiau šeimoms su mažais vaikais ji itin svarbi. Dienos šviesa skatina vaikų aktyvumą ir netgi padeda susikaupti bei mokytis. Būtent tuo jie užsiima pirmaisiais gyvenimo metais: kartu su tėvais jaukiame kampelyje varto knygas, pasineria į kūrybą arba svetainėje žaidžia slėpynes. „Kad būtų lengviau viską suplanuoti, naudojome VELUX programą „Daylight Visualizer“. VELUX vizualizacijos planuojant padėjo pamatyti, kaip skirsis apšvietimas dienos šviesos šaltinius įrengus skirtingose vietose, ir įsitikinti, kad jie yra idealiai išdėstyti.“

Galiausiai šeima nusprendė plokščiam stogui skirtus langus įrengti atokiame priestato kampe ir virtuvės zonoje. Stogo langas su išgaubto stiklo paviršiumi namuose sukuria dienos šviesos magiją: nuo unikalios viršutinės išgaubto stiklo dalies lengvai nuteka lietaus vanduo, net jei stogas yra 0° nuolydžio. Dėl unikalios konstrukcijos, siaurų rėmų ir paslėptos varčios patenka maksimalus dienos šviesos kiekis, net ir sumontavus užuolaidėles. Išgaubto stiklo stoglangis turi 1 arba 2 kamerų stiklo paketą, todėl pasižymi puikiu energiniu naudingumu ir sumažina lietaus, krušos ar transporto eismo keliamą triukšmą. Taigi, galite netrikdomi mėgautis aplinkos vaizdu – šeimai su mažais vaikais tai taip pat labai svarbu.

Pagrindiniai VELUX stogo langų pranašumai

Kadangi ši šeima gyvena name, stogo langai jiems teikia daug pranašumų. „Dėl didelių įprastinių langų ir kruopščiai išdėstytų langų plokščiam stogui mums pavyko natūralia šviesa pripildyti net ir atokiausius patalpos kampelius. Mūsų namai nuo aušros iki sutemų pilni ryškios šviesos, taigi beveik neprireikia dirbtinio apšvietimo“, – sako p. Kramas. Be to, jiems tai pasiekti pavyko namuose išsaugant privatumą. „Sumanymas įrengti plokščiam stogui skirtus langus kilo dar planuojant, kai tapo aišku, kad nuošalesnė, daugiau privatumo teikianti priestato zona bus per tamsi, – paaiškino p. Kramas. –Toje erdvėje įleisti šviesos per langą plokščiam stogui buvo tikrai puikus sprendimas.“ Be to, stogo langai padeda užtikrinti natūralų vėdinimą, todėl šeimos namuose sveikesnis oras ir drėgnesnėse vietose neatsiranda pelėsio. Antrą langą plokščiam stogui šeima nusprendė įrengti virš virtuvės. Jis taip pat pagerina virtuvės ventiliaciją gaminant maistą.

Stogo langas su išgaubto stiklo paviršiumi namuose sukuria dienos šviesos magiją: nuo unikalios viršutinės išgaubto stiklo dalies lengvai nuteka lietaus vanduo, net jei stogas yra 0° nuolydžio. Dėl unikalios konstrukcijos, siaurų rėmų ir paslėptos varčios patenka maksimalus dienos šviesos kiekis, net ir sumontavus užuolaidėles. Išgaubto stiklo stoglangis turi 1 arba 2 kamerų stiklo paketą, todėl pasižymi puikiu energiniu naudingumu ir sumažina lietaus, krušos ar transporto eismo keliamą triukšmą. Taigi, galite netrikdomi mėgautis aplinkos vaizdu – šeimai su mažais vaikais tai taip pat labai svarbu.

Planas: „Baukooperative GmbH“ / nuotraukos: Patricia Weisskirchner
Maudynės auksiniuose spinduliuose

Bernhardas Kramas nušvinta, kai pasakoja apie „auksinę šviesą“, kuri saulei leidžiantis vakare ima spindėti pro plokščio stogo langus visą kambarį pripildydama šiltos, švelnios šviesos.

"Tai tikrai ypatingas jausmas."
– Bernhardas Kramas, savininkas
Planas: „Baukooperative GmbH“ / nuotraukos: Patricia Weisskirchner
Nauja gyvenimo kokybė

Po kelių mėnesių darbo keturių asmenų šeima naujuose namuose džiaugiasi gyvenimu ir kartu su savo mažaisiais patiria įsimintinų akimirkų. Namai yra puiki vieta vaikams augti – būtent tokia, kokią jie įsivaizdavo. Ir taip yra ne vien tik dėl dienos šviesos. Bernhardas Kramas negali atsižiūrėti į sodą: „Sėdėdami prie valgomojo stalo matome seną slyvą arba stebime paukščius bei voveres – tokia gyvenimo kokybė yra neįkainojama. Žavimės šiuo priestatu ir jaučiamės esantys tikruose namuose.“

Rekomenduojami VELUX gaminiai
Išgaubto stiklo stoglangiai
Žr. gaminį
Plokščio stogo langai lygiu stiklu
Žr. gaminį
Markizė naujos kartos plokščio stogo langams (MSU)
Žr. gaminį