{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Įkvėpė draugo projektas

Claire ir Paulas išgyvena etapą, kai nori džiaugtis tuo, ką pasiekė. Jie žinojo, kad savo namus nori pritaikyti šiems poreikiams, tačiau nebuvo visiškai tikri, kaip tai padaryti. Tada viskas susidėliojo į savo vietas! Pamatę, kaip sėkmingai palėpę pavyko pertvarkyti jų draugui, Claire ir Paulas Hammondai iškart ėmė ieškoti informacijos, kaip jų palėpę būtų galima paversti nauju miegamuoju su vonios kambariu.

Rentgenologė Claire (54 m.) ir gydytojas radiologas Paulas (57 m.) palėpės projektą parengė pasitelkę vietos architektą ir statybininką. Jie visada žinojo, kad palėpėje įrengs VELUX stogo langus, nes dienos šviesa buvo pagrindinis reikalavimas projektuojant. Jie norėjo sukurti palėpę, kurioje galėtų mėgautis gaiviu oru, plačiomis erdvėmis bei ryškia dienos šviesa, kad savo patogiuose namuose laiką galėtų leisti tarsi atostogose.

„VELUX yra daug metų gyvuojantis prekių ženklas, garsėjantis patikimais ir kokybiškais gaminiais, todėl žinojome, kad jie mūsų nenuvils,“ – sako Claire.

Jie pasirinko penkis VELUX stogo langus su vyriais viršutinėje dalyje, kad naujasis pagrindinis miegamasis įgytų lengvumo, šviesumo ir erdvumo. „Norėjome, kad pro langus atsivertų kuo platesnis vaizdas, todėl visus langus rinkomės su viršutinėje dalyje įtaisytais vyriais, nes jie atsidaro nuo pat apačios, todėl pro juos galima dar šiek tiek daugiau matyti“, – paaiškino Claire.

Pora vienoje palėpės pusėje įrengė tris stogo langus, kad sukurtų įstiklintą sieną, o ketvirtąjį – pietinėje palėpės pusėje, kad virš galvų galėtų stebėti natūralų saulės šviesos judėjimą, kuris pagerina psichologinę būseną.

„Labai norėjome įstiklintos sienos, tokios erdvės, kuri priverstų aiktelėti ir į kurią patektų išties daug dienos šviesos. Ketvirtasis stogo langas sumontuotas kitoje, pietinėje sienoje, todėl dienos šviesa vienodai užpildo visą patalpą, o tai yra nuostabu“, – sako Claire.

Penktasis stogo langas įrengtas naujajame vonios kambaryje: „Norėjome, kad vonios kambarys šviesumu ir erdvumu nenusileistų miegamajam, todėl jame įrengėme stogo langą su vyriais viršutinėje dalyje, valdomą apačioje įtaisyta elegantiška rankena, kad dienos šviesa patektų į abu kambarius“, – tęsė Claire.

Nors porai patinka stebėti spindintį dangų ir mėgautis dienos šviesa, jie taip pat mėgsta gerai išsimiegoti, todėl nenori, kad jų miegą trikdytų anksti ryte patekanti saulė. Jie norėjo, kad erdvė jiems teiktų energijos ir nuteiktų veikti, kai to reikia, tačiau taip pat po ilgos darbo dienos leistų išsimiegoti. Rinkdamiesi VELUX užuolaidėles Claire ir Paulas galvojo apie komfortą, todėl derino dvigubas ir įprastas tamsinančias užuolaidėles.

Claire sako: „Palėpės pietinei sienai rinkomės dvigubas tamsinančias užuolaidėles, nes esant kaitresnei saulei pusiau permatomas klostuotas sluoksnis išsklaido dienos šviesą ir patalpa per daug neįkaista. Be to, ant kitų langų sumontuotos tamsinančios užuolaidėlės sulaiko pirmuosius aušros spindulius, kad jie mūsų nepažadintų!“

Ramaus prieglobsčio projektavimas

Hammondai, pasisėmę įkvėpimo iš vietos pajūrio peizažų, rinkosi šviesių ir pastelinių spalvų derinį, dėl kurio patalpa tapo ramiu prieglobsčiu, kuriuo jie dabar taip džiaugiasi. Rinkdamiesi iš plačios VELUX siūlomos užuolaidėlių spalvų gamos, jie galėjo be išlygų susikurti tokią erdvę, kokios norėjo.

Claire pridūrė: „Čia labai ramu pabūti, nes patalpoje gera garso izoliacija, kai norisi tylos, tačiau atidaręs langus gali klausytis paukščių čiulbėjimo, o tai labai miela. Ši vieta puikiai tinka atsipalaiduoti taip pat dėl to, kad pro stogo langus patenka daug dienos šviesos, kuriai sklindant į namo vidurį pajunti jos teikiamą naudą.“

"Mūsų labradorė Ruby, deja, yra solidaus amžiaus ir laiptais į palėpę nebeužlipa, tačiau neabejoju, kad jai čia irgi labai patiktų!"
- Claire, namo savininkė
Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX stogo langas (GPU)
Žr. gaminį
VELUX Tamsinančios ritininės užuolaidėlės (DKL)
Žr. gaminį
Markizės (MHL)
Žr. gaminį