{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Sveikas ir tvarus

Šiuolaikinis namas, siūlantis sveiką patalpų klimatą ir išskirtinį energijos naudojimo efektyvumą – kartu derantis su tradicine kaimynyste. Tai pirmasis aktyvus namas Jungtinėse Valstijose. Sent Luiso, Misūrio valstijos, Smithų šeimos namai, jiems namai atrodo itin patogūs.

Smithų šeimai persikėlimas į pirmąjį JAV aktyvų namą 2013 m. buvo nauja pradžia ir sugrįžimas į praeitį. Davidas Smithas užaugo netoli „Active House“ ir maloniai prisimena žaidimą kieme, esančiame kitoje gatvės pusėje. Kai Smithų architektas Jeffas Day („Jeff Day and Associates“ iš Sent Luiso) pasiūlė aktyvaus namo idėją, šeima iš karto sutiko.

Patogūs namai trims

„Norėjome, kad mūsų namuose būtų patogu, norėjome turėti labai gražų namą su daugybe patogumų“, – sako savininkas Davidas Smithas. Jis norėjo pasistatyti gerą namą savo - du tėvai ir dukra - šeimai. „Kai sužinojome daugiau apie „Active House“ standartą ir tai, ką jis mums leidžia padaryti, mes tuo labai apsidžiaugėme“, – prisimena Smithas.

„Smiths Residence“ miegamojo visas vaizdas

Davidas Smithas

namo savininkas

Tikrai svarbi bet kurio projekto dalis yra pastatyti namą, kuris tinka bendruomenei ir kaimynystei. Apskritai bendruomenei tai patinka ir mes tikrai sulaukėme daug dėmesio. Dažnai šiais laikais, kai manęs klausia, kur aš gyvenu, aš tiesiog pasakau „Active House“. Jie žino, kur tai yra.

Tradicinio namo pavertimas aktyviais namais

Namų projektavimo strategija buvo grindžiama Old Websterio rajono, Sent Luiso priemiesčio, kuriame istoriniai pastatai, graži aplinka ir glaudžiai susieta bendruomenė sukuria patrauklią aplinką šeimoms, kultūra ir nusistovėjusiais architektūros standartais.

Projekto komanda tradicinį namą pavertė aktyviu namu, sukurdama konstrukciją, kuri atitiktų jo aplinką, tačiau per visą naudojimo ciklą gerokai pranoktų kaimyninius pastatus minimaliomis eksploatavimo, energijos ir priežiūros išlaidomis. Būdamas patyręs buhalteris, Smithas save apibūdina kaip „skaičių žmogų“.

"Bet kuriame projekte turite įsitikinti, kad gausite vertę iš savo gaminio. Manau, kad šiuo atveju tikrai gavome."
Smithas sako
Energijos taupymas kartu gerinant gyvenimo kokybę

Šeima džiaugiasi sumažėjusiomis energijos sąnaudomis, tačiau Davidas Smithas taip pat mano, kad „Active House“ suteikia vertę už pinigus gyvenimo kokybės požiūriu:
„Vienas maloniausių šio namo aspektų – neįtikėtinas dienos šviesos kiekis. Retai kada namuose įjungiame šviesą dienos metu“, – sako jis ir šeimos būstą apibūdina kaip „ypač patogų“.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX stogo langas (GLU) su varikliu KMG
Žr. gaminį
VELUX Tamsinančios ritininės užuolaidėlės (DKL)
Žr. gaminį

Tamsinančios markizės (SSS)
Žr. gaminį