{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Nuotraukos: Relja Ivanic
Vieta pabėgti arti gamtos

Visą laiką užsiėmus darbu ir mokykla, šeimos svajonė buvo turėti vasarnamį šalia gamtos, kur visi turėtų nedidelį kampelį atsipalaiduoti, bet ir vietą susiburti, kur galėtų susirinkti pavalgyti ir pasikalbėti, ir kur vaikai galėtų žaisti. Jiems reikėjo pakankamai erdvios ir jaukios vietos šeimos atostogoms ir ilgesniam poilsiui. Jų vizija buvo įgyvendinta šiame name Alibunare, Serbijoje: erdvė buvo skirta kokybiškam laiko praleidimui kartu, puikiems prisiminimams ir komfortui net ilgesnį laiką.

Atsipalaidavimas natūralioje šviesoje

Mansardoje trys miegamieji yra sujungti su galerijos erdve, pripildyta dienos šviesos ir gryno oro panaudojus VELUX stogo langus. Langų rėmų medžiaga taip pat papildo dizainą, nes mediena modernaus stiliaus namams suteikia natūralų, šiltą atspalvį, taip pat yra tvari ir ilgaamžė medžiaga. Dvigubi langai naudojami keliose namų vietose, sukuriant vaizdą ir nukreipiant daugiau šviesos į vidų. Tokiu išplanavimu „Modelart Arhitekti“ sukūrė erdvę, kurioje išsipildo pagrindinis šeimos noras ir jie gali leisti laiką kartu, tačiau taip pat gali pasitraukti, pabūti ramiai ar pailsėti, todėl atostogų namai tapo idealia vieta ir ilgesnėms viešnagėms. Dėl stogo langų palėpė tampa šviesesnė ir erdvesnė, todėl mažesni kampeliai gali būti panaudoti taip pat gerai, kaip ir bet kuris kitas miegamasis, o gal net geriau! Vaikams patinka tiesiog sėdėti savo sėdmaišiuose ir žiūrėti, kaip debesys slenka, o suaugusieji taip pat gali žavėtis, žiūrėdami į žvaigždes iš savo lovų. Natūralios šviesos buvimas vonioje taip pat didelis pliusas, dėl stogo langų šeima turi galimybę vėdinti ir nekyla rūpesčių dėl privatumo.

Nuotraukos: Relja Ivanic
Erdvūs ir šviesūs antrieji namai

Namo geometriją įkvėpė tradicinis Vojvodina namas, taip pat žinomas kaip „švabų“ namas, pastatytas išilgai gatvės atžvilgiu, todėl pastatas yra atviresnis kiemo kryptimi ir taip galima sustiprinti ryšio su gamta jausmą. Svetainės ir valgomasis kartu sudaro pagrindinę susibūrimo zoną, didelę atvirą erdvę su VELUX stogo langais, kad dienos šviesa dar labiau padidintų erdvės pojūtį, o valgomojo zona atsiveria į terasą kieme, dar daugiau gamtos patenka į namą.Pro langus atsiveriantis vaizdas svetainę paverčia dar erdvesne, o į vidų patenkanti šviesa suteikia vietai šilumos, jaukumo pojūtį. Šeima turi visą įrangą, kaip ir nuolatiniuose namuose, tačiau vietos užtenka, kad būtų jauku kartu, todėl kai jie čia, jie atostogauja, tačiau tai neatrodo kaip antraeilė vieta, tai jiems labiau kaip antrieji namai.

Nuotraukos: Relja Ivanic
Tradicijų gerbimas

Pastatas yra tarp tradicinių namų, todėl architektai norėjo sukurti kažką, kas būtų suvokiamas kaip priklausantis aplinkai, bet naujas ir jaudinantis, ir kiekvieną kartą atvykus pasitiktų šeimą šviežia ir modernia išvaizda. Pastato išplanavimas – duoklė tradicinėms vietinėms konstrukcijoms, tačiau spalvos ir medžiagos – moderni užuomina. Iš išorės fasadas dengtas juodomis, šiek tiek šviesą atspindinčiomis plytelėmis, o tamsios čerpės ant stogo suteikia namui monolitiškumo, tačiau pastatas išlieka žaismingas dėl geltonų detalių ir stiklinių paviršių. Atspindinčios plytos dienos metu suteikia skirtingus efektus, nes saulė kas valandą kitu kampu šviečia į sieną. Ši galimybė keistis užtikrina, kad dizainas atlaikys laiko išbandymą ir daugelį metų bus puiki vieta pabėgti šeimai.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
VELUX stogo balkonas (GDL)
Žr. gaminį
VELUX fiksuotas vertikalus lango elementas (VIU)
Žr. gaminį

VELUX Išorinės žaliuzės (SSL)
Žr. gaminį