{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Nuotraukos: Jaroslavas Hejzlaras
Kai kuriems patinka tradicinis būdas, o kitiems – naujas būdas

Kai kuriems žmonėms patinka tradicinis būdas, o kitiems – naujas būdas. Tačiau viena aišku: visi jie mėgsta šviesią ir jaukią gyvenamąją erdvę. O kai susijungia tradicija, modernios linijos ir saulė, rezultatas garantuotai nenuvils!
Visai šalia ramaus Varnsdorfo miestelio, Šluknovo kalno papėdėje, šeima rado puikią vietą savo svajonių namus paversti realybe. Kaimynystėje yra puikus senų ir naujų pastatų mišinys, sukuriantis įvairių stilių ir konstrukcijų derinį, kuriame šalia modernių namų vis dar galima rasti vietinių tradicinių namų, vadinamų „podstávka“ namais.

Dienos šviesos kaip statybinės medžiagos panaudojimas

Jau nuo pat pradžių buvo akivaizdu, kad čia persikelianti šeima nori kažko stilingo, modernaus ir labiau minimalistinio, elegantiško pastato, tačiau taip pat jaučia didelę pagarbą vietovei, į kurią ketino persikelti, ir nusprendė pasistatyti namą, kuris atitiktų vietos tradicijas. Kompaktiškas, aiškių linijų namas yra elegantiškas su baltu fasadu, impregnuotomis lentomis ir dvišlaičiu stogu be iškyšų, taip pastatui suteikiamas minimalistinis dizainas, tinkantis kaimiškajai aplinkai.
Kraigo aukštis siekia 10 metrų, todėl pastato vidų būtų galima suskirstyti į du erdvius aukštus ir, kadangi šiuo atveju viena svarbiausių statybinių medžiagų buvo dienos šviesa, vizualinis pirmojo aukšto ir dviejų palėpių ryšys, taip pat norimi apšvietimo efektai, pasiekiami atvėrus dalį lubų konstrukcijos abiejose galerijose.

Nuotraukos: Jaroslavas Hejzlaras

Natūrali šviesa atlieka svarbų vaidmenį pabrėžiant tiek tradicines, tiek modernias šio sumaniai suprojektuoto namo savybes.

Nuotraukos: Jaroslavas Hejzlaras
Namuose glaudus ryšys su gamta

Dviejų palėpės lygių apšvietimas buvo pasiektas panaudojus kelis VELUX stogo langus įmontuotus į stogo dangą. Stogo langų išdėstymas buvo strateginis: buvo kruopščiai apgalvota patalpų funkcija ir vidinis išplanavimas, todėl sukurtas gerai apšviestas ir atviras interjeras, kuriame jaučiamas stiprus ryšys su išore ir gamta suteikia šiaip šiuolaikiškam ir minimaliam pastatui jaukumo ir ramybės atmosferą, vėlgi, sujungiant tai, kas geriausia.

Nuotraukos: Jaroslavas Hejzlaras
Būti šalia gamtos, tačiau kontroliuoti

Projektuojant buvo svarbu, kad šeima jaustųsi kuo arčiau gamtos, tačiau ypač vaikų kambaryje buvo itin svarbu, kad visada būtų galima kontroliuoti patenkančią šviesą ir karštį. Todėl kombinuoti langai aprūpinti išorine apsauga nuo karščio ir užuolaidėlėmis.

Lengvas langų ir užuolaidėlių valdymas taip pat supaprastina vėdinimą, o su išmaniosiomis programomis langai automatiškai nustato temperatūrą ir oro kokybę namuose bei pagal tai atsidaro ir užsidaro, todėl namuose visą laiką sukuriama maloni ir sveika atmosfera.

Rekomenduojami VELUX gaminiai
Elektra valdomi stogo langai
Žr. gaminį
VELUX Tamsinančios ritininės užuolaidėlės (DKL)
Žr. gaminį

Tamsinančios markizės (SSS)
Žr. gaminį