FOTOGRAFIJA | Patricia Weisskirchner, ARCHITEKTŪRA | strobl architektur

Mansardos istorijos:

Mansarda, pripildyta dienos šviesos

Pasakojimai iš pirmų lūpų: laimingi namų savininkai dalijasi VELUX patirtimi.

FOTOGRAFIJA | Patricia Weisskirchner, ARCHITEKTŪRA | strobl architektur

Myliu savo darbą, net jei kartais jis būna sunkus ir atima visas jėgas. Tokiomis dienomis mėgstu praskaidrinti sau nuotaiką žiūrėdamas į įkvepiančius projektus bei apie juos skaitydamas – dažnai VELUX kataloguose. Gera būti to dalimi.

Martinas Stroblas jaunesnysis

Susipažink su mūsų istorija

  • Schillerstrasse pastate, esančiame pačioje Graco (Austrija) širdyje, atsiskleidžia šviesos ir dizaino dermė. Šeimos įkurta architektūros įmonė „Strobl Architektur“, vadovaujama Martino Stroblo vyresniojo bei Martino Stroblo jaunesniojo ir padedama ponios Strobl, prikėlė transformuojamą erdvę naujam gyvenimui. Novatoriški, bendro darbo metu gimę sprendimai ir VELUX stogo langai harmoningai sąveikauja su šviesiu interjeru pademonstruodami, kaip architektūros ir natūralios šviesos sinergija sukuria modernią istoriją menančią šventovę.

  • Grace esančios Schillerstrasse rezidencijos stogus ir mansardas Martinas Stroblas jaunesnysis tyrinėjo studijuodamas ir panaudojo šią medžiagą diplominiam darbui. Antrojo pasaulinio karo metu suniokoto namo istorija 2008 metais įkvėpė tėvą ir sūnų pastatą atstatyti ir jį transformuoti.

  • Dueto projektas apėmė naują simetrišką stogą, derantį prie frontonų. Išilginis įstiklinimas pagyvino fasadą pakeldamas žemiau esančių butų lubas. Dvigubas Stroblų, kaip architektų ir investuotojų, vaidmuo suteikė galimybę eksperimentuoti ir modernius sprendimus pritaikyti gyvenimui mieste.

  • VELUX stogo langų įrengimas užtikrino, kad erdvėse nestigs dienos šviesos. Planuojant buvo galvojama apie dienos šviesos paskirstymą, tai padėjo apšviesti kampus ir lubas. Pasak Martino Stroblo jaunesniojo, šviesa yra svarbiausias dalykas kuriant nestandartines namų erdves.

  • Šiuolaikiškai pertvarkytą mansardą puošia šviesos užlieti kambariai. Tradicinę tipologiją atspindinčiame projekte dera funkcija ir forma. Fanerinės konstrukcijos su peršviečiama balta danga suteikia grožio, o energiškai efektyvūs sprendimai užtikrina komfortą ir tvarumą.

Kas trukdo leistis į VELUX kelionę?

Susipažinkite su išsklaidytais mitais apie stogo langus.

FOTOGRAFIJA | Patricia Weisskirchner, ARCHITEKTŪRA | strobl architektur

Girdėjau, kad mansardos yra ankštos ir nepatogios

Tinkamai suplanavus, mansardą nesunkiai galima paversti jaukia vieta. Jei protingai išnaudosi erdvę ir pritaikysi baldus, galėsi džiaugtis erdvia ir komfortiška mansarda.

Girdėjau, kad žiemą mansardose gali būti šalta

Dažniausiai ši nemaloni patirtis yra susijusi su netinkama stogo izoliacija arba senais, nesandariais stogo langais. VELUX stogo langai išlieka kokybiški kelis dešimtmečius, jų patvari tarpinė ir bet kokioms oro sąlygoms atspari izoliacija apsaugo mansardą ir nekelia jokių rūpesčių.

Skaityti toliau

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.