Kaip renovuoti mansardą savo rankomis

Nori renovuoti savo mansardą? Tai yra, planuoji renovaciją atlikti pats (-i)? Na, savo rankomis atlikti keletą mansardos pertvarkymo darbų arba tiesiog ją atnaujinti gali pasirodyti visai gera idėja, iš tiesų, taip ir yra. Toks sprendimas turi daug privalumų… ir įrodyti sau ir savo šeimai, kad turi auksines rankas – tik vienas iš jų. 

Nesibaimink, pabandyk 

Renovuodamas namą (arba tik mansardą) gali susidurti su numatytomis ir nenumatytomis kliūtimis, kurias kartais būna gana sunku įveikti dėl riboto biudžeto, fiziškai ar net psichologiškai. Apmaudu, kai matai, kad galutiniai terminai artėja, o darbai toli gražu nebaigti. Be to, sunku susitaikyti, kad tavo prognozė dėl kokybės buvo per daug ambicinga, atsižvelgiant į rezultatą. Kad projektas pateisintų lūkesčius, svarbu išskirti dvi patobulinimų kategorijas.  

Pirmoji kategorija apima užduotis, kurioms meistriškumas nėra būtinas, bet kurias, turint pakankamai valios ir šiek tiek patyrinėjus, galima atlikti pačiam. Norėdami išjudinti tavo „pasidaryk pats” tipo mansardos renovacijos ar pertvarkymo projektą, pateikiame keletą veiksmų, kuriuos gali atlikti savarankiškai, nesamdydamas (-a) kito žmogaus.  

Kad sukurtum kažką naujo, turi atsikratyti kažko seno

Pirmiausia turi imtis griovimo... Skamba siaubingai, ar ne? Vis dėlto tai pats svarbiausias pasiruošimo etapas prieš kuriant ką nors nauja. (Net ir gražiausi augalai pirmiausia nuvysta, kad pražystų vėl.) 

Nors ir keista, tačiau pasiruošimas privalo turėti savo pasiruošimo etapą. Susirask drabužių, kurių negaila sutepti, ir pradėk nuo tapetų, jei jų turi, šalinimo. Naudok glaistyklę arba daryk tai rankomis, prieš tai tapetus pamirkęs (-iusi) vandenyje arba specialiame tapetų nuėmimo skystyje. Nors ir nėra universalaus būdo, kaip pašalinti įvairių rūšių tapetus, plaktukas ir kaltas šiam darbui tikrai pravers. Labai svarbu po kiekvieno darbo apsišvarinti, kad judėdamas (-a) po namus nepaliktum dėmių. Labai svarbu, kad dėvėtum apsaugines priemones, jei jų reikalauja darbo specifika. Taip pat išsiaiškink, koks kiekvienos užduoties pavojingumo lygis. Pavyzdžiui, kai reikia švitriniu popieriumi pašalinti nuotrupas nuo įvairių paviršių, susidaro dulkių, kurių neturėtum įkvėpti. Beje, šlifavimas švitriniu popieriumi naudingas ne tik šalinant nuotrupas, bet ir ruošiant paviršius dažymui.  

Taigi, patalpos „pakuotę” pašalinai ir baigei darbą su švitriniu popieriumi... dabar gali imtis „pasidaryk pats” mansardos renovacijos. 

Gipso kartono plokščių įrengimas

Gipso kartono plokščių montavimas mansardose gali tapti tikru „pasidaryk pats” iššūkiu, tačiau jį verta įveikti, nes plokščių montavimas naudingas dėl daugelio priežasčių. Tai ne tik paprasčiau ir greičiau nei samdyti specialistą, bet ir įnašas į bendrą statybinių atliekų kiekį yra palyginti nedidelis. Be to, praverčia šio sprendimo universalumas ir nedidelis svoris, jau nekalbant apie tai, kad jį lengva naudoti po šlaitiniais stogais. Taip pat, naudojant gipso kartono plokštes, elektros laidus galima lengvai išvedžioti už sienų. Gipso kartono plokštės tinka ir pertvaroms, ir sienų apdailai. Jas įrengti – puiki idėja norint uždengti išlinkimus ar kitas ne itin patrauklias sienų dalis. Gipso kartono plokštės puikiai tinka ir luboms. Kabamosios lubos yra puikus pasirinkimas, jei patalpos lubos per aukštos arba jei nori papildomos dizaino detalės ar specialaus apšvietimo. 

Dažymas

Kalbant apie dažymą, didžiausias pagalbininkas yra vaizduotė. Atmink: tam tikrai patalpai nudažyti neprivalai naudoti tik vienos spalvos.  

Tačiau prieš pradėdamas (-a) dažyti, turėtum išsiaiškinti, kokių įrankių tau reikės, ir teisingai apskaičiuoti reikiamą dažų kiekį, o tada nusipirkti 10 procentų daugiau nei apskaičiavai. Tik prieš galutinai nuspręsdamas (-a) dėl tam tikros spalvos, nusipirk pavyzdį, kurį galėsi išbandyti. Taip nereikės išmesti visų dažų, jei iš anksto pasirinkta spalva netiks tai vietai, kuriai tos spalvos norėjai. Be to, pagalvok, kokios spalvos tinka konkrečiai erdvei – pavyzdžiui, nuožulnioms sienoms visada pravartu rinktis šviesius tonus. 

Laminato grindys 

Laminato grindų klojimas: mūsų laikais šią renovacijos dalį daugelis žmonių linkę atlikti patys. Tai populiaru dėl to, kad darbas nėra sunkus. Nereikėtų laukti, kol meistras tau perskambins, gali paprasčiausiai imtis grindų klojimo pats (-i) – jei manai, kad esi pakankamai nagingas (-a). Gali būti, kad kai kurios proceso dalys nebus tokios jau aiškios (grindų dangos pjovimas, ploto matavimas), siūlome patyrinėti jas atidžiau arba paprašyti pagalbos.   

Su meistravimu nesusijusios problemos

Antroji kategorija apima užduotis, kurios idealiu atveju nėra „pasidaryk pats” stiliaus mansardos pertvarkymo ar renovacijos reikalas ir kurioms atlikti reikia meistrų: elektrikų, santechnikų, šildymo sistemų bei langų specialistų. Taip yra dėl to, kad, imdamasis (-i) šių užduočių pats (-i), gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Jei planavai atlikti kapitalinį remontą, turi progą iš tikrųjų pagyvinti savo erdves ir padaryti jas šviesesnes, įleisdamas (-a) daugiau šviesos.

Jei darbai mansardoje yra namo rekonstrukcijos ar senos palėpės renovacijos dalis, visus veiksmus suplanuok iš anksto. Naujų stogo langų įrengimas yra puikus būdas palėpės erdvei suteikti dar vieną išskirtinę savybę, tik padaryk tai renovacijos pradžioje. Tuomet išvengsi netvarkos ir nesugadinsi šviežiai nudažytų sienų ar nepriekaištingai išklotų grindų.

Vis dėlto turi suprasti, kad stogo langų keitimas ar montavimas nėra „pasidaryk pats” tipo darbas, todėl patikėk jį profesionalams. Kas tie „profesionalai”? Tai įmonė VELUX, stogo langų ekspertė. Jau daugiau nei 80 metų keičiame erdves ir aprūpiname namus dienos šviesa bei grynu oru... Mes ne tik siūlome platų gaminių ir priedų asortimentą, bet turime ir rekomenduojamų montuotojų, pasirengusių imtis bet kurio renovacijos projekto. 

Ar nori pamatyti keletą pavyzdžių? 

Koks turėtų būtį užduočių eiliškumas?

Renovacijos etapų eiliškumas labai svarbus. Tikrai neturėtum pradėti nuo didelių dažymo darbų, o po to keisti stogo langus. Turėtų būti atvirkščiai. Kad ir koks būtų tavo renovacijos projektas, įsitikink, kad žinai tinkamą užduočių atlikimo tvarką.   

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.