Mansardos renovacija: energinis efektyvumas 

Energinis efektyvumas. Atrodo, kad tai tik dar vienas madingas žodis, verčiantis išleisti daugiau, tiesa? O kas, jeigu straipsniuose vis išlendantis madingas žodis nėra vartojamas vien norint įpiršti niekuo neišsiskiriantį dalyką? Na, energinis efektyvumas yra vienas iš tokių pavyzdžių. Energinis efektyvumas yra tai, ko turėtum siekti. Pasiaiškinkime, kodėl. 

Vis gi, kas yra energinis efektyvumas? 

Energinio efektyvumo esmė – išeikvoti mažiau energijos užduočiai atlikti ir pasiekti tą patį rezultatą. Energiškai efektyviuose namuose šildymui, vėsinimui ir prietaisų darbui sunaudojama mažiau energijos. Vartotojo požiūriu, tai vienas geriausių ir veiksmingiausių būdų sumažinti energijos sąnaudas išlaikant komfortišką patalpų mikroklimatą, be to, taip galima kovoti su klimato kaita. 

Sienų izoliacija

Kalbant apie renovaciją, sienų izoliavimui ar atnaujinimui neabejotinai turi būti skiriamas didžiausias dėmesys. Nes sienų izoliacija ne tik apsaugo namus nuo šilumos nuostolių žiemą, bet ir padeda išvengti patalpų įkaitimo vasarą. Sienos „atsakingos” už maždaug 15–20 % šilumos nuostolių tavo namuose1. Vadinasi, tinkamai apšiltintame name geriau reguliuojama vidaus temperatūra. Tai taip pat reiškia, kad nereikės nuolat vargintis tikrinant termostatą. Net jei ir teks reguliuoti temperatūrą viduje pasitelkiant kondicionavimą ar šildymą, tai padaryti bus daug lengviau, jei sienos bus tinkamai izoliuotos. Išeikvosi mažiau energijos, todėl gausi mažesnes sąskaitas.  

Mansardos izoliacija 

Ar žinai, kokią dalį visų išlaidų sudaro išlaidos šildymui ir vėsinimui? Kaip manai? 30 procentų? 40? Na, daug daugiau – apie 50–70 procentų2. Šilumos nuostoliai žiemą arba šalto oro praradimas vasarą yra energijos švaistymas. Palėpės izoliacija tikrai gali padėti taupyti, nes ji sumažina energijos, reikalingos temperatūrai reguliuoti, kiekį. Kas yra gera palėpės izoliacija? Na, tai ne tik sienų izoliacija, stogo izoliacijos storis taip pat turėtų būti tinkamas, idealiu atveju – ne mažesnis kaip XXX mm.  

Mansardos vėdinimas

Mansardos ventiliatoriai užtikrina, kad oras palėpėje cirkuliuotų. Jie mansardos orą pakeičia šviežiu oru iš lauko. Oro mainų procesas ne tik padeda vėsinti manasardą, bet ir sumažina drėgmės lygį joje. Jis taip pat praverčia karštomis vasaros dienomis, kai mansardoje būna šilčiau nei lauke. Tokiomis dienomis išorinės markizės ir žaliuzės gali labai pasitarnauti, nes jos sumažina oro kondicionierių poreikį ir taip taupo energiją. Žiemą stogo vėdinimas veikia taip pat, tačiau jo tikslas kitoks. Kai šaltas lauko oras susimaišo su šiltu patalpų oru, gali kauptis drėgmė. Drėgmė padidina pelėsio atsiradimo tikimybę ir gali sukelti kitų nemalonumų.

Lango pakeitimas

Energiškai efektyvūs stogo langai sumažina išlaidas energijai ir anglies dioksido išmetimo rodiklį. Vienas iš geriausiai žinomų variantų yra gaminiai su dvigubu / trigubu stiklo paketu, tačiau jų kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų ir konstrukcijos. Kalbant apie langų pakeitimą, yra vienas pasirinkimas, kuris tikrai nenuvils. Tai VELUX įmonė, turinti daugiau nei 80 metų patirtį. 

Šildymo sezono metu stogo langų energijos balansas paprastai yra geresnis nei įprastų langų. Energijos balansas yra svarbus terminas langui apibūdinti; tai ryšys tarp saulės teikiamos šilumos ir šilumos nuostolių. Stogo langai leidžia taupyti energiją saulėtomis žiemos dienomis, nes pro stiklą praeinantys saulės spinduliai nemokamai šildo patalpas.  

VELUX stogo langai „rūpinasi” mansardos šilumine izoliacija, šilumos kiekio padidėjimu ir energiniu efektyvumu. Stogo langai į patalpą praleidžia dvigubai daugiau dienos šviesos nei vertikalūs langai ir tris kartus daugiau nei tūriniai mansardiniai langai. Tačiau 40 procentų gyvenamųjų namų Europoje buvo pastatyti iki 1960 m., kai energijos suvartojimo reguliavimas buvo minimalus. Tokiems pastatams būtina renovacija, kad pagerėtų jų energinis efektyvumas. 

Pasaulinis energijos suvartojimo mažinimas

Jei nori maksimalaus komforto, daugiau dienos šviesos ir tausoti planetą, rinkis VELUX stogo langus! Tyrimai rodo, kad pastatai sunaudoja 40 % visos Europos Sąjungoje suvartojamos energijos3. Tad nenuostabu, kad langai ir stogo langai gali turėti didelę įtaką energijos suvartojimui pastatuose. 

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.