Kaip išsirinkti stogo langus, kad mansarda būtų kupina šviesos? 

Svajoji nenaudojamą dulkiną mansardą paversti gyvumo ir dienos šviesos sklidina patalpa? Sužinok daugiau apie stogo langų tipus ir mansardos pertvarkymą! 

Investavimas į stogo langus naudingas ne tik dėl didesnio natūralios šviesos kiekio ir efektyvesnio vėdinimo, bet ir dėl geresnės izoliacijos bei padidėjusios nuosavybės vertės! Stogo langų sprendimas kiekvieną erdvę pavers mėgstamiausia vieta!  

Pirmiausia tai, kas svarbiausia: nuo elektrinių stogo langų iki užuolaidėlių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų – VELUX turi visko. Stogo langai paprastai tarnauja dešimtmečius, todėl geriau viską suplanuoti tinkamai – devynis kartus pamatuoti, o dešimtą kirpti! Pasitelk mūsų vadovą ir patyrinėk tau tinkamus variantus, kad sukurtum kuo jaukesnę erdvę! 

Šiame straipsnyje sužinosi daugiau ne tik apie stogo langus, bet ir apie visus priedus, būtinus maksimaliam tavo komfortui: tris papildomas svarbių gaminių kategorijas, skirtas apsisaugoti nuo šilumos, reguliuoti šviesos kiekį kambaryje ir išvengti uodų bei kitų vabzdžių. 

Rankiniai ar elektriniai stogo langai? 

Stogo langus galima atidaryti dviem būdais: rankiniu arba elektriniu. Rankiniu būdu valdomi langai yra geras, paprastas sprendimas, o patogūs elektriniai langai rekomenduojami senyvo amžiaus žmonėms ar žmonėms, turintiems senyvų namiškių, statant išmanųjį namą ar tiesiog norint padaryti namus komfortiškesnius. Įsivaizduok, kad šviesą ir gryną orą gali reguliuoti patogiai įsitaisęs (-iusi) ant sofos!.. 

Stogo langų variantai 

Stogo langus mansardai galima rinktis iš modelių su viršutine arba su apatine rankena. Labiau įprastas pasirinkimas – viršutine rankena valdomi langai, o langus su apatine rankena rekomenduojama rinktis esant aukštoms atraminėms sienelėms. Su VELUX abu variantai užtikrins ergonomiškumą, o jų kaina tokia pati kaip ašinio varstymo stogo langų! Kad būtų patogiau, langus su viršutine rankena vėliau galima motorizuoti. Įsivaizduok, kad stogo langą ir žaliuzes valdai iš savo mobiliojo telefono per programėlę.  

Jei stogo langas montuojamas nedideliame aukštyje (90–120 cm nuo grindų), pasirink ašinio varstymo stogo langą su viršutine rankena. Kadangi rankena yra viršuje, po langu galima statyti baldus. Jei jis bus sumontuotas 80–100 cm aukštyje, vaizdą į lauką matysi sėdėdamas (-a) – kaip ir vertikalių langų atveju. 

Jei apatinė stogo lango rėmo dalis yra 130–150 cm aukštyje nuo grindų, rinkis ašinio varstymo stogo langą su apatine rankena. Šiuo atveju nerekomenduojame po langu statyti baldų. Kadangi viršutinė stogo lango dalis paprastai būna nepasiekiama, išorinius apsaugos nuo šilumos priedus patogiausia valdyti pasitelkus saulės arba elektros energijos sprendimus. 

Jei stogo lango apačia yra 90–120 cm aukštyje nuo grindų, langai su vyriais viršutinėje dalyje taip pat gali būti optimalus variantas. Juos atidarius atsiveria neužstotas panoraminis vaizdas. Šie langai varstomi apatine rankena.   

Suplanuok savo mansardą!

Mediena ar poliuretanas? 

Tiek mediena, tiek poliuretanas yra standartinės stogo langų medžiagos, laikomos geriausiai mansardoms tinkančiais komponentais. Jiems reikia nedaug priežiūros arba visai jos nereikia. Klasikinis medinis sprendimas tinka bet kokiems namams: visiškai medinis variantas su skaidraus lako apdaila rekomenduojamas tradiciniam interjerui (jį galima nudažyti bet kokia spalva), o baltas priežiūros nereikalaujantis langas su poliuretano apdaila geriausiai dera moderniame ar minimalistiniame interjere.  

VELUX nereikalaujantys priežiūros stogo langai su balta poliuretano apdaila yra patikimi, atsparūs drėgmei ir be matomų sujungimo linijų, todėl glotni estetiška poliuretano apdaila rekomenduojama itin drėgnoms patalpoms, tokioms kaip vonios kambarys ir virtuvė, neprieinamoms erdvėms ar biurams, taip pat darbo vietoms. Visi langai tarnauja be galo ilgai, todėl džiugins tave dešimtmečius!  

1 ar 2 kamerų stogo langai? 

Kuo daugiau kamerų, tuo geresnė izoliacija: stogo langai su 2 kamerų stiklo paketu užtikrina geresnę garso ir šilumos izoliaciją, palyginti su 1 kameros stiklo paketo versijomis. Atmink: geresnė izoliacija taupo tavo pinigus!  

Prieš apsispręsdamas (-a) pagalvok, kuris variantas geriau tinka tavo mansardai!  

Aptarkime įstiklinimo variantus! 

61 stiklo paketas skirtas energijai taupyti. Tai nebrangus 2 kamerų stiklo paketas su aukštos kokybės šilumine izoliacija. Jis padeda išvengti šilumos nuostolių ir efektyviai apsaugo nuo gatvės triukšmo. 

64 stiklo paketas taupo energiją ir suteikia komforto. Jis pasižymi puikia šilumos izoliacija ir geriau slopina triukšmą (įskaitant lietaus keliamą triukšmą). Išorinis lango stiklas padengtas lengvai valoma danga, todėl jį reikia rečiau valyti. 

68 stiklo paketas sukurtas didesniam komfortui. 2 kamerų stiklo paketas pasižymi visomis VELUX „Premium” linijos standartinėmis funkcijomis ir geresniu energiniu efektyvumu. Žiemą šis stiklo paketas susilpnina šaltį, kuris gali sklisti nuo lango. 

66 stiklo paketas sukurtas gerovei. Šis 2 kamerų stiklo paketas susilpnina šalčio pojūtį ir blokuoja išorinį triukšmą, kad jaustum šilumą ir galėtum atsipalaiduoti. Lengvai valomos ir nerasojančios dangos suteikia aiškesnį vaizdą, kurio niekas neužstoja. 

62 stiklo paketas skirtas triukšmo slopinimui ir komfortui. Langas su šiuo 2 kamerų stiklo paketu užtikrina garso sumažėjimą iki 42 dB ir labai gerą šilumos izoliaciją. Tai puikus sprendimas namams, kur reikia papildomos apsaugos nuo išorės triukšmo ir šaltesnio oro. 

70 stiklo paketas sukurtas komfortui. Tai 1 kameros stiklo paketas, kuris suteikia daug komforto ir pasižymi visomis standartinėmis ypatybėmis, įskaitant lietaus triukšmo mažinimą, laminuotą apsauginį stiklą, apsaugą nuo ultravioletinių spindulių ir ypač tvirtą grūdintą stiklą. 

Užuolaidėlės ir žaliuzės 

Kartu su nauju VELUX stogo langu galima įsigyti ir keletą priedų. Didelis užuolaidėlių asortimentas siūlo gausybę gamtos įkvėptų spalvų, padedančių prislopinti saulės spindulius ar visiškai užtamsinti kambarį pokaičiui. Išorinės žaliuzės skirtos apsaugoti palėpę nuo alinančio vasaros karščio arba išlaikyti šilumą viduje žiemą. Galima įsigyti ir elektra ar saulės energija valdomų užuolaidėlių bei žaliuzių!  

Pavienis stogo langas ar stogo langų derinys? 

Pertvarkydamas (-a) mansardą galėsi sumontuoti ne vieną, o kelis stogo langus. Pasirinkęs (-usi) šį variantą, gausi dar daugiau saulės šviesos, kuri pagerins nuotaiką bei sveikatą, be to, galėsi mėgautis didesnės erdvės pojūčiu! Taip pat sužinosi daugiau apie lengvai įrengiamus VELUX balkonus ir terasas iš profesionalų! Ar norėtum su jais pasikalbėti? 

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.