Mansardos istorijos:

Šeima sukūrė namus Berlyne pasitelkdama dienos šviesą

Pasakojimai iš pirmų lūpų: laimingi namų savininkai dalijasi VELUX patirtimi.

Vasarą galime nejungti šviesų iki pat vėlaus vakaro, nes stogo langai pripildo kambarius šviesa.

Marko Schneider, namo savininkas

Kodėl verta transformuoti mansardą pasitelkiant VELUX stogo langus?

  • Berlyne beveik neįmanoma rasti naujos statybos būstų, kuriuose galima pakeisti patalpų suplanavimą. „Kodėl neįsigijus nenaudojamos mansardos ir jos neišplėtus?“ - pagalvojo Schneider šeima. Kaip tarė, taip padarė! Vos per aštuonis mėnesius svajonę susiprojektuoti nuosavus namus jie pavertė realybe. Priimdama šį sprendimą šeima pasirinko vis labiau populiarėjantį kelią: užpildantįjį urbanizavimą. Tai urbanizavimas, kuris yra vykdomas tuščiose ar neišvystytose miesto teritorijose.

  • Dėl didelių langų namuose užtenka šilumos vėsesnėmis dienomis. „Rudenį šildymo sistemą dažniausiai paliekame išjungtą, kai pažįstamieji ją jau būna įsijungę prieš kelias savaites“, – apie efektyvų saulės energijos panaudojimą pasakoja Marko Schneideris. Sherinos ir Marko vaikai taip pat džiaugiasi dideliais savo kambarių langais. „Mažoji dažnai guli ant kilimėlio po stogo langu ir žaidžia arba žiūri į dangų, plaukiančiuose debesyse bandydama įžiūrėti savo mėgstamus gyvūnus“, – sako mama.

  • Didelių gatvės pusėje esančio stogo paviršiaus pakeitimų daryti nebuvo galima, todėl dviejų butų terasos ir mansardos langai turėjo būti įrengti šiaurinėje pastato pusėje, nukreiptoje į kiemą. Tačiau Schneideriai rado puikią išeitį ir vietoj to nusprendė įsirengti keletą VELUX stogo langų pietinėje pusėje esančiuose kambariuose.

  • Elegantiška apatine rankena valdomi VELUX stogo langai su vyriais viršutinėje dalyje atveria platų panoraminį vaizdą ir maksimaliai padidina natūralios dienos šviesos kiekį. Saulės energija maitinami ir elektriniai VELUX stogo langai yra tobulas sprendimas nepasiekiamoms vietoms, kaip antai skliautinėms luboms. Naujoviška nuotoliniu būdu valdomų langų, užuolaidėlių ir išorinių žaliuzių sistema leidžia juos atidaryti ir uždaryti vos vienu mygtuko palietimu. 

  • „Tiek bute, tiek namo aplinkoje, jaučiamės kaip namie“, – sako Sherina Schneider. Šviesos pilna svetainė tapo mėgstamiausia šeimos susibūrimo vieta. „Vasarą galime nejungti apšvietimo iki vėlyvo vakaro, nes kambarį užlieja pro stogo langus patenkanti dienos šviesa.“ Šeima sukūrė namus, kurie ne tik patenkina jų poreikius, bet ir dera su aplinka bei išlaiko pastato, kurį jie pasirinko, dvasią. Mansardos pavertimas namais suteikė jiems galimybę pasilikti mieste tuo pat metu atverčiant naują gyvenimo lapą.

Kas trukdo leistis į VELUX kelionę?


Susipažinkite su išsklaidytais mitais apie stogo langus.

Girdėjau, kad vasarą mansardoje gali būti karšta.

Šilumos pojūtis priklauso nuo kelių veiksnių, kaip antai drėgmė, dėvimi drabužiai, naudotos statybinės medžiagos ir ventiliacija. Gera žinia: VELUX stogo langai leidžia išvėdinti patalpą 75 % greičiau nei tai būtų galima padaryti pasitelkiant įprastus langus, o markizės ar išorinės žaliuzės (karščiui sulaikyti) bei tamsinančios užuolaidėlės (pritemdymui) užtikrina maksimalų komfortą vasarą. Turime sprendimų visiems poreikiams.

Girdėjau, kad žiemą mansardose gali būti šalta.

Dažniausiai ši nemaloni patirtis yra susijusi su netinkama stogo izoliacija arba senais, nesandariais stogo langais. VELUX stogo langai išlieka kokybiški kelis dešimtmečius, jų patvari tarpinė ir bet kokioms oro sąlygoms atspari izoliacija apsaugo mansardą ir nekelia jokių rūpesčių metų metus.

Skaityti toliau

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.