Įsirenk mansardines patalpas, kad tavo svajonių namai būtų tobuli 

Statai naują namą? O gal ruošiesi atlikti kapitalinį ar net nedidelį namo remontą? Įsirenk mansardinį kambarį – štai mūsų patarimas. Arba daugiau mansardinių kambarių. Jei jau nusprendei tai padaryti, kyla kitas klausimas: ką daryti su šia įdomia erdve. Yra daugybė vienas už kitą geresnių sprendimų.  

Jei jau turi mansardos renovacijos idėjų, pravartu perskaityti ir kelias tolesnes pastraipas; jose dalijamės mintimis, kaip šią naujai įgytą erdvę paversti mėgstamiausiu kambariu. Pasiruošk, pasisemk įkvėpimo! 

O jeigu mansardoje įsirengtum miegamąjį? 

Svarstant apie mansardinės patalpos paskirtį, pirma idėja greičiausiai bus miegamasis. O pirmas dalykas, kuris gali ateiti į galvą, yra vaizdas, kaip gulėdamas (-a) lovoje žiūri į žvaigždes. Oho! Taip, tai tikrai nuostabu, bet, tiesą sakant, mansardoje įrengtas miegamasis gali duoti kur kas daugiau. 

Visų pirma, dėl nuožulnių sienų pati erdvė yra įdomi tiek vizualiai, tiek architektūriškai. Joje vyrauja natūrali šviesa, tačiau, žinoma, dėl tinkamų stogo langų priedų (pavyzdžiui, tamsinančių užuolaidėlių) vienu judesiu (arba prisilietimu) gali visiškai užtamsinti kambarį ir mėgautis maloniu, netrikdomu miegu. Neužmiršk, kad esi gerai izoliuotas (-a) nuo gatvės triukšmo ir iš apatinio aukšto sklindančių garsų. 

Planuodamas (-a) miegamąjį mansardoje neapsiribok vien lova ir spinta, pasinaudok nuožulniomis sienomis ir sukurk jaukios trobelės aplinką, tinkančią, pavyzdžiui, maloniam ir ramiam skaitymui. Be to, pasinaudojęs (-jusi) nuolydžio pranašumais, gali įsirengti papildomų, į akis nekrintančių sandėliavimo erdvių. 

Kaip jis turėtų atrodyti? Na, miegamiesiems mansardoje galima pritaikyti įvairiausius interjero dizaino sprendimus. Tik nuo tavęs priklauso, ar pasirinksi skandinavišką minimalistinį ar „Japandi” stilių, ar įsigysi seną žalvarinį lovos rėmą iš dėvėtų baldų parduotuvės ir visą kambarį paversi vintažiniu. O gal tai bus koks nors tarpinis variantas. Tokiai įkvepiančiai erdvei tinka bet koks stilius. 

Jei jau turi savo numylėtąjį miegamąjį apatiniame aukšte, ne bėda. Pirmiau išvardyti pranašumai galioja ir svečių kambariui…  

. . . arba mansardinį vaikų kambarį  

Vaikai tikrai bus dėkingi, jei juos ten apgyvendinsi. Jiems patiks įdomūs paslaptingi kampai ir buvimas arti stogo. Jie įvertins patalpos unikalumą ir panaudos jį savo žaidimams, jų vaizduotė nuolat „turės veiklos”. Raminančios spalvos ar smagūs įdomių raštų tapetai galų gale pavers mansardinį vaikų kambarį stebuklinga erdve. Jei turi pakankamai ploto, gali sukurti vaikams skirtų kampelių: be jaukios miego erdvės jie gali turėti žaidimų kilimą ir darbo vietą su stalu bei siena, ant kurios galima rašyti kreida.  

Kitos mansardos idėjos 

Jei palėpė nėra pakankamai didelė, kad joje būtų galima įgyvendinti grandiozines idėjas, vis tiek turi išnaudoti tai, ką turi. Mansardoje įrengtas vonios kambarys – puikus sprendimas. Vienu metu gali mėgautis ir maudynėmis, ir natūralia šviesa, o būdamas (-a) mansardiniame aukšte mėgausies visišku privatumu. Prausdamasis (-asi) po dušu gali žiūrėti pro stogo langą, tyrinėti horizontą arba naktinį dangų. 

Palėpėje taip pat verta sukurti specialiosios paskirties kambarį, kad galėtum skirti laiko savo pomėgiams. Kam atnaujinti mėnesinį sporto klubo abonementą, jei turi galimybę įsirengti treniruočių kambarį mansardoje? Gali sumontuoti specialius stogo langus, kurie automatiškai atsidaro padėdami užtikrinti oro cirkuliaciją ir reguliuoti temperatūrą. Kam važiuoti kelis kilometrus nuo namų į rankdarbių pamokas, jei turi savo rankdarbių kambarį, kuriame visi daiktai priklauso tau, be to, gali pats (-i) pasirūpinti šios erdvės dizainu ...jau nekalbant apie saulę, kuri švies tiesiai ant tavo rankdarbio. Taip pat gali įrengti žaidimų kambarį savo vaikams arba sau.  

Dirbti namuose šiais laikais įprasta. Tačiau dirbti saulės apšviestame namų biure mansardoje – pati unikaliausia patirtis, kokia tik gali būti. „Zoom” susitikimų partneriai tikriausiai paklaus, iš kur atsisiuntei tokį nuostabų foninį paveikslėlį... Jie gali nepatikėti, kad tai tavo tikra aplinka. 

Gal nori pasižvalgyti po namą prieš tęsiant? (Tiesiog pasisemti idėjų.) 

Nesvarbu, kokių mansardos idėjų turi, VELUX stogo langai jas tik praturtins. Jie padės sukurti trokštamą aplinką; platus gaminių ir priedų asortimentas prisidės prie visų tavo planų įgyvendinimo. VELUX stogo langai maksimaliai padidins dienos šviesos kiekį kambaryje, o naudodamas (-a) VELUX išorines žaliuzes ir VELUX apsaugos nuo saulės gaminius gali būti tikras (-a), kad patalpų mikroklimatas bus komfortiškas visus metus.  

Pasinaudok mansardos privalumais. Galimybių ir gerų idėjų apstu. Tik nuo tavęs priklauso, ką pasirinksi. Puiki žinia ta, kad tikrai nepriimsi blogo sprendimo, nes visos mansardos idėjos yra geros. (Tačiau kai kurios dar geresnės.) 

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.