Mansardos apšvietimas: kuo daugiau natūralumo 

Pastebėjai, kad namuose (arba viršutinio aukšto kambaryje / bute) trūksta šviesos? Galbūt tai jauti jau nuo tada, kai čia atsikraustei, bet kadangi nematei galimybės įsirengti naujų langų, nuleidai rankas ir nustojai galvoti apie sprendimus? Ar tikrai viską apžiūrėjai? Ar pakėlei akis, pavyzdžiui, į viršų? Į viršų, tiesiogine prasme. Jei įsirengsi stogo langus, dienos šviesa ne tik pašviesins erdvę, bet ir suteiks kitokios naudos. Skaityk toliau ir sužinok, kokia ji. 

Daugiau dienos šviesos tavo namuose

Jei nepakankamas apšvietimas yra veiksnys, dėl kurio net svarstai persikelti į naują vietą, pamiršk tai. Daugiau nebegvildensi šios dilemos. Nors šiuo klausimu nėra universalaus sprendimo, kuris atitiktų visų poreikius, yra daugybė dėmesio vertų idėjų. Ir, atskleisime paslaptį, persikraustymas nėra viena jų.  

Kad į namus patektų daugiau dienos šviesos, labai svarbu pagalvoti, iš kur bei kaip į vidų patenka dienos šviesa ir kokios galimos jos praradimo priežastys. Nenuostabu, kad daugeliu atvejų langai yra pagrindinis natūralios šviesos šaltinis, jie yra tavo „namų žaidimų aikštelė”, o atspindžiai – tavo „žaislai”. 

Mansardos apšvietimas – dizaino elementas

Nors užuolaidos gali būti puošnus kambario dizaino elementas, jas nuėmus į vidų patenka daugiau saulės spindulių. Kalbant apie dizainą, šviesesnė erdvė tam tikra prasme jau savaime yra interjero dizaino elementas. Kyla klausimas, kaip sukurti šviesesnes erdves? Vienas iš būdų – naudoti atspindinčias spalvas, kurios yra artimos baltai, pavyzdžiui, šviesius pastelinius atspalvius. Veidrodžiai taip pat galėtų tikti kambario dizainui. Jei pasirinksi bet kurį iš šių pasiūlymų, pamatysi, kaip šviesa pasieks net atokiausius namų kampelius.  

Įsirengdamas (-a) stogo langus arba plokščio stogo langus ne tik atnaujinsi gyvenamąją erdvę šviesos atžvilgiu, bet ir pats (-i) turėsi didelės naudos. 

Natūrali šviesa pranašesnė daugeliu aspektų 

Dienos šviesa yra širdžiai malonus palydovas, kad ir kur būtum – lauke, saulėtame parke ar viduję, patogiai įsitaisęs (-iusi) mansardiniame kambaryje. Saulės šviesa ne tik padidina vitamino D kiekį organizme, bet ir pakelia nuotaiką, jau nekalbant apie jos fantastišką galią suteikti kambariui grožio. Natūrali šviesa architektūriškai formuoja erdves bei tobulina jų dizainą. Šešėliai ir šviesa sukuria kontrastą, kuris atsiskleidžia puikiausiomis kompozicijomis. Įsileidęs (-usi) daugiau šviesos į gyvenamąją erdvę ne tik pakelsi sau nuotaiką, bet ir pakeisi buto / namo išvaizdą.  

Kada naudoti dirbtinius šviesos šaltinius? 

Pagrįstas klausimas ir teisinga pastaba. Trumpai tariant, tai skonio reikalas ...iš dalies. Pagalvojus apie tai, kaip magiškai natūralus apšvietimas veikia iš pradžių niekuo neypatingo mansardinio kambario aplinką, palyginti su dirbtiniu apšvietimu, gana aišku, kurį variantą rinktis. Be estetikos, taip pat svarbūs ir finansiniai aspektai. Kaskart, kai pasirenki dirbtinį apšvietimą, atsisakai natūralios šviesos, o tai, galima sakyti, nėra labai palanku nei tavo sveikatai, nei biudžetui. Akivaizdu, kad dirbtinis apšvietimas yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis, tačiau, kaip taisyklė, užuot jo nepaisę, verčiau turėtume rečiau juo naudotis. Kai tik gali, rinkis natūralią šviesą. 

Mansardos apšvietimas – investicija 

Stogo langų įrengimas pasitarnaus visiems tikslams. Tai ne tik natūralus mansardos apšvietimas, bet ir naudinga investicija. Visi natūralios šviesos pranašumai yra ilgalaikiai: jei ateityje ketini parduoti būstą, suprasi, kad rinka taip pat vertina tavo investiciją.  

Profesionalūs įkvėpimo šaltiniai 

Jei esi įsitikinęs (-usi), kad nori įsirengti stogo langus ir judėti į priekį, ieškok VELUX įmonės. Turime daugiau nei 80 metų patirtį, kaip aprūpinti namus dienos šviesa ir gaiviu oru. Dėl didelės VELUX gaminių ir priedų įvairovės patenkinamos visos asmeninės reikmės, o visi sprendimai pritaikomi individualiai. Šviesa, sveikata ir energinis efektyvumas – tai raktiniai žodžiai, apibūdinantys VELUX požiūrį, kuris ko gero atitinka ir tavo vertybes. Jei esi pasiruošęs (-usi) tęsti, tačiau nori daugiau idėjų ir palaikymo, VELUX sprendimai gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu, padedančiu įgyvendinti visus planus, kuriuose gausu natūralios šviesos. 

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.