Kaip pasirinkti tinkamą stogo langą?

Mūsų paprastas vadovas pateikia penkis svarbiausius dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis naują stogo langą.

  • Bendra rekomendacija yra tokia: patalpos įstiklinimo plotas turėtų būti lygus bent 10 % grindų ploto, kad būtų užtikrintas maksimalus dienos šviesos kiekis. Esame pasirengę padėti išsirinkti tavo kambariui tinkamą VELUX stogo lango dydį.

  • Mūsų stogo langai yra trijų skirtingų tipų ir patenkina įvairius poreikius. Viskas priklauso nuo to, kur norėtum įrengti savo naująjį VELUX stogo langą.

  • Visi VELUX stogo langai standartiškai yra su vienos kameros stiklo paketu, tačiau, jei reikia, jį galima lengvai pakeisti į dviejų kamerų. Nesvarbu, kokie tavo poreikiai, mes tikrai galime rasti tau tinkamą stogo lango stiklo paketą.

  • Siūlome skirtingų tipų vidinę apdailą tavo naujam stogo langui: balto poliuretano ir skaidraus lako. Kiekviena iš jų yra naudinga tam tikriems patalpų tipams, todėl padėsime tau išsirinkti tinkamą.

  • Įsigyk ir VELUX tamsinančias užuolaidėles, markizes arba išorines žaliuzes, kad galėtum išnaudoti visus naujojo stogo lango privalumus. Nesvarbu, ar nori gerai išsimiegoti, ar užblokuoti saulės spindulius, mūsų priedai puikiai tinka tavo naujam stogo langui.

Stogo langų atidarymas ir uždarymas

Mes siūlome skirtingus stogo langų valdymo būdus:

Su nuotolinio valdymo pultu

Tereikia paspausti mygtuką ir stogo langai atsidarys ir užsidarys taip, kaip nurodysi – tai labai paprasta. Tavo interjeras nenukentės, jei orai taps lietingi, nes langai automatiškai užsidaro nukritus pirmiesiems lietaus lašams.

Įsigijęs (-usi) dar ir programėlę „VELUX App Control”, visus VELUX elektrinius / saulės stogo langus, išorines žaliuzes ir užuolaidėles prireikus galėsi valdyti iš mobiliojo įrenginio.

Jei tau patinka išmaniosios sistemos, įsigyk patalpų mikroklimato valdymo sistemą „VELUX ACTIVE with NETAMO”. Stebėdama orų duomenis ir matuodama drėgmės bei CO2 kiekį namuose, ji pasirūpins, kad gyventum sveikai. Taip galėsi lengvai išvėdinti po dušo garuose skendintį vonios kambarį, patogiai įsitaisęs (-iusi) lovoje. Tegul namai tarnauja tau.

Rankiniu būdu

Eksploatuodamas (-a) stogo langus įgysi naujos patirties, skirtingai nei vertikaliųjų langų atveju.

Ašinio varstymo stogo langai: jie sukasi aplink centrinę horizontalią ašį. Atidaryk juos viršutine rankena, jei stogo langai sumontuoti tokiame aukštyje, kad gali juos lengvai pasiekti. Šie langai suteikia puikų vaizdą į apylinkes ir daugiau vietos baldams. Jei dėl stogo konstrukcijos langą galima įrengti tik aukščiau arba yra aukštesnė atraminė sienelė, tau reikia galimybės stogo langus varstyti apatine rankena.

Stogo langai su vyriais viršutinėje dalyje: jei pageidauji neužstoto vaizdo ir galimybės šiek tiek išlysti pro langą, mūsų stogo langai su vyriais viršutinėje dalyje taps tavo mėgstamiausiais mansardinėse patalpose. Jų varčia visiškai atsidaro į išorę, todėl galėsi mėgautis aplink namą atsiveriančia panorama.

Pravartu žinoti

Nepriklausomai nuo valdymo būdo, visų šių stogo langų varčią gali apsukti ir užfiksuoti, kad būtų galima lengvai išvalyti išorinį stiklą.

Stogo lango įstiklinimas

Norime padėti tau susitelkti į svarbesnius kasdienio gyvenimo aspektus, todėl, pasitelkę savo langų stiklo paketų asortimentą, pasirūpinsime, kad niekas tau nedrumstų ramybės. Štai mūsų patarimai:

Šalta, šilta

Nesvarbu, koks metų laikas, namuose turėtum jaustis patogiai. Šildymo sezono metu ir savaitėmis prieš ir po jo norisi, kad patalpose būtų šilta. Pamiršk orus ir mėgaukis malonia vidaus temperatūra su mūsų puikiai šilumą izoliuojančiais stiklo paketais.

Atkreipk dėmesį į mūsų ateičiai parengtus trisluoksnius stiklo paketus ir savo naujam namui ar naujam stogui pasirink 64 arba 66 varianto trisluoksnį stiklo paketą, pasižymintį 1,0 W/m2K Uw verte. (Ji Apibūdina šilumos izoliacijos lygį: kuo ji mažesnė, tuo geriau.)

Eismo ar lietaus keliamas triukšmas

Priklausomai nuo vietovės, kurioje gyveni, išorinis triukšmas iš tiesų gali trikdyti tavo ramų buvimą namuose. Miestuose puikiai tiks 64 ir 68 stiklo paketų variantai, kurių Rw vertė (ji nusako garso slopinimą; kuo didesnė, tuo geriau) yra 35 dB. Jei esi jautrus (-i) triukšmui arba gyveni šalia pagrindinių kelių, rinkis 66 stiklo paketą (Rw = 37 dB). Jei netoliese yra oro uostas arba greitkelis, tavo komfortą užtikrins 62 stiklo paketo variantas (Rw = 42 dB).

Mėgaukis ramiu miegu, kurio netrikdo į langą barbenantis lietus. Šia savybe pasižymi 64, 68, 66 ir 62 stiklo paketų variantai.

Mažiau namų ruošos

Purvą atstumianti danga suteikia galimybę lango stiklo paketą valyti rečiau, o mėgautis vaizdu – dažniau. 64 ir 66 stiklo paketų variantai tiekiami su šia specialia lengvai nuvaloma danga.

Jauskis saugiai

Sunku pasiruošti netikėtumams. Dėl šios priežasties visi mūsų stogo langai turi grūdintą stiklą. Jis suteikia išorinei stiklo paketo pusei tvirtumo, kad apsaugotų nuo ekstremalių oro sąlygų, pavyzdžiui, smarkių audrų ir krušos. Savo namus ir šeimą gali apsaugoti pasirinkęs (-usi) 68, 66 ir 62 stiklo paketų variantus su laminuotu apsauginiu stiklu. Jie užtikrina, kad atsitiktinai sudužęs stiklas nepažirs kambaryje.

Jei gyveni itin saulėtoje vietovėje, siūlome 68, 66 ir 62 stiklo paketų variantus, kurie apsaugos tavo baldus nuo išblukimo, atsirandančio dėl kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių.

Vidinė apdaila

Mes siūlome trijų skirtingų tipų vidinę stogo langų apdailą:

  • Baltas poliuretanu padengtas stogo langas: šis langas pagamintas iš medienos ir padengtas baltai lakuota poliuretano danga. Dėl to VELUX tau gali pasiūlyti sprendimus, kurie pasižymi ir puikia termoizoliacija, ir atsparumu drėgmei. Mūsų lango paviršius yra tvirtas, nesibraižo ir tarnauja nepaprastai ilgai. Rinkis jį bet kuriai patalpai, kurioje tobulai tinka langai, nereikalaujantys daug priežiūros, arba kurioje nuolat būna labai drėgna (pavyzdžiui, vonios kambaryje ar virtuvėje). Patarimas dėl priežiūros: lango paviršiaus prižiūrėti nereikia.

  • Medinis stogo langas, padengtas skaidriu laku: šį langą gaminame iš masyvinės pušies medienos, kad būtų patvarus. Medienos paviršius apsaugotas padengiant puikios kokybės bespalviu laku be tirpiklių. Rinkis jį gamtos įkvėptiems interjerams, svetainėms ar miegamiesiems. Priežiūros patarimas: kas 4 metus apdorok medieną (nušlifuok ir perlakuok).

  • Baltai dažytas stogo langas: šis langas pagamintas iš masyvinės pušies medienos, kurią padengiame aukštos kokybės baltu laku be tirpiklių. Jis priklauso „Premium” stogo langų asortimentui. Rinkis jį patalpoms, kuriose pageidauji baltos spalvos ir modernumo. Priežiūros patarimas: kas 7 metus apdorok paviršių (nušlifuok ir perlakuok).

Užuolaidėlės ir žaliuzės

Priedai – tai detalės, kurios maksimaliai padidina namų komfortiškumą ir vainikuoja interjero dizainą. Apgalvok savo poreikius ir laisvai derink išorinius ir vidinius gaminius.

Apsauga nuo šilumos vasarą

Tik išoriniai gaminiai užstoja kaitrius saulės spindulius iki jiems pasiekiant lango stiklą. Galimi variantai: markizės, tamsinančios markizės, išorinės žaliuzės.

Šilumos izoliacija žiemą

Jei nori papildomo izoliacijos sluoksnio tarp išorinio pasaulio ir savo kambario, naudok mūsų priedus kaip skydą, įrengtą ant stogo lango. Jie padės išlaikyti šilumą kambaryje žiemą. Variantai: energiją taupanti tamsinanti klostuota užuolaidėlė, tamsinanti markizė, išorinės žaliuzės.

Visiška tamsa

Siūlome įvairius veiksmingus užtamsinimo sprendimus, kuriuose naudojame šviesai nelaidų audinį ir (arba) medžiagą. Galimi variantai: tamsinančios užuolaidėlės, dvigubos tamsinančios ritininės užuolaidėlės, energiją taupančios tamsinančios klostuotos užuolaidėlės (visų tipų užuolaidėlių yra įvairių spalvų), tamsinančios markizės, išorinės žaliuzės.

Šviesos valdymas ir pritemdymas

Nuo pasirinktos užuolaidėlių spalvos priklauso jos peršviečiamumas. Gera žinia ta, kad gali rinktis iš daugybės spalvų. Peršviečiama ritininė užuolaidėlė, kurios medžiaga yra lygi, atrodo paprastai, klostuota užuolaidėlė suteikia stogo langui struktūriškumo, o vidinės žaliuzės yra vandeniui atsparus sprendimas itin drėgnoms patalpoms.

Jokių vabzdžių

Mūsų tinkleliai nuo vabzdžių yra permatomi ir įrengiami ant patalpos sienos (apdailos). Jie leidžia mėgautis gaiviu oru be įkyrių neprašytų svečių.

Lietaus keliamo triukšmo mažinimas

Mūsų išoriniai gaminiai sumažina triukšmą, kurį kelia į stogo lango stiklą barbenantys lietaus lašai. Galimi variantai: markizės, tamsinančios markizės, išorinės žaliuzės.

Namų saugumas

Gali apsaugoti stogo langus nuo apgadinimo (pavyzdžiui, krušos) arba namus nuo įsilaužėlių, bandančių patekti vidun pro stogą. Variantai: išorinės žaliuzės.

Montuotojas montuoja naują VELUX stogo langą ant stogo su juodomis čerpėmis.