Nedidelė renovacija energiškai efektyviems namams 

Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. Perskaityk mūsų patarimus apie tai, kaip išlikti „energiškai efektyvioje” gyvenimo pusėje.  

Taupai energiją – taupai pinigus  

Kad sumažintum išlaidas už komunalines paslaugas, turi sumažinti energijos suvartojimą arba optimizuoti savo namų ūkio įrenginius. Abiem atvejais sutaupysi energijos ir pinigų. Tai ir yra pagrindinis šio straipsnio tikslas: pasidalyti keliomis gudrybėmis, kurios padės išsiaiškinti, ko imtis, kad namai efektyviau naudotų energiją. 

Ką reiškia energinis efektyvumas ir energijos taupymas? 

Terminas „energinis efektyvumas” siejamas su prietaisais, kurie padeda sumažinti energijos suvartojimą. Jis dažnai minimas kalbant apie energijos taupymą.  

Energijos taupymas - tai energijos vartojimo mažinimas siekiant sutaupyti daugiau pinigų kartu sumažinant ir neigiamą poveikį aplinkai. Energijos taupymas – tai mažesnis dujų, elektros energijos ir kitų energijos šaltinių, kuriuos perkame iš komunalinių paslaugų bendrovių, suvartojimo kiekis. Turime suprasti, kad mūsų planetos ištekliai yra riboti, be to, negalime pamiršti ir energijos krizės, su kuria šiuo metu susiduriame.  

Energiją taupantys namų patobulinimai  

Sąskaitų už komunalines paslaugas sumos vis didėja, nors ir stengiesi taupyti energiją. Ar esi tai patyręs (-usi)? Išeidamas (-a) iš namų sumažini šildymą bei išjungi šviesą, laikai langus uždarytus ir nustatai normalią kambario temperatūrą. Be skirtumo... Tai kas negerai? Kodėl moki didžiulius pinigus? Tikroji problema slypi už šių logiškų priemonių ribų. Įsigilinkime į ją ir panagrinėkime kitus energijos taupymo pavyzdžius, apie kuriuos retai užsimenama. 

Izoliacinės medžiagos visur: sienose, grindyse, stoge 

Kalbant apie energijos tausojimą, izoliacija yra svarbesnė už visus kitus dalykus. Ji padeda išlaikyti šilumą viduje, o nepakeliamą karštį lauke. Tai gerina savijautą ir mažina sąskaitas už šildymą. Jei ketini atlikti tokio pobūdžio patobulinimus, žinok – esi ne vienas (-a). Gali gauti profesionalią pagalbą. Pirmiausia turėtum surinkti visą informaciją apie savo pastatą – kada jis buvo pastatytas, kokio tipo energinis patikrinimas jam atliktas ir t. t., paskui kreipkis į izoliacijos specialistus.

Langų ir stogo langų pakeitimas

Jei supratai, kad izoliacija ne vienintelė problema, pagalvok apie langus ir stogo langus! Jei tavo namuose vasarą per karšta, o žiemą per šalta, turėtum atkreipti dėmesį į langų ir stogo langų šiluminę izoliaciją. Stogo langai gali gerai funkcionuoti ir teikti naudą dešimtmečius, tačiau jei tavo stogo langai senesni, labai rekomenduojame kreiptis į geriausius stogo langų specialistus – įmonę VELUX. Atmink, stogo langų keitimas yra nedidelis namo patobulinimas ir jį atliekant neatsiranda arba atsiranda labai mažai dulkių, o VELUX rekomenduojami specialistai padės viso proceso metu.  

Jei pasitikėsi VELUX, rekomenduojami įmonės montuotojai padės rasti būtent tau pritaikytą pakeitimo sprendimą. Galėsi pasirinkti visus tavo poreikius atitinkantį modelį ir pagaliau sutaupyti energijos bei pinigų. Bet tai dar ne viskas! Nauji stogo langai – naujas daug galimybių teikiantis šviesos šaltinis... Kodėl neįsirengus daugiau stogo langų? Jei abejoji, visada gali kreiptis patarimo į VELUX rekomenduojamus specialistus. 

Nauji stogo pranašumai: saugumas, dienos šviesa, grynas oras ir energinis efektyvumas 

Stogo langų keitimas ir mansardos renovacija paprastai nėra labai brangūs sprendimai, kiek jie susiję su energijos taupymu. Jie teikia naudą ištisus metus. Naudojant VELUX užuolaidėles ir žaliuzes, žiemą lengva palaikyti patalpas šiltas; kita vertus, galima apsisaugoti nuo kaitros vasarą. Norėtum sužinoti daugiau apie tai, ką gali padaryti?  

Saulės kolektoriai ir saulės moduliai 

Saulės moduliai yra puikus energijos tausojimo sprendimas, tačiau gali būti, kad jis atsieis nepigiai. Gera žinia ta, kad neprivalai rinktis tarp saulės modulių ir stogo langų! Sumaniai suprojektavus, stoge galima sutalpinti abu šiuos sprendimus. 

Šildymo sistemos pakeitimas  

Taip, energiškai efektyvus patalpų šildymas gera investicija, tačiau, ko gero, tai brangiausias ir radikaliausias sprendimas.

Štai toks mūsų energijos taupymo ir energinio efektyvumo meniu. Bet kuriuo atveju, jei planuoji to imtis, VELUX yra ta įmonė, į kurią reikia kreiptis. VELUX siūlo ne tik pačius stogo langus, bet ir paruoštus paketus su svarbiomis energiją taupančiomis detalėmis ir net tokius priedus kaip užuolaidėlės ir žaliuzės maksimaliam komfortui patalpose. 

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.